Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu -

Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu

Anasayfa > Son Dakika > Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu
03 Haziran 2020
693 okunma
Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu

TSEK Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken kamu bankaları tarafından devreye alınan yeni kredi paketlerinin vatandaşı ihtiyacını karşılaması, piyasaların canlanması ve yerli üretimin desteklenmesi adına ekonomide bir can suyu olacağını söyledi. Yazılı bir açıklama yapan Genel Başkan Bendevi Palandöken normalleşme sürecinin başladığı dönemde kamu bankaları ile kamu katılım finans kuruluşları tarafından uygulamaya alınan kredi paketlerinin tüm sektörleri hareketlendireceğini ifade etti.

Piyasalar Düşük Faizli Krediler İle Canlanacaktır

TSEK Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada şu sözleri kullandı. Kamu bankaları tarafından devreye alınan yeni kredi paketleri ekonomide bir can suyu olacaktır, vatandaşın ihtiyacını karşılaması, piyasaların canlanması ve yerli üretimin desteklenmesi için alınan önemli bir karar oldu. Korona virüs salgından dolayı ekonomik durgunluk yaşayan piyasalar düşük faizli krediler ile canlanacaktır, tüm sektörleri doğrudan ya da dolaylı da olsa etkileyen düşük faizli kredi paketleri vatandaşın da ihtiyacını karşılayacaktır.

Uzun Zamandır Bu Kadar Düşük Oranda Faiz Sunulmadı

6 ay geri ödemesiz krediler aynı zamanda yerli üretici için de bir can simidi olacaktır çünkü yerli ürün alınması halinde kredi desteği sağlanacak olması bunun sağlanmasına katkı sunacaktır. Çok uzun zamandır bu kadar düşük oranda bir faizle kredi sunulmadı, bu kadar düşük faiz uygulaması sayesinde paketlerden yararlanmak isteyen vatandaşımızın sayısı da fazla olacaktır, dolayısı ile bu da tüketime yansıyacak ve piyasalarda önemli bir canlanma yaşanacaktır.


Piyasanın Canlanması İstihdama Da Yansır

Normalleşme kararı sonrasında kamu bankaları ile kamu katılım finans kuruluşları tarafından düşük faizli kredi paketlerini açıklaması esnafımızın derin bir nefes almasına vesile olacak çünkü korona virüs nedeni ile aylardır kapalı olan ve para kazanamayan esnaf ve sanatkârımızın işlerine olumlu etki edecektir. Düğünlerinde yapılmaya başlamasını bekliyoruz kısa sürede bu da gerçekleşirse piyasanın canlanması istihdama da yansır ve işsizlik oranlarında düşüşlerin yaşanmaya başladığını hep birlikte görürüz. Kamu bankalarının dışında özel bankalarında bu dönemde ekonominin canlanmasına destek vermesi gerektiğine inanıyoruz.

Benzer İçerik  Üretici Finansman Sistemi Protokolü İmzalandı

İlginizi Çekilebilir;


10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Halk Bankasından Can Suyu Kredisi

Anadolubank Hayat Sigortası, Hayat (can) Sigortaları

Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor?