2 Milyon 200 Bin M2 Atıl Arazi Tarıma Açıldı - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

2 Milyon 200 Bin M2 Atıl Arazi Tarıma Açıldı

Anasayfa > Son Dakika > 2 Milyon 200 Bin M2 Atıl Arazi Tarıma Açıldı
19 Haziran 2020
694 okunma
2 Milyon 200 Bin M2 Atıl Arazi Tarıma Açıldı

Kayseri’de ki hazineye ait 2 milyon 200 bin metrekare atıl arazi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile tarıma açıldı. 7 il’de bulunan hazineye ait arazilerin tamamı üreticilere açılacak, 7 pilot il arasında olan Kayseri’de 3 milyon 300 bin metrekare arazinin 2 milyon 200 bin metrekaresinde ekim yapıldı.

Kayseri’de Boş Arazi Bırakmadık

Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin Cumhurbaşkanı ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatı ile ilkbaharda çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Milli Emlak Müdürlüğü ile birlikte yürütülen çalışmanın ardından Kayseri’de 2 milyon 200 bin hazineye ait atıl arazinin tarıma, üretime ve ekonomiye kazandırılmasını sağladıklarını ifade eden Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin her ilçemiz ile iletişime geçtik. Arazilerin ne kadarında tarım yapılabileceğini ortaya koyduk boş kalan araziler yapıları gereği tarıma müsait değil ancak geriye kalan tüm araziler üzerinde ekim yapıldı dedi.

Üzerimizde Ki Görevin Sorumluluğu İle Çalışıyoruz

İl Müdürü Mustafa Şahin Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyası çerçevesinde Kayseri’ye gönderilen yaklaşık 20 ton buğday tohumunu Uzunyayla’dan Yeşilhisar’a kadar ektiklerini anlattı.  Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin yalnız buğday değil, mercimek, nohut, fasulye ekimini de tamamladık, çok şükür boş arazi bırakmadık, tüm ekibimiz ile birlikte büyük bir özveri ve üzerimizde ki görevin sorumluluğu ile çalışıyoruz şeklinde konuştu.


Kayseri Dijital Tarım Pazarında Yerini Almalı

Bünyan cezaevi arazisinin 10 dekarlık kısmına da patates ekerek farkındalık yarattıklarını belirten Mustafa Şahin farkındalık yaratmak adına Bünyan cezaevi arazisine de 10 dekar patates ektik onunla da bizler ilgileniyoruz. Ülkemizde Cumhurbaşkanımızın emri ile boş tarım arazisi bırakmamaya kararlıyız, herkesin evinin balkonunda bir saksı içinde dahi üretim yapabilir, çocuklarımıza üretimin önemini ve hazzını aşılamalıyız. Belki ilerleyen yıllarda ki ülkemizin çiftçileri onlar olacaklar diyen İl Müdürü Şahin Kayseri’nin bir an önce dijital tarım pazarında yerini alması gerektiğinin altını çizerek gereken tüm gayreti sergileyeceklerini sözlerine ekledi.

Benzer İçerik  Vodafone Bedava İnternet 2022 - 2023 | Ücretsiz İnternet Kampanyası

İlginizi Çekilebilir;

 

Ülkede Ekilmedik Bir Karış Toprak Kalmamalı

Girme Barajı Ekonomiye 32 Milyon Katkı Verecek

Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

ÇKS Belgesi Nasıl Alınır?, ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır ? Talep Edilen Belgeler Nelerdir

Ülkenin İlk Raylı Sistem Aküsü Üretildi