800 Puana Kredi Veren Bankalar, 800 Puana Kredi Çıkartan Bankalar ve Finans Kuruluşları - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

800 Puana Kredi Veren Bankalar, 800 Puana Kredi Çıkartan Bankalar ve Finans Kuruluşları

800 puana kredi çıkar mı, 800 kredi puanına kredi veren bankalar, 800 kredi puanım var kredi kimler verir diyorsan yanıtlar yazımızda!

Anasayfa > Banka Haberleri > 800 Puana Kredi Veren Bankalar, 800 Puana Kredi Çıkartan Bankalar ve Finans Kuruluşları
26 Eylül 2018
1.001 okunma
800 Puana Kredi Veren Bankalar, 800 Puana Kredi Çıkartan Bankalar ve Finans Kuruluşları

Notu 800 olan kişilere kredi imkanı sağlayan bankalar, birçok büyük ve önemli avantajı da beraberinde getirmektedir. 800 puan, genellikle kredi alabilmek için yeterli değildir. Kredi notuna bakmayan bankalar, bu tip bir olumsuzluğa rağmen başvuru yapan kişilere kredi sağlamaktadır.

Hangi Bankalar Kredi Notuna Bakmaz?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri 2022-2023 yılında olduğu gibi içinde bulunduğumuz sene içinde de faaliyetlerini sürdürmektedir. 800 puan, en riskli gruptan bir kademe daha iyi olan bir puandır. Ancak bu tip bir kredi notuna her bankanın hemen kredi vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak şansınızı denemek için şu bankalara gidebilir ve gerekli başvuruyu yapabilirsiniz; TEB, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası, Fibabanka, QNB, Akbank, Finansbank, Ziraat Bankası, Odeabank, İş Bankası

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar aracılığı ile başvuru işlemlerinizi çok kısa bir süre içinde tamamlamanız mümkündür. Buna göre şu yol izlenmelidir;

  • Geliri olan ve banka istediği zaman maaş bordrosu gösterebilecek olanlar, banka şubesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler. Çünkü bankalar, ilk etapta bir gelir belgesi isterler. Devlet memurları ya da özelde çalışan veya emekli ile çiftçiler, mutlaka bir gelir belgesini göstermek zorundadırlar. Gelir belgesi olmayan kişilerin yapması gereken şey ise daha farklıdır.
  • Maaş bordrosu mevcut olmayan şahıslar, cep telefonu aracılığı ile kredi başvurularını tamamlayabilirler. Online başvurularda sadece isim ve soyadı ile beraber cep telefonu numarası istenmektedir.

İpotek İle Kredi Almak

Yapılan başvuruya rağmen kredi alamadıysanız, ipotek yöntemini de kullanabilirsiniz. Genellikle tercih edilmesi gereken en son yöntem olarak bilinir. Adınıza kayıtlı olan bir araziyi ipotek kapsamında gösterebilir ve bankadan kredi talep edebilirsiniz. Sadece arazi ile değil bir konutla da bunu yapmak mümkündür. Bankalar, çok düşük kredi notuna sahip kişilere ipotek ile kredi vermektedir. Ancak bu durum her zaman olumlu bir şekilde sonuçlanmayabilir. Bunu mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Benzer İçerik  Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2022-2023 listesinde yer alırken, her zaman 800 puana kredi vermeyebilirler. Bunun tam anlamı ile bir garantisi yoktur. Bundan dolayı başvuru öncesinde kredi notunu yükseltmeye çalışmak daha mantıklıdır. Borçlarınızı yapılandırdığınız zaman KKB olarak bilinen skor 1100 seviyesine gelebilmektedir. Bu seviye, orta riskli olduğu için kredi almanız daha kolaydır. Buna ek olarak zaman zaman yapılan sicil affı gibi bir fırsattan da faydalanabilirsiniz. Sicil affı da kredi notunu yukarıya çeker

Yapılandırma sonrasına borçların düzenli bir şekilde ödenmesi, bankalardaki imajınızı düzeltecektir. Kredi kartlarını kapatmak ya da kartları daha idareli bir şekilde kullanmak, kredi alma yolunda size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.