Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Çiftçilere 700 Milyon Liralık Ödeme Yapılıyor

24.06.2020
706
Çiftçilere 700 Milyon Liralık Ödeme Yapılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Yağlı tohum ödemelerinin Temmuz ayının ilk haftasında tamamlanacağını söyledi. Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair soruları yanıtlayan Bakan Pakdemirli 700 milyon lira tutarında ki yağlı tohum ödemelerinin gelecek ayın ilk haftasında yapılacağını dile getirdi.

Beklentimiz Geçen Yıla Göre Üretim Fazlalığı

Pandeminin tarıma ve gıda fiyatlarına etkisini değerlendiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Korona virüs sürecinde Türkiye biraz daha şanslı ülke idi gelecek yıl için daha fazla üretim olacağını planlıyoruz hatta beklentimiz geçen yıla göre üretim fazlalığı bu konuda ciddi bir problemimiz yok. Pandemi ile birlikte bakanlık olarak hazırlıklarımızı yaptık, geç ekim yapmaya uygun olan 21 İl’imizde ekstra ekimler yaptık, daha Pandeminin başında en az bir yıl salgının sürecinin devam edeceği hesaplaması yaparak planlarımızı uygulamaya geçirdik dedi.


Türkiye’nin Başarısı Tüm Dünyada Konuşuluyor

Gıda enflasyonun normal enflasyon ile paralel devam ettiğinin altını çizen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli salgının başladığı ilk günlerde temel gıda ürünlerinde sıkıntımızın olmadığını açıkladım, biz hem kendimizi hem de sektörü pandemi öncesinde olası pandemi için hazırlamıştık. Marketlerde yüzde 500’lere varan talep artışına rağmen hiçbir gıda ürününde sıkıntı yaşamadık, bu tamamı ile Türk insanının pratikliği, bizim uyarılarımız ile onları hazırlamamız ve tarımsal iş gücünün mobilizasyonu ile alakalı bir sorun yaşanmaması pandemi sürecini iyi yönetmemizi sağladı. Bugün Türkiye’nin bu başarısı tüm dünyada konuşuluyor.

1,2 Milyon Büyükbaş, 3,5 Milyon Küçükbaş Hayvan Hazır

Yaklaşan kurban bayramı konusunda da açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli her yıl olduğu gibi bu yılda kurban bayramı için hazırız, sektör her yıl bir önceki yıla göre yüzde 50 daha fazla hayvan hazırlıyor. Bugün itibari ile kurban bayramı için 1,2 milyon büyükbaş, 3,5 milyon küçükbaş hayvan hazır durumda, geçen yıl 800 bin büyükbaş ve 2,5 milyon küçükbaş hayvan kurbanlık olmuştu bu yıl talebe göre sayıları arttırdık. Türkiye’nin ne ette ne de sütte hiçbir sıkıntısı yoktur dedi.

Benzer İçerik  Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.