Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Ülkede Ekilmedik Bir Karış Toprak Kalmamalı

16.04.2020
361
Ülkede Ekilmedik Bir Karış Toprak Kalmamalı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üreticilere mesaj yayınladı, bakan Pakdemirli siz üretin biz devlet olarak alırız dedi. Samsun’da katıldığı Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gıda arz güvenliğinin garanti altına alınması için ülkede ekilmedik bir karış toprak kalmaması gerektiğini söyledi.

Hazineye Ait Atıl Araziler Çiftçilere Bedelsiz Verilecek

Bakanlık olarak katıldıkları toplantılarda talep ve istekleri değerlendirdiklerini sorunları masada ve sahada ele aldıklarını anlatan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından üreticilere ekilmedik bir karış toprak bırakmayın çağrısını hatırlatarak hazineye ait atıl arazileri çiftçilere bedelsiz vereceklerini ifade etti.

Hem Çiftçi Hem De Devlet Kazanacak

Çiftçiye ücretsiz tahsis edilen arazilerde hububat, bakliyat, yağlık bitkiler ve yem bitkilerinin ekimlerinin yapılacağını anlatan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu şekilde hem çiftçinin hem de devletin kazanacağını kaydetti. 2020 tarımsal desteklemeler kapsamında yılın ilk çeyreğinde çiftçiye 10,5 milyar liralık ödeme yaptıklarının altını çizen bakan Pakdemirli bu hamle ile devletin çiftçisinin yanında olduğunu kanıtladığını ifade etti.


Üretmeye Devam Edin Devlet Hepsini Satın Alacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli artan maliyetler karşısında tatmin edici fiyat politikası ile çiftçimizi rahatlatacağız kimse korkmasın siz yeter ki üretin ekmeye, biçmeye alın teri dökmeye devam edin, biz devlet olarak tüm ürettiğinizi almaya hazırız. Tarlada ve serada ürününüz, ahırda hayvanınınız mezbahada etiniz, mandırada sütünüz kalmayacak asla korkmayın biz devlet olarak hepsini alacağız” dedi.

Çiftçi Ve Hayvan Üreticisi Desteklenecek

Korona virüs salgını nedeni ile tedbirleri en üst seviyelere taşıdıklarını anlatan Bakan Bekir Pakdemirli marketlerin rafları ve gıda stoklarının gayet iyi durumda olduğunu gıda tedariki konusunda ülkede hiçbir sıkıntının yaşanmadığını anlattı ve 2020 üretim sezonunda ki rekolte tahminlerine bakıldığında başta buğday olmak üzere tüm gıdalarda görünümün gayet iyi olduğunun altını çizdi ve çiftçinin ve hayvan üreticisinin desteklenmeye devam edileceğini söyleyerek devletin çiftçisinin yanında olduğu vurgusunu yineledi.

Benzer İçerik  Türkiye’nin Kredi Notu Görünümü Durağan
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.