Turizmde Sertifikasyon Sistemi Geliyor -

Turizmde Sertifikasyon Sistemi Geliyor

Anasayfa > Son Dakika > Turizmde Sertifikasyon Sistemi Geliyor
20 Nisan 2020
680 okunma
Turizmde Sertifikasyon Sistemi Geliyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında açıklanan sertifikasyon sisteminin turizm için yön verici olduğu konuşuluyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından açıklanan sertifikasyon sistemi konusunda bakan şöyle konuştu.

Korona Virüs Olmayan Alanlar Sertifke Edilecek

Yeni projeyi hayata geçiriyoruz, korona virüs olmayan alanları sertifike eden bir sistem bu, Sivil Toplum Örgütlerinden oluşan bir komisyon oluşturduk. Bakanın açıklamasının ardından konuşan Akdeniz Turistik Otelciler İşletmeciler Birlik Başkanı Erkan Yağcı AA muhabirine sistemin turizme yön vereceğini ifade etti.

Turizme Yön Verecek Çalışma

Başkan Yağcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “Bakanımızın önderliğinde hazırlanan sertifikasyon işletmeleri, servisleri hatta havalimanlarını kapsıyor, böyle bir çalışmaya cidden büyük bir ihtiyaç vardı çünkü otellerin hangi şartlarda açılacağı dikkat edilmesi gerekenler neler merak ediliyordu. Turizme yön verecek çalışmanın bitirilesini bekliyoruz, Bakanlık ile devamlı surette iletişim halindeyiz.

Ülke Olarak Destinasyonumuz Hazır Olacak

Kriz sona erdiğinde ülke olarak destinasyonumuz hazır olacak, gelen misafirlerde mutlaka hijyen hassasiyeti olacaktır bu nedenle sertifikasyonun önemi ortaya çıkıyor, sertifikasyon bizler için yol gösterici de olacaktır.

İnsanlar Tatil Planı Yapmaya Başlayacak

Profesyonel Otel Yöneticileri Dernek Başkanı Ülkay Atmaca turizmde Ramazan Bayramı ile bağlantılı bir hareketlenme beklediklerini dile getirerek virüsün azalması ya da bitmesi ile sokağa çıkmaya başlayan insanların tatil planı yapmaya başlayacağına inandığını ifade etti.


Bayramda Bir Canlılık Bekliyoruz

Başkan Atmaca sertifikasyon yeni bir konu ancak bundan sonra ki süreçte insanlar daha tedirgin ve daha hassas olacağından dolayı böyle bir uygulamaya ihtiyaç vardı. Sektör olarak bakanlıktan bunu bizler talep ettik şimdi artık nasıl bir yol izleyeceğimizi bileceğiz, sektörün bu sistem ile ilgili çalışmaları sürüyor ama biz Mayıs ortalarından itibaren içi turizmde bir canlanma bekliyoruz zaten ülke olarak bunu da yapmalıyız ki dünyada Türkiye destinasyonun hazır olduğunu görsün.

Benzer İçerik  Dünya Bankasından Türkiye’ye 100 Milyon Dolarlık Kredi

İç Pazarda Turizmi Başlatmalıyız

İç pazarda seyahat edemez isek dünyanın ülkemizin hijyenik bir destinasyonu olduğunu ve güvenilir bir ülke durumunda bulunduğumuzu göremez bu nedenle iç turizmi öncelikle hareketlendirmemiz lazım dedi. Sivil Toplum Örgütleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığının sistem ile alakalı çalışmaları sürüyor.

İlginizi Çekebilir;

Turizm Acenteleri Teşvik Bekliyor

Coco Cola Fabrikasını Kapatıyor

1 Ocakta EFT Olur Mu? Bankalar Açık Mı? | Havale 1 Ocak’ta Yapılır Mı?

Evde Kalmayı Nakde Çevirmek İşte Bu Kadar Kolay!

Sağlık Turizminde Hedef 5 Milyon Hasta