Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Araç Rehin Karşılığı Kredi Vekalar, Arsa Kredileri Hesaplama ve Faiz Oranları

30.09.2018
376

Arsa için kredi nasıl alınır, arsa için kredi veren bankalar listesi ve arsa kredisi için gerekli bilgiler makalemizdedir.

Araç Rehin Karşılığı Kredi Vekalar, Arsa Kredileri Hesaplama ve Faiz Oranları

Arsa kredisi verenler arasında katılım bankaları ve diğer bankalar bulunur. İpotek karşılığında verilen ihtiyaç kredisi ürünüdür. Alınacak olan arsa imarlı olduğunda ipotek ettiriliyor. İmarlı olmadığı durumlarda ise kredi çeken kişiye ait başka bir gayrimenkul ipotek ettirilerek de kredi verilir. Kredi şartları bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, TEB, İş Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım bankası arsa kredisi veren bankalar arasında yer alır.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ANINDA İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak Ziraat Bankası üzerinden kredi çekebilmeniz mümkündür. Satın almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kullanabilirsiniz. Banka tarafından 100.000 TL belirlenmiş ise sizin alacağınız miktar 50.000 TL’dir.

Eğer arsa imara açık ise ve belediye sınırları içindeyse bu durum geçerlidir. Başvuruda bulunmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz şart. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

  • Kredi için gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor.
  • Kredi ödeme süresi boyunca ise hayat sigortası yapılıyor.

Gerekli Olan Evraklar: Sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanı her banka işleminde olduğu üzere arsa kredisi için yapılan başvurularda da öncelikli olarak istenilen evraklar arasında yer alır.  Bunun yanı sıra çalışma durumunuzu gösteren gelir belgesi, serbest meslek grupları bağlı oldukları meslek grubundan üyelik fotokopisi almalı. Tüzel kişilerin ortağı olan kişiler, şirkete ait ana sözleşmenin yayınlanmış olduğu sicil gazetesi fotokopisini hazırlamalı. Satın alınmak istenilen arsaya ait tapu belgesi de banka tarafından istenilen evraklar arasında yer alıyor.  Banka yetkilileri tarafından gerekli görülmesi halinde ek evraklar talep edilebilir. Arsa kredisi hesaplama 2018 yılında ziraatbankası.com adresi üzerinden yapılabilir.

Kredi Bilgisi; 100.000 TL kredi 36 ay vade seçeneği tercih edilerek alındığında ödenmesi gereken aylık tutar 4.458.19 TL’dir. Faiz oranı ise %2, 35.

Benzer İçerik  Ev Hanımına Kredi Veren 5 Banka, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (BELGESİZ, İMZASIZ!)

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ARABA İPOTEKLİ KREDİ VEREN BANKALAR

Vakıfbank Arsa Kredisi

Arsa almak isteyen kişiler, Vakıfbank şubelerinden herhangi birine giderek başvurularını tamamlayabilir ve kredi temin edebilir. Vakıfbank arsa kredisi için gerekli olan belgeleri tamamlamanız şart. T.C. kimlik numarası, gelir belgesi gerekli olan belgeler arasında yer alır. Banka gerekli gördüğü durumlarda sizden ek belge talep edebilir.

En az 3.000 TL en fazla ise 90.000.00 TL’ye kadar kredi imkanı sunar. Faiz oranı %2, 70 olarak belirlenir. 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanarak kredi imkanlarını değerlendirmeniz mümkün olacak.

Şekerbank Arsa Kredisi

Şekerbank üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler öncelikle başvuru yapmalı. Şekerbank arsa kredisi adına 120 aya kadar vade sunar. Hayal ettiğiniz arsayı kaçırmak istemiyor ama finanse etmekte zorluk çekiyorsanız en yakın Şekerbank şubesine gidin ve başvuru formunu tamamlayın.

  • Teminat adına kredilendirilen arsanın imarlı olması durumunda ipotek alınır.
  • Satın aldığınız arsanın imarlı olmaması durumunda ise teminat adına başka bir gayrimenkulün ipoteği alınır.
  • Teminata alınan gayrimenkulün ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi verilir.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler: Arsa kredisi için başvuruda bulunacak olan kişinin kimlik fotokopisi, kredi talebini gerçekleştirecek olan müşteriye ait elektrik, su, doğalgaz, telefon aboneliklerine ilişkin belge. Başvuru yapan kişiye ait gelir belgesi. Bunun yanı sıra maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı, ek gelirleri ve mal varlığını gösteren belge, satın almak istediğiniz gayrimenkule ait tapu fotokopisi gerekli olan evraklar arasında yer alır.

Kredi Bilgisi: 100.000 TL kredi alacak olan kişiler 120 ay vade seçeneğini tercih ederek aylık 3,755.56 TL öder. %3,09 faiz uygulanır.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ANINDA İNTERNETTEN KREDİ VEREN BANKALAR

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM