18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar | 17 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar -

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar | 17 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar,18 yaşından küçükler nasıl kredi kartı alabilir, 18 yaşından küçüklerin kredi kartı alabilmeleri için gerekli olan şeyler, 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar, kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, 18 yaşından küçüklere düşük limitli kredi kartı veren bankalar, kredi kartı kullanmak avantajlı mı, kredi kartı ne zaman avantajlı hale gelir, kredi kartının faydaları.

Anasayfa > Banka Haberleri > 18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar | 17 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar
03 Aralık 2020
1.015 okunma
18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar | 17 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi neredeyse bütün dünya ülkelerinde, 18 yaşının altında olan kişilere bazı imkanlar sunulmaz. Bunlardan en belirgin olanı ise kredi kartı olarak karşımıza çıkar. Türkiye’de kredi kartı alabilmek için 18 yaşında doldurmanız gerekir. Ama neyse ki çeşitli yöntemler ile 18 yaşın altında olan bireyler de kendilerine kredi kartı alabilir. Uygulaması oldukça basit olan yöntemler kredi kartı kullanmak isteyen 18 yaşından küçük bireylere çeşitli imkanlar sağlar. Biz de sizin için bu yazımızda 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar konusunda detaylı bilgiler verdik.

18 Yaşından Küçükler Nasıl Kredi Kartı Alabilir?

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki 18 yaşını doldurmayan bireylerin ailelerin haberi olmadan kredi kartı alması mümkün değildir. Nitekim bankalar bu bireylerin yeteri kadar yetkinliğe sahip olmadıklarını düşündükleri için kefil olarak aileleri isterler. Bundan dolayı eğer 18 yaşından küçükseniz ve kendinize kredi kartı çıkarmak istiyorsanız ilk başta ailenizin rızasını almanız gerekir. Daha sonra aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak 10 bin liraya kadar limiti olan kredi kartı çıkarabilirsiniz.

18 Yaşından Küçüklerin Kredi Kartı Alabilmeleri İçin Gerekli Olan Şeyler

1- Kredi kartı alabileceğiniz ilk yöntem ebeveynlerinizin kredi kartı üzerine ek kart çıkartmak olur. Buradan anlayacağınız üzere kredi kartı çıkarabilmek için annenizin ve babanızın bir kredi kartı olması gerekir. Bu şekilde o kredi kartı üzerinden başvuru yapıp kolay bir şekilde ek karta sahip olabilirsiniz.

2- Eğer ailenizin bir mevduat hesabı bulunuyorsa bu kredi kartı alabilmek için yeterli olur. Tek yapmanız gereken şey noter onaylı bir muvafakatname belgesi edinmek olur. Bu belge ile başvuru yaptıktan sonra 18 yaşından küçük olsanız bile kolay bir şekilde kendi adınıza kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

3- Uygulayabileceğiniz son yöntem ise İninal kart olarak karşımıza çıkar. Sizin de bildiğiniz gibi İninal kart kredi kartı vazifesi görüp içerisinde para yüklediğiniz taktirde aynı şekilde kullanabileceğiniz özelliklere sahip olur.

Benzer İçerik  Sivas’ta Banka Müdürü Tutuklandı!

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaşından küçük olup kredi kartı almak için nelere ihtiyaç duyduğunuzu anladığımıza göre şimdi hangi bankaların verdiğine gelelim. Ailenizden muvafakatnameye belgesini aldıktan sonra aşağıdaki banka şubelerine giderek veya internet üzerinden başvurarak kolay bir şekilde kredi kartına sahip olabilirsiniz.

 • Aktif Bank
 • ING Bank
 • Deniz Bank
 • TEB Jet
 • Burgan Bank

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka şubesinden başlayacaksınız yapmanız gereken şey muvafakatname belgesini ile bankaya gitmek ve başvuruda bulunmak olur. Eğer ailenizin bu bankada bir mevduat hesabı bulanıyorsa direkt başvuruyu başlatabilirsiniz. Yoksa da üzülmenize gerek yoktur, çünkü yapmanız gereken şey hızlıca bir mevduat hesabı açtırmak olur. Daha sonra müşteri temsilcisine size vereceği kredi kartı sözleşmesini okuyup imzaladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Size ait olan kredi kartı yaklaşık 7 iş günü içerisinde basıldıktan sonra adresinize gelecektir. Eğer İninal kart alacaksınız da tek yapmanız gereken yükleme noktalarından birisine gitmek ve 5 lira karşılığında satın almak olur. Bunun için D&R, Teknosa, Migros, Vatan veya PTT şubelerine giderek kolay bir şekilde İninal karta sahip olabilirsiniz.

18 Yaşından Küçüklere Düşük Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Eğer yukarıdaki şartların hiçbirini yerine getiremiyorsanız üzülmenize gerek yoktur. Nitekim günümüzde pek çok banka 16 ile 18 yaşında olan bireylere düşük limitli kredi kartı imkânı sunar. Bunun için tek yapmanız gereken ilgili bankanın şubesine gidip başvuruda bulunmak olur. Bankaların bir nevi kumbara hesabı olarak gördüğü bu kredi kartları hem genç yaştaki bireylerin bu imkândan mahrum kalmamalarını hem de internetten alışveriş yapma gibi imkanlar verme amacıyla sağlamaktadır. Aynı zamanda eksi bakiyeye de düşünmeyen bu kredi kartları gençlerin büyük borçları altında kalmasının önüne geçer. Düşük limiti olan ve 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar ise şu şekilde olur:

Benzer İçerik  Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar, EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022-2023

 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • Finans Bankası
 • Odeabank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ak Bank
 • Ziraat Bankası

Kredi Kartı Kullanmak Avantajlı mı? 

18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar araştırması yapan gençlerin bilmesi gereken bir nokta bulunur. Öyle ki kredi kartı günümüzde yararlı olmaktan çıkıp tamamen zararlı bir hal almıştır. Evet önceden pek çok avantajı ve fırsatı kullanıcılarına sunuyordu. Ama günümüzde kredi kartı yüksek ve durmadan artan faizler nedeniyle bir avantaj olmaktan çıkmıştır. Bunun yerine internetten alışveriş yapabilmenize imkân veren İninal kart ve türevleri sizlere büyük kolaylık sağlar. Kredi kartının yerine getirdiği neredeyse bütün fonksiyonlara sahip olan bu tür kartlar kullanıldığı zaman aynı işlevi yerine getir. Yani size olmayan parayı harcatıp borç içerisinde kalmanıza neden olmaz. Eğer yine de kredi kartı almak istiyorsanız aşağıda yer alan paragrafa göz atmanızı tavsiye ederim.

Kredi Kartı Ne Zaman Avantajlı Hale Gelir? 

18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar araştırması yapan gençlere kredi kartının nasıl avantajlı olacağını detaylı bir şekilde anlatmak isterim. Sizin de bildiğiniz gibi günümüzde insanların sahip olmak istediği bilgisayar, telefon, tablet, oyun veya kıyafet gibi şeyler pahalı olur. Hatta öyle ki bu ürünlerin fiyatı bazen bir kişinin maaşına geçebilir. İşte kredi kartı kullanmak bu türlü durumlarda avantajlı olur. Bütün birikiminizi veya elinize geçen bütün parayı satın almak istediğiniz şeye yatırmak yerine bunu parça parça ödemek her zaman daha avantajlı bir hale gelecektir. Üstelik pek çok alışveriş firması ve platforma sizlere kredi kartı ile peşin fiyatına taksitli satış imkânı sunar. Yani normalde taksit yapıldığı zaman üzerine vade farkı gelecek olan bir ürün kredi kartı ile alındığı zaman peşin fiyatına alabilmek mümkün olur. Bütün maaşınızı harcamamak veya elinize geçen bütün parayı isteklerinize yatırmamak için de kredi kartı bu türlü noktalarda avantajlı hale gelir. Yani buradan anlayacağınız üzere kredi kartının size en büyük faydası yüksek fiyatı olan ürünleri satın alıp yavaş yavaş ödeme imkânı vermesi olur. Bunu dikkatli bir şekilde kullanırsanız her zaman avantajlı olacaktır.

Benzer İçerik  Findeks Kredi Puanı | Findeks kredi puanı kaç olmalı?

Kredi Kartının Faydaları

Bankalar sizin ekonomik geçmişinizi belirleyebilmek için fatura, kredi ve kredi kartları gibi çeşitli kalanlara bakarlar. Bu türlü alanlara baktıktan sonra ise size bir kredi skoru verirler. Eğer kredi skorunuz yüksekse ilerleyen yaşlarda daha çok ve daha yüksek limitli kredi alabilme imkânı bulabilirsiniz. Nitekim banka sizi yakından tanıyıp ödeme geçmişinizi bilecektir. Ama bu sadece düzenli ödeme yapan müşterileri için geçerli olur. Yani alacağınız kredi kartına düzenli ödeme yapmanız oldukça büyük önem arz eder. Ödemeniz gereken tutarları geçirmemeli, son tarihlerine çok özen göstermeli ve hiç ödeyemiyorsanız bile en azından asgari tutarını yatırmanız gerekir. Bu sayede düzenli bir ödeme planı oluşturup kredi skorunuzu yüksek tutabilirsiniz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyacağınız anlarda daha yüksek kredi kartı limitine sahip olabilir, istediğiniz zaman kredi çekebilir ve bunları akıllı bir şekilde kullanarak size fayda sağlamasına imkân tanıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

 

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu, Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu | Akbank Direkt Kredi Kartı

Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar, Hemen Kredi Kartı Veren Bankalar

Burdur İl Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları