Yerli Ve Milli Hızlı Tren Raylara İniyor -

Yerli Ve Milli Hızlı Tren Raylara İniyor

Anasayfa > Genel > Yerli Ve Milli Hızlı Tren Raylara İniyor
16 Haziran 2020
781 okunma
Yerli Ve Milli Hızlı Tren Raylara İniyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Vagon Sanayi AŞ tarafından milli ve yerli imkânlar ile üretilen yüksek hızlı trenin 30 Ağustos tarihinde raylara indirileceğini söyledi. Sakarya’da yapımı süren elektrikli tren setlerinde bir dizi incelemelerde bulunan bakan Karaismailoğlu trenin maksimum 160 km’ye ulaştığını dile getirdi. TÜVASAŞ’ın 2013 yılında alınan karar doğrultusunda 240 tane alüminyum gövdeli araç üretmek için hazır olduğunu anlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yerli ve milli elektrikli tren setinin son aşamasına şahitlik ediyoruz dedi.

Milli Trenimizin Önceliği Yolcu Güvenliği Ve Konforu

Bakan Adil Karaismailoğlu Altyapıyı kurduk, alüminyum gövde üretim, boyama ve kumlama tesisleri tarihinde devreye alındı, trenin işletme hızı 160 km ancak saatte 225 km hız yaparak yolculara konforu yaşatması için tasarlandı. Milli trenimizin önceliği yolcu güvenliği ve konforu, üretim aşamasında ki tüm tedarikçilerimiz yerli, AR-GE’de gençler var. Yerli ve milli trenin koltuk sayısı 324, engelli vatandaşlarımızın daha konforlu ulaşım yapmasını sağlamak adına onlar için özel bölümler olacak, otomatik durdurma, tam otomatik iklimlendirme, güvenliği sağlama, kamera sistemleri ile donatılan trenimizin üretim maliyetini daha aşağı çekmek için çalışıyoruz dedi.


2020 Yılı İçinde Yolcu Taşımaya Başlayacak

Korona virüs sürecinde tüm tedbirleri alarak gece gündüz üretime devam ettiklerini anlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Sağlık Bakanlığının öneri ve tavsiyelerine göre tedbirlerin alındığını ifade etti. Tasarımından güvenliğine uygulamasından konforuna kadar tamamı ile yerli ve milli bir hızlı tren üretmenin gururunu yaşadıklarını sözlerine ekleyen Bakan Karaismailoğlu ray ve yol testlerine 30 Ağustos tarihi itibari ile başlayacaklarını kaydetti. 29 Haziran’da fabrika testlerinin başlayacağı milli hızlı tren 2020 yılı içinde yolcu taşımaya başlayacak.

Benzer İçerik  ÖSYM Fotoğraf Güncelleme 2022-2023 | ÖSYM Fotoğraf Nasıl Güncellenir?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkür Ederim

Gerek demiryolu, gerek hava gerekse kara yollarında ülkenin geleceğine dair kendilerine yol gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Cumhurbaşkanımız bize bu milli gururu da yaşama şansı tanıdı dedi.

İlginizi Çekilebilir;

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu; Cezası 11 Bin 735 Lira

Otobüs Bilet Fiyatları Belirlendi

Gözlem Uydusunun Son Montajını Bakanlar Yaptı

Korona’nın Devletlere Getirdiği Borç Yükü

Uçak Biletlerinin İadeleri Garantiye Alındı