Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor -

Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor

Anasayfa > Son Dakika > Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor
23 Nisan 2020
692 okunma
Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor

Türkiye Varlık Fonu kamu sigortacılarının 6,5 milyar liralık hissesini aldı, kamu bankaları ve diğerlerine ait hisseleri alan Türkiye Varlık Fonundan konu hakkında açıklama yapıldı. Türk ekonomisinin tasarruf bazının arttırılması bankacılık dışı finans sektörünün geliştirilmesi kamu sigorta şirketlerinin tek çatı altında toplanması projesini yeni ekonomi programı çerçevesinde yürütüldüğünü belirtildi.

Detaylar Kamu Aydınlatma Platformu Açıklamasında

Türkiye Varlık Fonunun yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verildi. “Halk Sigorta AŞ, Ziraat Sigorta AŞ, Ziraat hayat ve emeklilik AŞ, Güneş Sigorta AŞ, Halk hayat ve emeklilik AŞ, Vakıf emeklilik ve hayat AŞ hisselerinin kamu bankalarına ve diğer ilgili taraflara ait olan payları Türkiye Varlık Fonu iştiraki olan Türkiye Varlık Fonu Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi tarafından satın alınmıştır. Satın alma işlemine ait detaylar Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Ziraat Bankası AŞ ve Türkiye Halk bankası AŞ ile adı geçen sigorta şirketleri tarafından yapılan kamu aydınlatma platformu açıklamalarında yer almıştır.

Hisseler Toplam 6,54 Milyar Liralık Bir Yatırım İle Alındı

Halk Sigorta AŞ, Vakıf emeklilik ve hayat AŞ, Ziraat Sigorta AŞ, Güneş Sigorta AŞ, Ziraat hayat ve emeklilik AŞ, Halk hayat ve emeklilik AŞ hisselerinin kamu bankalarına ve diğer ilgili taraflara ait olan payları Türkiye Varlık Fonu iştiraki olan Türkiye Varlık Fonu Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi tarafından satın alınması işlemi sayesinde kamu sigorta şirketlerinin tek çatı altında birleştirilmesi için ilk adım atılmış oldu. Hisseleri toplam 6,54 milyar liralık bir yatırım ile almış bulunmaktayız.


13 Aralık Tarihinde Proje Duyurulmuştu

Sigorta sektörünü daha dinamik, daha güçlü bir yapıya ulaştırmak için çıkılan bu yolda ve bu hedefle gerçekleştirilen proje ile ülkemizin stratejik yatırımlarına sermaye sağlama. Türkiye finansal piyasalarında derinleşme ile iyileşmeyi destekleme misyonu olan Türkiye Varlık Fonu olarak misyonumuz doğrultusunda güçlü bir hamle yapmış durumdayız. Proje, bireysel emeklilik sektöründe planlanan reformların parçası olan kamu sigorta şirketlerinin tek çatı altında birleştirilmesi olup gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyurulmuştu.

Benzer İçerik  Kanatlı Sektörü İkiye Katladı

İlginizi Çekebilir;

Tûrkcell’in En Büyük Hissedarı Türkiye Varlık Fonu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasından İlave Tedbirler

Uçak Biletlerinin İadeleri Garantiye Alındı

İzmir Yazılım Firması, İzmir’deki Yazılım Firmaları

Bursa Yazılım Firması, Bursa’daki Yazılım Firmaları