Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

1000 Lira Yardım Ödemeleri 1 Nisan’da Başladı! Kimlere Yardım Gidecek!

01.04.2020
780
1000 Lira Yardım Ödemeleri 1 Nisan’da Başladı! Kimlere Yardım Gidecek!

1000 TL yardım ödemesi başladı! Sosyal yardım kimleri kapsıyor, corono yardım parasını kimler alabilecek, sosyal yardım ödeneği ödeme tarihleri, corono virüsü nedeniyle verilecek yardım parası hakkında herşey!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ihtiyaç sahibi hanelere yapılacak 1000’er liralık yardım hesaplara geçmeye başladı. Koronavirüs önemleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin etkilenmemesi için hazırlanan sosyal yardım kapsamında belirli şartları karşılayan vatandaşlar, bu destekten yararlanabilecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi olan ailelere 1000’er lira yardım yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un detaylarını paylaştığı yardımdan 2 milyon 111 bin vatandaş yararlanacak.

Dolaylı olarak yaklaşık 8 milyon kişiyi ilgilendiren bu yardımı almak için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. Bakanlığın elinde olan listede bulunan ihtiyaç sahiplerinin hesabına yardım tutarı otomatik olarak yatacak.

Kimleri Kapsıyor?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca;


3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

Sosyal Yardımın Ödeneceği Tarihler

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,

  • 1 ve 6 olanlar 2’sinde
  • 2 ve 7 olanlar 3’ünde
  • 3 ve 8 olanlar 4’ü
  • 4 ve 9 olanlar 5’inde
Benzer İçerik  Kaz Yetiştiriciliği Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kaz yetiştiriciliği için ne yapmam gerekiyor

PTT Kartı olan vatandaşlarımız 1.000 TL’lik desteği tüm kamu bankalarının ATM’lerinden komisyonsuz olarak çekebiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ali karakoç dedi ki:

    yorum olarak memlekette çalışan devamlı arka planda oluyor çalışmayanada bir kılıfla en iyi yaşam tarzı oluyor mesela söylenen 1000 tl lik yardımı kimler aldığı belli