En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı | En iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı | En iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi?

En iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi?, En iyi ücretsiz antivirüs programı 2021 Hangisi?, En çok kullanılan antivirüs programı hangisi?, En iyi Türkçe antivirüs programı hangisi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı | En iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi?
11 Eylül 2021
664 okunma
En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı | En iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi?

Windows Defender her ne kadar geliştiriliyor olsa da tek başına güvenilir değildir.  Bu fazladan ödeme yapmanız anlamına gelmediği gibi, bilgisayarınıza alacağınız en iyi ücretsiz antivirüs programı ile bilgisayarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Virüsten koruma yazılımları, kötü amaçlı yazılımları kökünden kazıma yeteneğine sahip olmalıdır. Truva atları, botnetler gibi kötü program türlerinin bilgisayarınıza yerleşmesini önlemelidir.

Antivirüs Programı Nasıl Açılır?

Bilgisayarınızda Windows 8 çalışıyorsa, bir virüs koruma yazılımınız vardır. Windows 8; virüslerden, casus yazılımlarda ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korunmanıza yardımcı olur.

Windows 7; casus yazılım koruması içerir ve ancak virüslere karşı koruma sağlamak adına Microsoft Security Essentials programını, en iyi ücretsiz antivirüs programı olarak indirebilirsiniz.

  • Windows 7 için: Başlat ve denetim masası, sistem güvenlik bölümünden virüs programını etkinleştirebilirsiniz.
  • Windows Vista için: Güvenlik merkezinden başlat ve denetim masasından, güvenlik bölümü açılır ve kötü amaçlı yazılım koruma aktifleştirilir.

Bilgisayarınızda Windows Vista varsa, virüs koruması yoktur. Virüslere karşı korunmak için, yine Microsoft Security Essentials programını kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda Windows XP varsa; otomatik güncellenme yapılmaz. Bu yüzden yine Microsoft Security Essentials programını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Sıralaması 2021?

En iyi ücretsiz antivirüs programı arıyorsanız, en iyi seçimlerden bir tanesi AVG Antivirüs Free programıdır. Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 için en iyi ücretsiz antivirüs seçenekleri sıralaması, 2021 yılında yine değişmedi.

  • Avast ücretsiz antivirüs: Temel virüs koruma motoruna ve kötü amaçlı yazılım temizleme amacıyla çalışır.
  • AVG Antivirüs Free: İsteğe bağlı virüs tarayıcısı, casus yazılım gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı etkilidir.
  • Avira Antivirüs: Gerçek zamanlı koruma ve kötü amaçlı EXE’lere karşı kullanılır.
  • Bitdefender Antivirüs ücretsiz sürümü: Ticari amaçlı sürümü, kötü amaçlı yazılımlarla mücadele eder.
  • Kaspersky Security Cloud Ücretsiz: Kötü amaçlı yazılımların yanında, kimlik avı testlerinde de başarılı sonular vermiştir.
  • Microsoft Windows Defender: Windows 10’un yerleşik ücretsiz antivirüs yazılımıdır. Windows 10 kullanıyorsanız, ek bir virüs programına ihtiyacınız yoktur.
  • Sophos Home Free: PC ya da Mac için, uzaktan güvenlik yönetimi dahil olarak koruma sağlar.
Benzer İçerik  Guatemala Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

2021 yılında bu seçeneklere alternatif olarak; Adaware Antivirüs ücretsiz, Check Point ZoneAlarm Free Antivirüs+ ve Qihoo 360 Toplam Güvenlik programlarını tercih edebilirsiniz.


Android İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Hangisidir?

En iyi ücretsiz antivirüs programı; sadece bilgisayarlar için değil, akıllı telefonlar için de geçerlidir. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda Sophos Intercept X tercih edilir.

Nasıl kullanılacağını anlamak biraz karmaşık olsa da QR tarayıcı olması, kaybolan ya da çalınan cihazlara uzaktan erişim sağlaması ve kötü amaçlı uygulamalara karşı korumasıyla önemlidir. Sophos Intercept X dışında; avast antivirüs, AVG antivirüs, bitdefender, Malwarebytes da önemli ücretsiz antivirüs programları arasında yer alır.

Windows 7 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Hangisidir?

Windows 7 için en iyi bedava antivirüs programı Avast Free Antivirüs programıdır. Microsoft Windows 7’yi artık desteklemese de Avast Antivirüs pogramı, her zaman güncel olarak kalır.

Bağımsız test laboratuvarlarından çıkan sonuçlara göre; Av Comparatives, Avast’ı PC performansında en az etkileyen antivirüs olarak tanımlıyor. Hızlı, sistemi yavaşlatmayan ve güçlü yapısıyla Avast, Windows 7 programlarda, birinci sınıf koruma ve performans sağlıyor.

Windows 7’nin artık desteklenmediği süreçte Avast antivirüs programı oldukça etkilidir. Ödüllü siber güvenlik çözümü olarak Windows 7 kullanıcıları, Avast antivirüs programıyla, güvenlik sorununu çözümlüyor.

Avast antivirüs pogramı; Windows 7’nin resmî tüketici güvenlik yazılım sağlayıcısıdır. Bu yüzden Microsoft ve 435 milyonun üzerinde kullanıcı; virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer farklı tehditlere karşı tam koruma sağlar.

IOS işletim sistemli telefonlarda en iyi antivirüs programları hangisidir?

IOS işletim sistemli telefonlarda, en iyi antivirüs programları arasında; Norton 360, TotalAV, McAfee, Avira, Bitfender antivirüs programları bulunur.

Kaspersky ücretsiz antivirüs programı veriyor mu?

Kaspersky virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için, ücretsiz olarak antivirüs programı sunarken; bu programlarda ekstra özellik sunmuyor.

Telefonda virüs taraması nasıl yapılır?

Telefonda virüs taraması yapmak için; Google Play Store üzerinden virüs uygulaması indirilerek, ilk taramayı yapmak için; scan this device bölümü aktif hale getirilir.

Windows 10 virüs programı var mı?

Hem akıllı telefonlarda hem de PClerde Windows 10 için virüs programı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir;

Ücretsiz Antivirüs

Ücretsiz Virüs Programı

Windows 10 İndir Ücretsiz

Windows 10 Güncelleme 2021 | Windows Güncellemesi Nasıl İndirilir?

İzmir Yazılım Firması, İzmir’deki Yazılım Firmaları

Benzer İçerik  Ücretsiz İptv | IPTV satın almak suç mu?