Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Turizm Acenteleri Teşvik Bekliyor

26.04.2020
259
Turizm Acenteleri Teşvik Bekliyor

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı iç turizmi hareketlendirecek destek ve teşvik istediklerini dile getirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığının acenteleri rahatlatması biraz zararların en aza indirilmesi noktasından iç turizmi için teşvikler vermesin gerektiğini ifade eden Volkan Kantarcı TURSAB aylık olağan toplantısında konuştu.

İşletmeleri Bir An Önce Açmalıyız

Telekonferans sistemi ile yapılan toplantıda sektörün içinde bulunduğu durum değerlendirildi. Acentelerin durumu ile ihtiyaçlarının da konuşulduğu toplantıda söz alan TURSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı her şeyin normale dönerek işletmelerini bir an önce açmak istediklerini ifade etti.

Haziranda İç Turizmde Bir Hareketlilik Bekliyoruz

Kantarcı Sayın Cumhurbaşkanımızın Mayıs ayında hayatın normal akışına girmeye başlayacağını söylemesi bizim geleceğe umutla bakmamızı sağladı, moralimiz az da olsa düzeldi. Ancak seyahat acenteleri olarak yaşadığımız sıkıntıları dile getirmemiz lazım, destek paketine ilave destekler gelmeli kredi ve sicil gibi sorunları olan işletmeler ile geçen yıl açılan işletmelerin kredi kullanma sorunu halen sürüyor dedi. Haziran ayı ortalarında iç turizmde bir hareketlilik beklentisi içinde olduklarının altını çizen Başkan Volkan Kantarcı sözlerini şu şekilde sürdürdü.


Büyük Gruplar Yerini Butik Gruplara Verecektir

Kriz ile turizm sektörü özellikle acentelerimiz öncelik ve tur tercihi gibi konularda teşvik ve destek bekliyor, sağlık, hijyen ve izolasyon her birimizin önceliği olacaktır zaten bunun için bakanlık sertifikasyon sistemini başlatacak. Dünyada korona virüs salgını sürdüğü müddetçe münferit ziyaretler ve tur talepleri ön planda olacaktır, büyük gruplar yerini butik gruplara verecektir.

Turizmde Değişiklikler Olacak

Ailelere ve kişilere özel turlar düzenlenmeye başlanacak, bu özel turların sunumu turizm acentelerimiz için önemli kazanacak. Yayla, çiftlik, foto safari, doğa, dağcılık, trekking gibi alternatif turizm seçenekleri ağırlık kazanacak, konaklama noktasında ise büyük ve kalabalık oteller yerine insanlar, pansiyon, apart ve butik otelleri tercih edecekler. Bizim tahminimiz 2020 turizm sezonu bu yıl için Ekim ayına kadar uzayacak, Haziran ve ekim ayı arasında iç turizmden beklentimiz yüksek bu nedenle hükümetimizin teşvik ve desteklerini bekliyoruz.

Benzer İçerik  Temmuz Ayında SGK’dan Çift Ödeme
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.