DenizBank Hesap Kapatma -

DenizBank Hesap Kapatma

DenizBank hesap kapatma işlemleri, adım adım hesap kapatma ve hesap kapatma konusunda dikkat edilecekler! İşte DenizBank hesabınızı kapatmak için bilmeniz gerekenler…

Anasayfa > Denizbank > DenizBank Hesap Kapatma
25 Eylül 2020
810 okunma
DenizBank Hesap Kapatma

Türkiye’de en çok tercih edilen ve kullanılan bankalardan birisi olan DenizBank, müşterilerine sunduğu avantajlar ile tanınmaktadır. Ama herhangi bir sebepten ötürü Denizbank’ta bulunan hesabınızı kapatmak istiyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz oldukça basit yöntemler bulunmaktadır. Biz de sizin için araştırma yaptık ve bu içeriğimizde DenizBank hesap kapatma konusunda merak ettiğiniz her şeye cevap verdik.

DenizBank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

DenizBank’taki hesabınızı kapatmak için uygulayabileceğiniz oldukça farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki klasik olan ve geçmişte en çok kullanılan şubeye gitmeye yöntemi olur. İkinci yöntem ise telefon bankacılığı aracılığıyla Denizbank’taki hesabınızı kapatma işlemi olarak karşımıza çıkar. Bir diğer yöntem ise Açık Deniz internet bankacılığı olarak öne çıkmaktadır. Burada yer alan yöntemlerden istediğiniz herhangi birini aşağıda yer alan adımları uygulayarak kolay bir şekilde Denizbank’taki hesabınızı kapatmak için uygulayabilirsiniz.

DenizBank Şubesi ile Hesap Kapatma; DenizBank şubelerine giderek uygulayabileceğiniz bu yöntem hesap kapatma konusunda geçmişte en çok tercih edilen metot olmaktadır. İhtiyaç duyacağınız şeyler ise hesabınızı kapatmak istediğinizi belirten bir dilekçe ve kimlik kartınız ya da nüfus cüzdanınız olmaktadır. Dilekçenin başlık kısmına DenizBank’ın ilgili olduğu şubeyi yazarak başlayabilirsiniz. Daha sonra adınızı, soyadınızı, hesap numaranızı ve DenizBank’taki hesabınızın kapatılmasını belirterek dilekçeyi tamamlayabilirsiniz. İmzalayıp gişeye teslim edeceğiniz bu dilekçe hesap kapatma konusunda en bilindik yöntem olarak karşımıza çıkar.

AçıkDeniz İnternet Şubesi ile Hesap Kapatma; Öne çıkan bir diğer hesap kapatma tekniği ise Açıkdeniz internet şubesine girerek uygulayacağınız yöntem olmaktadır. Bunun için ilk olarak www.denizbank.com adresine giriş yapın. Daha sonra müşteri numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Sonrasında kapatmak istediğiniz hesaba girin ve buradan hesap kapatma butonuna tıklayın. Bu şekilde DenizBank hesap kapatma işlemini internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer İçerik  Denizbank Swift Kodu, Denizbank BIC Kodu / Swift Kodu DENITRIS

DenizBank Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapatma; Son olarak ise telefon bankacılığı aracılığıyla Denizbank’taki hesabınızı kısa sürede kapatabilirsiniz. Öncelikli olarak 0850 222 0 800 numaralı telefonu arayın. Daha sonra sırasıyla 5 – 5 – 0 tuşlarına basın. Bu şekilde hızlıca müşteri temsilcisine aktarılmış olacaksınız. Bağlandığınız DenizBank müşteri temsilcisine hesap kapatma talebiniz ileterek var olan hesabınızı kısa sürede kapatabilirsiniz.

DenizBank Hesap Kapatma Ücreti

Bilindiği üzere bankalar 180 gün boyunca işlem görmeyen hesaplar hareketsiz hesap olarak tanımlanmaktadır. Bu konuda neredeyse her banka hesabı kapatmak için müşterilerine kolaylık sağlar. Eğer 180 gün boyunca hareketsiz kalan ve kapatmak istediğiniz bir hesabınız varsa Denizbank size 30 gün süre vermektedir. Bu süre içerisinde hesabınızı ücretsiz bir şekilde kapatabilirsiniz. 30 günü aşan durumlarda ise belirli bir hesap işletme ücreti söz konusu olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kullanmadığınız hesapları en kısa sürede kapatmanızı tavsiye ederiz.

DenizBank Hesap Kapatma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Neredeyse her bankada olduğu gibi DenizBank da hesap kapatmadan önce belirli şeyleri müşterilerinden beklemektedir. Bunlardan ilki DenizBank’ta bulunan hesabınızda hiç para olmamasıdır. Hesap kapatma işlemine başlamadan önce hesabınızda bulunan bütün parayı çekmeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise DenizBank’taki hesabınızda herhangi bir eksi bakiye bulunmamasıdır. Eğer hesabınıza eksi bakiye Varsa bunu kısa sürede kapatmalı ve hesap kapatma işlemine daha sonra başvurmalısınız. Son olarak ise halihazırda bir kredi veya kredi kartı borcunuz varsa DenizBank’taki hesabınız kapatılmayacaktır. Bu türlü sorunlarla karşılaşmamak adına hesap kapatma işlemine başlamadan önce yukarıda yer alan eksikleri tamamlayabilir ve sonrasında başvurarak hesabınızın kapandığına emin olabilirsiniz.

Benzer İçerik  Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Denizbank BES İptal ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

İlginizi Çekilebilir;

Halkbank Hesap Kapatma

VakıfBank Hesap Kapatma

Windows 10 Güncelleme Kapatma 2021 | Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, Borç Transferi Kredisi

QNB Finansbank Avans Hesap, Ek Hesap > Krediler > QNB Finansbank