Türkiye İş Bankası Swift Kodu, İş Bankası BIC Kodu / Swift Kodu ISBKTRIS - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Türkiye İş Bankası Swift Kodu, İş Bankası BIC Kodu / Swift Kodu ISBKTRIS

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > Türkiye İş Bankası Swift Kodu, İş Bankası BIC Kodu / Swift Kodu ISBKTRIS
14 Ekim 2018
1.998 okunma
Türkiye İş Bankası Swift Kodu, İş Bankası BIC Kodu / Swift Kodu ISBKTRIS

İş Bankası swift kodu, bankalar arası para transferlerinde kullanılmak üzere, uluslararası kullanıma uygun dizayn ediliyor. Uluslararası bankacılık sistemlerinde uzun yıllardır kullanılan Swift kod uygulaması döviz gönderilerinde, yurt dışı para gönderim ve alım transferlerinde, havalenin doğru şekilde ulaşmasını sağlayan ve doğrulama sunan bir sistemdir.

İş Bankası Swift Kod Nasıl Öğrenilir?

İş Bankası resmi web sitesine www.isbank.com.tr adresinden giriş yapılarak, bireysel bankacılık işlemlerinden erişim sağlanabilir. Doğrudan erişim için sistem üzerinde sunulan arama çubuğuna swift kod yazarak da direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Döviz havale gönderimi veya yurt dışından gönderilen paraların alınması için sunulan İş Bankası swift kodu: ISBKTRIS olarak belirtilmektedir.

Ve Amerika Birleşik Devletleri üzerinden gönderilecek havale seçenekleri için; CHIPS UID: 003546 ( Routing Code, ABA Number yerine de kullanılmaktadır)

İş Bankası Swift Kodu Kullanımı

İş bankası swift nasıl yapılır sorusu için bankacılık havale ve transfer sistemlerinde, döviz havale işlemi hakkında detaylı bilgi sunuluyor. Yukarıda verdiğimiz kodları girerek, doğrudan swift kullanımı sağlanabilir.

Uluslararası alanda faaliyet gösteren tüm bankalar üzerinden İş Bankasına döviz havalesi gönderilebilir. Üstelik yurt dışı hizmet ağı sayesinde online havale olanağı da sunuluyor.

Bankanın internet sayfasına giriş yaparak swift detayları incelenebilir. Amerika’dan yapılacak havalelerde swift kullanımı şu şekilde yapılır;


  • Alıcının adı, soyadı ve adresinin eksiksiz olarak yazılması
  • Zorunlu olmamakla birlikte; biliniyor ise alıcıya ait 26 haneli ve TR ile başlayan IBAN (International Bank Account Number: Uluslararası Banka Hesap Numarası)
  • IBAN bilinmiyorsa, alıcının hesabının bulunduğu şube kodunu içeren hesap numarası

Bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girilerek döviz gönderimi sağlanabilir.

İş Bankası Swift Ücretleri

İş bankası swift ücreti bilgilerini, internet sayfasında hizmet ve ürün ücretleri bölümünden inceleyebilirsiniz. Tüm döviz transferleri ve Western Union gönderileri için fiyat tarifesi detaylı olarak sunuluyor. Ücretlendirme detayları ve işlem detaylarını kullanarak dünyanın her yerindeki bankalara havale yapabilir, dünyanın her yerindeki bankalardan döviz havalesi alabilirsiniz.

Benzer İçerik  İş Bankası EFT Saatleri 2022-2023 | İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu

İş bankası İşCep, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık sistemlerinden de swift havalesi yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir;

HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama

Halkbank Swift Kodu, Swift Kodları

Ziraat Bankası Swift Kodu, Ziraat Bankası Swift Hizmetleri

Yapı ve Kredi Bankası Swift Kodu, SWIFT | Bankacılık Hizmet ve Paketleri | Yapı Kredi

Denizbank Swift Kodu, Denizbank BIC Kodu / Swift Kodu DENITRIS