Uçak Biletlerinin İadeleri Garantiye Alındı -

Uçak Biletlerinin İadeleri Garantiye Alındı

Anasayfa > Son Dakika > Uçak Biletlerinin İadeleri Garantiye Alındı
22 Nisan 2020
668 okunma
Uçak Biletlerinin İadeleri Garantiye Alındı

Havacılık sektöründe bilet iadeleri garanti altına alındı, isteyen vatandaşlar biletlerini açığa aldırarak 6 ay içinde kullanabilecek ya da uçuşların başlamasının ardında 2 ay içinde paralarını geri alabilecekler. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri anlattı.

Önlemler Sayesinde Önemli Bir Yol Kat Ettik

Hükümetin aldığı önlemler sayesinde korona virüs ile mücadele kapsamında önemli bir yol kat edildiğini belirten bakan Karaismailoğlu virüsün sosyal ve ekonomik hayata etkilerini en aza indirmek için de çeşitli önlemler aldıklarını ifade etti.

En Fazla Etkilenen Havacılık Sektörü Oldu

Dünyada olduğu gibi korona virüsten en fazla etkilenen sektörlerin başında havacılık sektörünün yer aldığını dile getiren Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu havayolu seferlerinin iptal edilmesi sonrası işletmeleri slot kaybına uğramaması için aldıkları tedbirleri anlattı. “Havalimanı, yer hizmetleri ve terminallere ait işletmelerde ruhsat ve temdit ödemeleri 3 ay ertelendi, bu şekilde 38 milyon liralık borç ertelenmiş oldu.

Eurocontrol’e Olan 30 Milyon Avro Borç Ertelendi

Diğer hizmetlerin ücretlerini ise bu yıl için olmak koşulu ile yüzde elli indirdik, havayollarının Eurocontrol’e olan 30 milyon avro ’ya yakın borçları ertelendi. Tüm turistik faaliyetleri ile birlikte havayolu taşımacılık faaliyetleri de iptal edilen sıcak hava balonu işletmelerinin de yaklaşık 15 milyon liralık ruhsat ve temdit ödemeleri de bu yıl için ertelendi.”


Biletler 6 Ay İçinde Kullanılabilecek

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bilet iadelerini garanti altına aldıklarını dile getirerek konu hakkında şu bilgileri paylaştı. Havayollarından bilet iadesini yolcu açısından garanti altına aldık, yaptığımız bu düzenleme ile halkımız isterse biletlerini açığa aldırabilecek ve 6 ay içinde kullanabilecek.

Benzer İçerik  Çiftçilere 700 Milyon Liralık Ödeme Yapılıyor

Amaç Sosyo-Ekonomiye Zararı En Aza İndirmek

Bilet ücretini geri almak isteyen vatandaşımız havayolu firmalarının uçuşları başlatmasının ardından geçen iki aylık süre içerisinde ödediği biletin iadesini alabilecek. Bu düzenlemede amaç korona virüsün sosyo-ekonomiye zararını en aza indirmek tabi havacılık sektörüne de bir şekilde zarardan fazla etkilenilmemesi adına destek olmak.

İlginizi Çekebilir;

Havacılık Sektörü İflasın Eşiğinde

Otobüs Bilet Fiyatları Belirlendi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasından İlave Tedbirler

Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor

Yerli Ve Milli Hızlı Tren Raylara İniyor