İş Bankası EFT Saatleri 2022-2023 | İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu -

İş Bankası EFT Saatleri 2022-2023 | İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu

Iş Bankası EFT saatleri ne zaman?, Işcep EFT ne zaman hesaba geçer?, Iş Bankası EFT saatleri kalktı mı?, EFT saat kaça kadar Is Bankası?
Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > İş Bankası EFT Saatleri 2022-2023 | İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu
28 Aralık 2020
914 okunma
İş Bankası EFT Saatleri 2022-2023 | İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu

İş Bankası EFT saatleri konusunda merak edilen bütün sorulara cevap verdiğiniz bu içerik aynı zamanda EFT hakkında bilmeniz gereken önemli püf noktaları da içeriyor. Sizin de bilmiş olduğunuz gibi EFT iki farklı banka arasında gerçekleşen para transferi olup öncelikle söz konusu bu para transferinin Bankalar Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından onaylanması gerekir. Bu nedenle yapılmak istenilen bütün EFT işlemleri öncelik ve bir onaya tabi tutulur. Burada amaç işlemin yasalar içerisinde gerçekleşmiş olması, herhangi bir yanlışlık yapılmaması ve doğru şekilde ilerlediği olacaktır. Bu nedenle İş Bankası EFT saatleri sadece belirli aralıklarla içerisinde gerçekleşen bir konu olarak karşımıza çıkar. O zaman daha fazla sözü tutmadan İş Bankası EFT saatleri hakkında merak ettiğiniz bütün sorulara cevap verip bilmeniz gereken püf noktaları sizlere aktaralım.

İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu

Giriş kısmında da bahsetmiş olduğumuz gibi yapılacak olan EFT işleminin gerçekleşebilmesi için öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından bir onay alması gerekir. Bu durumda İş Bankası EFT saatleri hafta sonu için herhangi bir değişkenlik göstermeyip sadece bu çalışanların onay verdikleri saatler içerisinde tamamlanacaktır. Diğer bir deyişle İş Bankası EFT saatleri sadece mesai saatleri içerisinde sınırlı kalıp bu sürenin dışında yapmak istediğiniz bütün para transferleri bir sonraki mesai saatinde gerçekleşmek üzere beklemeye alınır. İş Bankası EFT saatleri hafta sonu için herhangi bir değişkenlik göstermeyip sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşen bir işlem olarak bilinir.

İş Bankası EFT Saatleri Değişti mi

İş Bankası EFT saatleri değişti mi konusuna gelecek olursak bu türlü insanların yaygın olarak kullandığı işlemlerde bankalar kolay kolay değişiklik yapmazlar. Yani bankalar EFT saatlerini değiştirmek istedikleri zaman ister tek seferlik bir durum olsun isterse bundan sonra uygulanacak türden bir değişiklik bunu her zaman müşterilerine bütün iletişim kanalları ile iletirler. Son yapılan güncellemeleri yakından inceleyecek olursak resmi sitesinde de açık bir şekilde görülüyor ki İş Bankası EFT saatleri konusunda herhangi bir değişiklik yoktur. Buradan da anlayabileceğiniz gibi İş Bankası EFT saatleri hala mesai saatleri içerisinde gerçekleşip sadece bankanın açık olduğu günlerde, saatlerde ve durumlarda tamamlanacaktır.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Avans Hesap, Ek Hesap | Türkiye İş Bankası A.Ş.

İş Bankası EFT; İşlem Saatleri – Limitleri

İş Bankası EFT; işlem saatleri – limitleri konusunda bilgi verecek olursak öncelikle İş Bankası EFT saatleri hakkında merak edilen soruları cevaplayalım. Bankanın resmi sitesini incelediğinizde açık bir şekilde görüyoruz ki İş Bankası EFT saatleri sabah 9 ile akşam 17 ile sınırlı oluyor. Bu süre zarfı içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz ütün para transferleri İş Bankası EFT saatleri içerisinde olacağı için kısa sürede tamamlanacaktır. Bankaların yoğunluk durumuna göre bu süre genellikle 5 ila 10 dakika arasında olup para transferlerinin beklemediği kadar fazla olduğu durumlarda en fazla 30 dakikaya çıkabiliyor. İş Bankası EFT limitleri konusunda merak edilen soruları yanıtlayacak olursak bir gün içerisinde en fazla 200 bin lira para transferi yapılabildiğini görüyoruz. Özetleyecek olursak İş Bankası üzerinden yapmak istediğiniz EFT işlemleri için;

  • İşlem saatleri; sabah 9 ile akşam 17 ve
  • İşlem limitleri; günlük 200 bin lira olarak karşımıza çıkar.

İş Bankası EFT Ücreti

İş Bankası EFT saatleri hakkında merak edilen sorulara cevap verdikten sonra şimdi de İş Bankası EFT ücreti konusunda bilmeniz gereken püf noktaları sizlere aktaralım. İş Bankası EFT saatleri içerisinde gerçekleşen bütün para transferlerinde uygulanan komisyon;

  • 1000 TL’ye kadar olan EFT işlemleri için;    1 TL
  • 50.000 TL’ye kadar olan EFT işlemleri için; 2 TL
  • 50.000 TL ve üzeri EFT işlemleri için;          25 TL olur.

Burada bahsetmiş olduğumuz durum sadece İş Bankası EFT saatleri içerisinde gerçekleşen para transferleri için geçerli olup mobil bankacılık ve internet bankacılığı yöntemini kapsar. Yani yukarıdaki komisyon oranlarında ara transferi yapabilmek için İş Bankası’nın mobil uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanmanız gerekir. Eğer ATM, telefon bankacılığı veya herhangi bir şube üzerinden bu işlemi yapmak isterseniz ödemeniz gereken komisyon tutarı daha fazla olacaktır.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Leasing Hesaplama, İş Leasing Finansal Kiralama Hizmetleri Türkiye

İş Bankası EFT Saatleri 2022-2023

İş Bankası EFT saatleri 2022-2023  yılı için şu ana kadar yapılmış olan resmi bir değişiklik açıklaması yoktur. Yani İş Bankası EFT saatleri şu an olduğu gibi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşip bunun dışında yapılan işlemler onaylanmak üzere öncelikle beklemeye alınacaktır. İş Bankası EFT saatleri günümüzde bankanın mesai saatleri olan sabah 9 ile 17 arasında gerçekleşiyor. Bunun dışında yapılan bütün EFT işlemleri onaylanmak üzere öncelikle beklemeye alınıyor. Tekrar edecek olursak İş Bankası EFT saatleri 2022-2023 yılı içinde herhangi bir değişkenlik göstermeyip eğer bu konuda yeni bir uygulama söz konusu olursa bankadan resmi açıklama gelecektir.

İş Bankası EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

İş Bankası EFT saatleri kaçta başlıyor konusunda merak edilen sorulara cevap verecek olursak tıpkı diğer bankalardaki olduğu gibi İş Bankası EFT saatleri de sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. İş Bankası’nın sabah 9 da açıldığını düşünecek olursak yapmak istediğiniz bütün para transferleri hangi yöntemi kullanırsanız kullanın sabah dokuzdan sonra işleme alınacaktır. Örnek üzerinden ilerleyecek olursak İş Bankası EFT saatleri dışında kalan sabah 8.30 da para transferi yapmak isterseniz bu işlem ancak sabah 9 da yapılmak üzere beklemeye alınır.

İş Bankası EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

İş Bankası EFT saatleri kaçta bitiyor konusuna gelecek olursak yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi tıpkı diğer bankalarda uygulanan prosedür İş Bankası için de geçerli olup yapılmak istenilen EFT işlemleri sadece mesai saatleri içerisinde tamamlanır. Diğer bir deyişle akşam 17.00 olan bu süre İş Bankası EFT saatleri olup son bulduğu zamandır. Örnek üzerinden anlatacak olursak İş Bankası EFT saatleri içerisinde olan 16.00 da para transferi yapmak isterseniz bu işlem 5 ile 10 dakika arasında tamamlanacaktır. Ancak saat 17 15 de yapacağınız bir para transferi beklemeye alınıp bir sonraki günün mesai saati başlangıcında tamamlanacaktır.

Benzer İçerik  İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı

İş Bankası EFT Saatleri Mesai Dışında

İş Bankası EFT saatleri mesai dışında herhangi bir değişkenlik göstermez. Nitekim EFT iki farklı banka arasında gerçekleşen para transferi olup tamamlanabilmesi için öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından bir onaya tabi tutulurlar. Burada girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu, para transferinin nedeni ve nasıl yapıldığı gibi konuları doğruluğu denetlenip herhangi bir yanlışlık olmasın önüne geçilir. İş Bankası EFT saatleri mesai dışında bu yüzden yapılamayan bir işlem olup tamamlanması için beklemeniz gerekir. Bir örnek üzerinden açıklayacak olursak İş Bankası EFT saatleri içerisinde olan 14.30 da para transferi yapmak istersiniz bu işlem hemen tamamlanır. Ancak İş Bankası mesai saatleri dışında olan 21.00 da bir EFT işlemi yapmak isterseniz bankanın açılış saati olan 09.00’ı beklemeniz gerekir.

İş Bankası EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

İş Bankası EFT hangi saatlerde yapılır konusunda merak edilen soruları cevaplayacak olursak yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sadece İş Bankası EFT saatleri içerisinde olacaktır. İş Bankası EFT saatleri de mesai saatleri olan sabah 09.00 ile akşam 17.00 olduğu için yapmak istediğiniz para transferlerinde bu saati beklemeniz ya da işlemin tamamlanabilmesi için bu saatlerin gelmesini beklemeniz gerekecektir.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Yapı Kredi Eft Saatleri 2021 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Teb Eft Saatleri 2021 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri

Garanti Bankası Eft Saatleri 2021 | Garanti Bankası İşlem Saat ve Limitleri