Türkiye İş Bankası Koronavirüs Ekonomiye Destek Paketi -

Türkiye İş Bankası Koronavirüs Ekonomiye Destek Paketi

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > Türkiye İş Bankası Koronavirüs Ekonomiye Destek Paketi
08 Mayıs 2020
793 okunma
Türkiye İş Bankası Koronavirüs Ekonomiye Destek Paketi

Koronavirüs nedeniyle alım gücünün zorlaştığı ve günümüzde bireylerin ihtiyaç listesinin artmasıyla birlikte bireyler bankalardan uygun faizli kredi çekmektedirler. Her banka kendine özgü uygun faizli kredi vermektedir. Müşteri çekmek ve daha bir çok insana kredi vermek için rekabet içinde yarışmaktadırlar. Corona salgını nedeniyle enflasyon oranının belli olmasıyla birlikte bankalardaki faiz oranları değişiklik göstermektedir. Türkiye İş Bankası 0.96 oranında faiz uygulamaktadır. Bu faiz oranı krediyi çekecek olan bireyin müşteri özellikleri kredi tutarı ve vadesi gibi bilgiler önem arz etmektedir. Önümüzdeki dönemde hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı için Türkiye İş Bankası müşterilerine 36 ay vade şartıyla uygun faizli kredi imkanını sunmaktadır. Müşteriler kredi ödemelerini 37 ile 60 ay arasında yapmayı tercih ettikleri durumunda faiz artmaktadır. Bu oran bu sefer 1.03 olmaktadır. Türkiye İş Bankası müşterilerine 3 ay erteleme seçeneğini sunarak kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede Türkiye İş Bankası müşterisi olan bir birey kendi ihtiyacı için uygun faizli kredi çekme imkanına erişmiş olmaktadır.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredilerinin diğer kredi çeşitlerine göre daha uygun olması sebebiyle banka müşterilerinin başvurduğu bir kredi çeşidi haline gelmektedir. Müşteriler ihtiyaç kredisine mobil bankacılıkta şubelere gitmeden çok rahat bir şekilde sahip olabilmektedir. Bu durumda krediler bireysel kredi türüne dönüşmektedir. Birey bu krediyi kendi ihtiyaçları için kullanabilmektedir. Bu kredi çeşidini sadece gerçek kişiler kullanabilmektedir. Türkiye İş Bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.99’dan başlatmaktadır. Müşterilerin talep edeceği ihtiyaç kredisi için İş Bankası gerekli olan belgeleri müşterilerine belirtmektedir. Bu belgeler:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumu belgesi

Olumlu bulunan başvurular belirlenerek banka ihtiyaç kredisini müşteriye sunmaktadır.  Örneğin Türkiye İş Banksı ‘ndan 20 bin TL’lik ihtiyaç kredisi alan bir bireyin 36 ay vade olmak şartıyla tahsis ücreti 100,00 TL aylık taksiti 681,4 ve toplam ödeme ücreti 24.64,24 TL olmaktadır. Türkiye İş Bankası kredi uzmanları ile görüşülerek müşterilerin güvenli bir şekilde kredi çekmesi sağlanmaktadır. Bireyler ihtiyaç kredisi çekmek için gerekli hesaplamaları yaptıktan sonra kredi başvurusunda bulunmaktadır.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık Kasa | Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi

Bireyler ev sahibi olmak için ödeyeceği taksit tutarını hesaplayarak geri ödeme planını da göz önünde bulundurmak zorundadır. Türkiye İş Bankası düşük faizli konut kredisi vererek 120 ay vade imkanlarından yararlanma hakkı sunarak müşterilerin  evin sahibi olması kolaylaştırılmaktadır. Düşük faizli konut kredisi kapsamında 150 bin TL’lik bütçeye 0.95 oranında faiz uygulandığında 60 ay vadeye taksit 3.291TL toplam ödenecek tutar ise 199.448 TL olmaktadır. 120 ay vade olduğunda ise taksit 2.100 TL toplam ödenecek tutar 254.009 TL olmaktadır. Düşük faizli konut kredisi almak isteyen bireylerin başvuru yapması için ve başvurunun onaylanmasını sağlayacak bilgiler şu şekildedir:

 • Konut Kredisi Tutarı
 • Kredi Notu
 • Aylık Gelir

Konut kredisinde önemli noktalardan bir tanesi ekspertizdir. Ekspertiz, bireyin kredi kullanım oranın belirlenmesidir. Düşük faizli konut kredisi çekmek isteyen bireyler ekspertiz değerine göre kredi çekmek durumundadırlar. Evin gerçek değeri hesaplandıktan sonra kredi kullanımı ekspertiz değerine göre kredi kullanımı sağlanır. Ekspertiz oranı belli olduktan sonra bireylere bildirim yapılarak tapu işlemleri için işlemler başlar. Türkiye İş Bankası şubesine giden birey düşük faizli konut kredisi için ödeme planını imzaladıktan sonra tapu işlemlerini tamamlayabilir. Bu durumda bireyin şubeye gitmesine gerek kalmadan kredi banka hesabına yatırılır ve ev sahibi olma imkanı sağlanmış olur. Türkiye İş Bankası konut kredisi seçenekleri şu şekildedir:


 • Ev Kredisi
 • Her şey Dahil Ev Kredisi
 • Evden Eve Ev Kredisi
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi
 • Ev Yapım ya da Tamamlama Kredisi
 • Yabancılara Özel Ev Kredisi
 • Tüketici Destek Kredisi

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye İş Bankası araç sahibi olmak isteyen müşterilerine kolaylık sağladığı taşıt kredisi ile araç alımını kolaylaştırmaktadır. Taşıt kredisi sayesinde bireylerin faturalarının  bir kısmı kredilendirilerek taşıt kredisini vadelere bölünerek kolaylık sağlanmaktadır. Türkiye İş Bankası düşük faizli taşıt kredisi oranı yüzde 0.92 dir. Bu sayede müşterinin çekeceği kredi miktarı artacak şekilde öngörülmüş olup kredi çeken bireyin 60 ay vade olmak üzere ödeyeceği aylık ödeme miktarı düşük faizli taşıt kredisi ile gerilmektedir. İş Bankası kredi kullanmak isteyen müşterilerine 120 bin lira olan kredilerde yüzde 70 ve 120 bin lirayı aşan durumlarda ise yüzde 50 oranında düşük faizli taşıt kredisi için onay vereceğini belirtmiş durumundadır. Kredi almak isteyen bireyler araç kredisi hesaplama aracı ile kendilerine ödeme planı yapıp düşük faizli taşıt kredisi ile araç sahibi olabilmektedirler. Türkiye İş Bankası taşıt kredisi başvurusu banka şubelerinden veya hiç bankaya gitmeden dijital bankacılıkta yapılabilmektedir. Kredi için gerekli başvuru belgeleri şu şekildedir:

 • Kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Birey eğer sıfır araç kredisi alacaksa onun için proforma fatura örneği
 • İkinci el taşıt kredisi başvurusu yapacaksa aracı satacak olan kişiye ait olan motorlu araç tescil
 • Trafik Belgesi.
Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası Esnaf Kredisi

Diğer bankalar gibi İş Bankası’da esnafa destek çıkmakta ve kredi imkanı sunmaktadır. İşletmelerin ihtiyaçlarına çözüm odaklı yaklaşan ve esnafın yanında olan İş Bankası bireylerin en çok tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Kredi olanağı sayesinde iş yerleri genişletilebilir ya da birey iş kurabilir. Türkiye İş Bankası esnaflara özel Kobi kredisi vererek düşük faizli esnaf kredisi sağlamış oluyor. Esnaf kredi başvurusu yapmak için şartları yerine getirdikten sonra kredi bütçesini belirler ve banka şubelerine başvurur. Türkiye İş Bankası bu yıl düşük faizli esnaf kredisi oranını 0.99 yapmış ve 36 aya varan vade imkanı sunmuştur. Esnaf ihtiyaç kredisi kapsamında başvuru yaptığında düşük faizli kredi limitini uzman kontrolünde arttırabilir. Esnaf kredi limitine ve vadesinin ne olacağına karar verdikten sonra ödemeyi nasıl yapacaklarını yetkililere bildirdikten sonra onay süreci beklenir. Türkiye İş Bankası esnaf kredisi başvuru şartları şu şekildedir:

Mali verileri gösteren evraklar olan son yıla ait bilanço evrakları

Gelir Belgesi ve Mali Tablo,

İşletmenin Ticaret Sicil Gazetesi Kayıt Örneği

İkametgah Belgesi

İş Bankası Kobi kredi içinde esnafa TL kredisi, taksit ödemeli ticari krediler, ticari ek hesap, maxiPOS kredisi, altın kredisi, iş yeri kredisi, iş yeri kredisi gibi imkanlar sunarak destek sağlamaktadır.

İlginizi Çekilebilir;

 

Türkiye İş Bankası Kredileri

1000 Lira Yardım Ödemeleri 1 Nisan’da Başladı! Kimlere Yardım Gidecek!

Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu

Girme Barajı Ekonomiye 32 Milyon Katkı Verecek

Halk Bankası Kredileri