Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Çekme 2022-2023 | Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Çekme 2022-2023 | Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Çekme 2022-2023 | Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme
23 Kasım 2020
1.243 okunma
Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Çekme 2022-2023 | Ziraat Taksitli Nakit Avans Para Çekme

Sizinle bildiğiniz gibi Ziraat Bankası Türkiye’de bulunan en eski banka olup müşterilerinin her zaman yanında olması ile bilinir. Çeşitli avantajlar, fırsat ve imkanları müşterilerine sunup zor zamanlarında yanında olur. Nakit avans da Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu ayrıcalıklar arasında yer alır. Çekilmesi oldukça kolay olan nakit avans Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan neredeyse herkes tarafında kullanılabilir. Biz de sizin için bu yazımızda Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekme konusunda merak edilen her türlü soruya cevap verdik.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli nakit avans bir çeşit kredi olup bankaların müşterilerine sağladığı hızlı para yöntemleri arasında yer alır. Tabii söz konusu kredi olunca bir faizi olduğu da unutulmaması gerekir. Kimi zaman oldukça yüksek miktarlarda olan bu faizler kimi zaman ise oldukça düşük olabilir. Taksitli nakit avans kullanabilmek için de pek çok yöntem bulunur. Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekme konusunda uygulayabileceğiniz yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz.

1- Mobil Bankacılık

Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekme konusunda uygulayabileceğiniz ilk yöntem mobil bankacılık olur. Sizin de bildiğiniz gibi mobil bankacılık şubeleri üzerinden pek çok işlemi gerçekleştirmek günümüzde mümkündür. Taksitli nakit avans da bunlar arasında yer alır. Yapmanız gereken ilk şey ise Ziraat Mobil şubesine giriş yapmak olarak karşımıza çıkar. Daha sonra menü seçeneğinden başvurular sekmesine giriş yapmanız gerekir. Buradan da taksitli nakit avans çekeceğiniz kredi kartına veya hesabınıza giriş yapın. Daha sonra çekmek istediğiniz tutarı girin ve ödemek istediğiniz vadeyi belirleyin. Mobil şubede size sorulacak olan sorulara cevap verdikten sonra başvurunuz onaylanırsa sms ile bilgilendirme alacaksınız. Çekeceğiniz taksitli nakit avansı tutarı da direkt hesabınıza aktarılacaktır.

2- İnternet Bankacılığı

Neredeyse mobil bankacılık üzerinde yürütülen bütün işlemlerle aynı olmakla birlikte Ziraat Bankası’nın internet bankacılığında da taksitli nakit avans aynı olur. Yapmanız gereken ilk şey internet bankacılığına www.ziraatbank.com.tr adresi üzerinden ulaşmak olur. Daha sonra müşteri girişini yapıp menü seçeneğine ilerleyin. Buradan başvurular sekmesine giriş yapın ve taksitli nakit avansa tıklayın. Sonrasında ise çekim yapmak istediğiniz tutarı girin ve vadeyi belirleyin. Maaş, ev, iş ve benzeri soruları sorduktan sonra eğer başvurunuz onaylanırsa sms ile bilgilendirme alacaksınız. Taksitli nakit avans onaylandıktan sonra ise hesabınıza para aktarılacaktır.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? (Şifresi Nasıl Alınır?)

3- Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekme konusunda uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise müşterine hizmetlerine başvurmak olur. 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve taksitli nakit avans isteğinizi onlara belirtebilirsiniz. Sizlere soracakları maaş durumu, iş, eğitim ve kalınan yer gibi sorulardan sonra eğer başvurunuzu onaylanırsa sms ile bilgilendirme alırsanız. Böylelikle çekmek istediğiniz taksitli nakit avans hesabınıza kısa süre içerisinde aktarılır.

4- Ziraat Bankası Şubeleri

Taksitli nakit avans başvurusu yapabileceğiniz bir diğer kanal ise Ziraat Bankası’nın şubeleri olur. Sıra numaranızı aldıktan sonra müşteri temsilcisine veya vezneye taksitli nakit avans talebinizi ileterek kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer talebiniz olumlu bir şekilde sonuçlanırsa müşteri temsilcisi sizi bilgilendirecektir.

5- Ziraat ATM’leri

Ziraat Bankası taksitli nakit avans çekme konusunda başvurabileceğiniz son yöntem Ziraat Bankası ATM’leri olur. Bunun için yapmanız gereken ilk şey bir Ziraat Bankası ATM’sine gitmek ve daha sonra kartınızda ATM’ye takmak olur. Para çekme bölümüne giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan nakit avansı seçin. Sonrasında ise çekmek istediğiniz tutarı ve vadeyi belirleyerek devam edin. Birkaç dakika içerisinde sonuçlanacak olan başvurunuzu öğrendikten sonra eğer işleminiz onaylanırsa paranızı ATM’den çekebilirsiniz.


Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Faizi Ne Kadar?

10.000 liraya kadar taksitli nakit avans kullanma imkanını sizlere veren Ziraat Bankası her bankada olduğu gibi bunun için belirli bir faiz uygular. Taksitli nakit avans faizi ise Ziraat Bankası için bu içerik yazıldı andan itibaren %1,25 olarak karşımıza çıkar. Bu yüzde içerisinden %5 BSMV ve %15 KKDF, bir başka deyişle vergi alınır. Örnek olması açısından 10 bin liralık bir taksitli nakit avans kullanacak olur ve vade olarak da 12 seçerseniz;

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık kasa fiyatları 2022-2023

Alacağınız Tutar: 10.000

Aylık Ödeme: 917

Ödenecek Toplam Tutar: 11 004 olur.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Erken Kapatma

Hatırlatmamızda fayda var ki çekeceğiniz taksitli nakit avansı vadesinden önce kapatmak isterseniz bir faiz indirimi alabilirsiniz. Ama ne yazık ki bunun için belirli bir standart bulunmuyor. Nitekim söylemek istediğiniz tutar, ne kadar vade kaldığı ve çekilen tutar kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için telefon bankacılığına veya Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans İptal Edilir mi?

Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz taksitli nakit avansı iptal etme imkânınız bulunur. Bunun için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ya da direk Ziraat Bankası şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Farklı bir anlamda olan diğer konu ise taksitli nakit avansın iptal edilip edilmediği olur. Taksitli nakit avans, bankanız kredi kartındaki nakit avans özelliğini iptal ettiği takdirde iptal edilir. Yani bir başka deyişle kredi kartınız nakit çekime kapanırsa taksitli nakit avans da iptal edilir.

Taksitli Nakit Avans Borcu Geç Ödenirse Ne Olur?

Şimdi gelelim bir diğer merak edilen konu olan nakit avans geç ödenirse ne olur sorusuna. Eğer nakit avansınızı vadesinde ödemezseniz her gün gecikme faizi uygulanır. Bu çekilen tutar ve bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Yani anlayacağınız üzere gecikme faizinde belirli bir standart bulunmaz. Ayrıca taksitli nakit avans borcunuzu vadesinde ödemezseniz kredi siciliniz bundan olumsuz bir şekilde etkilenir. Bu da ileride kullanacağınız kredi ve nakit avanslar da sicilinizi olumsuz bir şekilde etkileyecektir.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Ödenir?

Taksitli nakit avansı ödeyebilmek için kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunur. Bunun en kolay ve en zahmetsiz olan yöntemi mobil bankacılık olarak karşımıza çıkar. İlk yapmanız gereken şey ödemeniz gereken tutar kadar hesabınıza para yatırmak olur. Daha sonra ise mobil bankacılık şubesine giriş yapıp ödemeler sekmesine girin. Buradan ödemek istediğiniz nakit avansı ve ödemeyi gerçekleştireceğiniz hesabı seçin. Sonrasında onay vererek taksitli nakit avans ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde internet bankacılığını da kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde taksitli nakit avans borcunuzu ödeyebilirsiniz. Yapmanız gereken şeyler neredeyse aynı olup ilk olarak www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapmak olur. Daha sonra müşteri girişi yapıp ödemeler sekmesine tıklayın. Buradan ödeme yapacağınız taksitli nakit avansı ve ödemeyi gerçekleştireceğiniz hesaba tıklayın. İşleme onay verdikten sonra aynı anda taksitli nakit avans borcunuz ödenmiş olacaktır. Eğer ATM’den yatırmak isterseniz de kartınızı yerleştikten sonra ödemeler seçeneğine girin ve buradan ilgili taksitli nakit avans borcunuz seçin. Sonrasında parayı yatırın ve kontrolü sağlandıktan sonra işlemi tamamlayın. Eğer ödemeyi banka şubesi üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız da tek yapmanız gereken Ziraat Bankası şubelerine gidip vezneden para yatırmak olur.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası Kasko Ücretleri, Genişletilmiş Kasko Sigortası

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası Avans Hesap, Avans Hesap Hesaplama ve Başvuru

Türkiye İş Bankası Avans Hesap, Ek Hesap | Türkiye İş Bankası A.Ş.

Şekerbank Avans Hesap, Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Akbank Avans Hesap Nasıl Açılır? (Nasıl Ödenir?)

Anadolubank Avans Hesap, Eşit Taksitli Nakit Avans – Anadolubank