VakıfBank Hesap Kapatma - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

VakıfBank Hesap Kapatma

VakıfBank hesap kapatma, VakıfBank hesap kapatma nasıl yapılır, VakıfBank hesap kapatma konusunda bilmeniz gerekenler, Vakıfbank hesabın kapatılmaması…

Anasayfa > Türkiye Vakıflar Bankası > VakıfBank Hesap Kapatma
25 Eylül 2020
1.231 okunma
VakıfBank Hesap Kapatma

Türkiye’de yer alan en köklü ve en iyi bankalardan birisi şüphesiz Vakıfbank olmaktadır. Ama herhangi bir sebepten ötürü Vakıfbank’ta bulunan hesabınızı kapatmak istiyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Biz de sizin için araştırma yaptık ve VakıfBank hesap kapatma konusunda merak ettiğiniz her türlü soruya bu içeriğimizde cevap verdik.

VakıfBank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’daki hesabınızı kapatmak için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunun için bankaya gitmenize gerek kalmadan telefon bankacılığı veya internet şubesi üzerinden hızlı bir şekilde hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz ilk yöntem ise en eski yöntemlerden olan şube aracılığıyla hesap kapatmadır. İkinci yöntem ise VakıfBank’ın telefon bankacılığı sistemi üzerinden hesabınızı kapatmaktır. Bankaya gitmeden uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise Vakıfbank’ın internet bankacılığı üzerinden sahip olduğunuz hesabı kapatma işlemi olur. Aşağıda yer alan adımları izleyerek siz de dilediğiniz hesabı hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Şubeye Giderek Hesap Kapatma; Geçmişte en çok kullanılan hesap kapatma yöntemi direkt bankaya giderek bir dilekçe vermek olmaktaydı. Bunun için yapmanız gereken ilk şey boş bir A4 kağıdına en üste bankanızın şubesi ve adı gelecek şekilde başlık atmak olacaktır. Sonrasında ise hesap numaranızı, adınızı ve soyadınızı ve hesabınızın neden kapatmak istediğinizi dilekçenizde belirterek tamamlayabilirsiniz. İmzalayıp şube gişesine vereceğiniz bu dilekçe hesabınızı kapatmak için uygulayabileceğiniz en eski ve en güvenilir yöntemler arasında yer alır.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Vakıfbank Hesap Kapatma; Bir başka yöntem ise sıklıkla tercih edilen şubeye gitmenize gerek kalmadan kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz metot olmaktadır. Bunun için öncelikle www.vakifbank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekir. Sonrasında ise şifreniz ile hesabınıza giriş yapın. Hesaplar sekmesine gelip buradan kapatmak istediğiniz hesabı seçin. Daha sonra alt kısımda yer alan hesabı kapat butonuna tıklayın. Böylelikle VakıfBank hesap kapatma işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer İçerik  Vakıfbank Kredi Başvurusu | Vakıfbankası İhtiyaç Kredisi 2022-2023

Telefon Bankacılığı ile Vakıfbank Hesap Kapatma; Telefon bankacılığı kullanarak hesap kapatma günümüzde yaygın olarak tercih edilen yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkar. Bunun için ilk olarak 0850 222 07 24 numaralı telefonu arayın. Müşteri temsilcisine hızlı bir şekilde bağlanabilmek için ilk önce 2’yi daha sonra 0’a tuşlayın. Sonrasında ise yapmak istediğiniz işlemin ne olduğunu seçin. Daha sonra ise hesap veya kredi kartınızın numarasını girerek hızlı bir şekilde temsilciye bağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine hesabınızı kapatmak istediğinizi belirterek VakıfBank hesap kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

VakıfBank Hesap Kapatma Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Neredeyse her bankada olduğu gibi Vakıfbank’ta hesap kapatma işlemlerinde bazı kriterler uygulamaktadır. Doğal olarak müşterilerini kaydetmek istemediğinden sizlere pek çok avantaj ve fırsat sunabilir. Bu alışılmış bir pazarlama stratejisi olarak karşımıza çıkar. Eğer size yapılan teklifler ilginizi çekiyor ve halihazırda işinize yarıyorsa hesap kapatma işleminden vazgeçebilirsiniz. Aksi halde hesabınızı kapatmak için tutumunuzu koruyup işlemin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. VakıfBank hesap kapatma konusunda sıkıntı yaşamamak için hesabınızda hiç para bulunmaması, eksi bakiyenizin olmaması ve kredi kartlarınızda herhangi bir borcun olmaması gerektiğini unutmamalısınız.

Vakıfbank Hesabın Kapatılmaması

Pek çok kişinin sıkıntı yaşadığı bir diğer durum ise hesap kapatma talimatı vermelerine rağmen hesaplarının kapatılmaması olur. Eğer siz de böyle bir durumla karşılaşır ve mobil bankacılık ya da internet bankacılığı gibi kanallarda hesabınızın hala aktif olduğunu görürseniz bunun için 0850 222 07 24 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine sorununuzu iletebilirsiniz. Ya da VakıfBank’ın web sitesini ziyaret ederek şikâyet formu doldurabilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;

Halkbank Hesap Kapatma

Windows 10 Güncelleme Kapatma 2021 | Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

DenizBank Hesap Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Benzer İçerik  Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Yöntemleri 2022 - 2023, Vakıfbank Bakiye Sorgulama