Windows 10 Güncelleme 2022-2023 | Windows Güncellemesi Nasıl İndirilir? -

Windows 10 Güncelleme 2022-2023 | Windows Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Windows 10 nasıl güncellenir, Windows 10 güncelleme detaylı, Windows 10 güncellemesi, Windows 10 güncelleme yeni sürümleri, Windows 10 güncelleme sitesi, İnsider kullanarak Windows 10 güncelleme, Windows 10 güncelleme

Anasayfa > Genel > Windows 10 Güncelleme 2022-2023 | Windows Güncellemesi Nasıl İndirilir?
28 Aralık 2020
1.082 okunma
Windows 10 Güncelleme 2022-2023 | Windows Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Windows tarafından aylık veya daha uzun periyotlarda gerçekleştirilen güncellemeler, bilgisayarın işletim sistemindeki açıkların giderilmesini sağlıyor. Çok daha verimli ve kullanışlı bir hale gelmesi sağlanan programlar, yazılımlar, dil seçenekleri, grafik özellikleri ve emoji ekleme gibi eklentiler güncelleniyor. Windows 10 güncelleme ile ilgili bilgi almak için herhangi bir canlı destek operatörüyle görüşmek zorunda kalmaksızın, Windows’un sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Tüm detaylarıyla birlikte her bir yenilik için Türkçe yayın yapılan güncelleme operatörünü incelemeniz yeterlidir.

Windows 10 Nasıl Güncellenir?

Windows 10 güncelleme amacıyla yeni sürümlerin otomatik olarak indirilmesi veya manüel olarak sorgulanması için Windows Update panelinin açılması gerekiyor. Başlat ve arama bölümü üzerinden Windows Update araması yapabilir veya klasik güncelleme adımlarını takip ederek, gereken sürümlere ve yeniliklere sahip olabilirsiniz. Windows 10 güncelleme ile ilgili olarak ayarlar menüsünün açılması, güncelleştirme ve güvenlik butonuna tıklanması, Windows Update butonuna tıklanması gereklidir. Ardından tüm güncelleştirmeleri sıralı halde görüntülemek için, denetle butonuna tıklamanız, her bir sürümü incelemenizi sağlayacaktır.

Windows 10 Güncelleme Detaylı

Eksikliklerin ve hataların ortadan kaldırılması için oluşturulan yeni versiyonlar Windows 10 güncelleme paneli üzerinden incelenebiliyor. Sürekli olarak belirli aralıklarla Windows’un resmi sitesine giriş yapmanız gerekmiyor. Windows 10 kullanıcısıysanız, otomatik olarak sağ alt tarafta detaylı bilgilendirme butonlarıyla, her bir versiyondan haberdar olacaksınız.

Ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen güncelleştirmeler, kullanıcılar tarafından yarım saatten kısa süre içerisinde yüklenebiliyor. Bu esnada bilgisayarı donma problemi olmaksızın kullanmaya devam edebilirsiniz. Windows 10 güncelleme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için aşağıdaki adımların sırasıyla uygulanması, son sürümün indirilmesini sağlayacaktır;

 • Windows 10 bilgisayarı açtıktan sonra, Windows ayarları paneline girmeniz gerekiyor.
 • Panelin açılmasının ardından, “Güncelleştirme ve güvenlik” butonuna tıklayarak, güncelleştirmeleri listeleyebilirsiniz.
 • Bu pencerede Windows Update butonuna tıklanması, Windows ile ilgili gerçekleştirilen yeniliklerin incelenmesini sağlayacaktır.
 • “Güncelleştirmeleri denetle” butonuna tıklanması halinde, bilgisayarınızda en son sürümün hangisi olduğu ve yeni bir sürüm gelip gelmediği incelenecektir.
 • Eğer yeni bir sürüm çıkmışsa, güncellemeyi gerçekleştirebilmek için “İndir ve yükle” butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu botuna tıklamadığınız sürece, yeni versiyon yüklenmez.
 • İndirip kurulumu gerçekleştirdiğinizde, o sürümden bilgisayarı kullanmaya başlayabilmek için, cihazı yeniden başlatmanız gerekecektir. Sol alt kısımdan yeniden başlat butonuna tıkladıktan sonra, bilgisayarın yeniden açılmasıyla birlikte, en son sürümden kullanıma devam edebileceksiniz.
Benzer İçerik  iPhone Ekran Değişim Fiyatları 2022 - 2023 | Apple iPhone Kırık Ekran Değişimi

Windows 10 Güncellemesi

Windows 10 güncelleme için bu alanda gerçekleştirilen tüm çalışmaların Türkçe, İngilizce, Almanca gibi farklı dillerdeki açıklamalarına resmi platformdan ulaşabilirsiniz. 10 Ekim, 30 Aralık, 20 Mart gibi direkt olarak hangi tarihte yapıldığıyla birlikte, içerikleri hakkında detaylı açıklamalarda bulunuluyor. Windows 10 güncelleme sayfasında “Windows X tarihinde yapılan güncellemesi ile getirilen yenilikler” şeklinde bir başlığın altında, tüm yenilikleri madde madde açıklanmış şekilde bulabilirsiniz. Düzenleyiciyi kullanımda değişiklikler, Power Point değişiklikleri, çocuklar için etkinlik değişiklikleri gibi detaylar açıklanmıştır.

Windows 10 Güncelleme Yeni Sürümleri

Windows 10 güncelleme yapılabilmesi için bilgisayarınızda kablosuz veya kablolu internet bağlantısının olması gereklidir. Aktif olarak kullanmakta olduğunuz sürümden farklı olarak, o sürümden daha sonraki tarihte çıkarılmış versiyon olup olmadığının araştırılması gerekiyor. Direkt olarak Windows kaynakları üzerinden genel bir inceleme yapılacağı için, bu işlemlerin internet bağlantısıyla yapılması mümkün oluyor. Windows 10 güncelleme ile ilgili yardım almak için Windows Update aramasını yaptığınızda, her bir program, yazılım, donanımsal güncellemeyi aratabiliyorsunuz. Windows 10 güncelleme hakkındaki yenilik açıklamalarının resmi ağızdan yapılıyor olması, herhangi bir güvenlik problemi yaşanmaksızın yeni sürümlere ulaşılmasını sağlıyor.


Windows 10 Güncelleme Sitesi

Windows 10 güncelleme ile ilgili tüm işlemlerin Windows.com sitesi üzerinden, Türkçe dil seçeneğinin işaretlenmesiyle birlikte yapılması için özel kategoriler bulunuyor. Sürüm yenileme çalışmalarında sadece bir işletim sisteminde değil, Windows 10 güncelleme kategorisinde olduğu gibi, diğerleri için de yeni versiyonlar açıklanıyor. Bazı işletim sistemleri için an itibariyle yeni sürümler çıkarılma süreci durdurulmuş olsa da, Windows 10 için çalışmalar devam ediyor. Cihazınızdan internet bağlantısıyla, “Güncelleştirme denetle” aramasını yaptığınız taktirde, anlık olarak aktif durumdaki sürümün yapısı denetlenecektir. Güncel olmadığı tespit edilir ve yeni versiyonun indirilmesi gerektiğiyle ilgili bir sonuç çıkarılırsa, yeni sürümün indirilmesi ve kurulmasının ardından, bilgisayarı yeniden başlatmak yeterlidir.

Benzer İçerik  Exxen Filmleri | Exxen Film Çeşitleri

İnsider Kullanarak Windows 10 Güncelleme

İnsider programı, Windows tarafından yayınlanmış olan her bir güncellemeden haberdar olabileceğiniz, tümünü bedavaya indirebileceğiniz bir yardımcı programdır. Güvenlik, gizlilik, veri kullanımıyla ilgili problemlerle karşılaşmaksızın, her dönemde kullanıma uygundur. Windows 10 güncelleme için kullanıcılar tarafından internet bağlantısı olan cihaz üzerinden sürüm yenileme işlemlerinin yapılması için hizmet veriliyor. Windows 10 güncelleme işlemlerinin güvenlik zafiyeti olmadan gerçekleştirilmesi için, aşağıda yer verilen adımların her birini, sırasıyla takip etmeniz gerekiyor.

Mobil cihazlardan veya farklı bir PC üzerinden bu programın kullanımıyla dosyaların indirilmesi, USB veya CD üzerinden transferi söz konusu değildir. Güncelleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için, ayarlar menüsünün açılması gerekiyor. Menüde yapılacak olan sürüm yenileme işlemleri için “Güncelleştirme ve Güvenlik” butonuna tıklanması gerekiyor. Windows 10 güncelleme işlemleriyle ilgili mağduriyet yaşanmaması için güncelleştirme ve güvenlik butonu üzerinden yenilemenin yapılması sağlanıyor.

 • Windows Insider programı olarak yer verilen, sol alt kısımdaki butona tıkladığınızda, bu program üzerinden tüm sürüm sorgulamalarını yapabilirsiniz.
 • E- mail hesabınızı bu programa entegre ettiğinizde, programın kullanımı için gerekli haklara sahip olacaksınız.
 • Windows Insider programının kullanılmaya başlanmasının ardından, sözleşme koşullarını kabul etmeniz gerekiyor.
 • Sözleşme koşullarının kabul edilmemesi, güncellemelerin yapılmaya başlanamamasına neden olacaktır. Insider ayarlarının işaretlenmesi ve her zaman için ayarların güncel tutulması gerekiyor.
 • Bilgisayarın yeniden başlatılması için onay verilmelidir.
 • Ayarlar menüsünün yeniden açılması gerekiyor.
 • Menüden güncelleştirmelerin gerçekleştirilmesi için “Güncelleştirme ve Güvenlik” butonuna tıklanmalıdır.
 • Windows Update programının kullanımı için bu butona tıklanmalı ve güncelleştirmelerin tümü için denetlemelerin yapılmasına izin verilmelidir.
 • İndir ve yükle butonuna tıklanmasıyla birlikte, güncelleştirmek istediğiniz tüm özellikler ve uygulamalarla ilgili liste oluşturulacaktır.

Windows 10 Güncelleme

Windows güncellemeleri, bilgisayarınızın güvenlik ve gizlilik prosedürlerinin yenilenmesi, sorunlarının giderilmesi için belirli aralıklarla yayınlanıyor. Aylık veya daha kısa aralıklarla yayınlanan paketler, birkaç dakika içerisinde indirilebilecek bir yapıya sahiptir. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan, Windows’un resmi sitesine girebilir ve güncel bir Windows 10 paketi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Windows 10 güncelleme için kısa yoldan güncellemenin yapılmasını sağlayan işlemler için Windows 10 Ayarlar menüsünü açmanız gerekiyor.

Benzer İçerik  KYK Burs Başvuruları Ne Zaman 2022-2023 KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

Yeni bir sürümün gelip gelmediğini öğrenmek için yapacağınız arama için “Güncelleştirme ve Güvenlik” butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra ise Windows Update isimli programın açılması, bu panelden tüm güncellemelerin gerçekleştirilmesi yeterli oluyor. Bilgisayarınızda paneldeki güncelleme denetle butonuna tıklamanız, o an yeni bir sürüm olup olmadığını görmenizi sağlayacaktır. Windows 10 güncelleme paneli üzerinden kullanıcıların taleplerinin karşılanması ve hangi yeniliklerin getirildiğiyle ilgili detayların paylaşılması sağlanıyor. İndir ve yükle butonuna tıklamadığınız taktirde, en son sürümü indirmeniz mümkün olmayacaktır. Manüel bir işlem olması nedeniyle, indirmenin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmanız, yeni sürüm üzerinden bilgisayarı kullanmaya başlamanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Windows 10 İndir Ücretsiz

Windows 10 Güncelleme Kapatma 2021 | Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Muhasebe Programı Tam Sürüm

Driver Güncelleme 2021 | Driver Güncelleme Programı

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı