Markalar 5 Yıl Desteklenecek -

Markalar 5 Yıl Desteklenecek

Anasayfa > Son Dakika > Markalar 5 Yıl Desteklenecek
26 Mayıs 2020
616 okunma
Markalar 5 Yıl Desteklenecek

Hedef Pazar esasına dayalı sistem ile desteklenmesi için Turquality Destek Programında bulunan markalar için yürütülen çalışmaların tamamlandığını söyleyen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hizmet sektöründe ki markaların yeni girecekleri pazarlarda her bir Pazar için 5 yıl destekleneceğini, kurumsal alt yapı desteklemelerinin de ilk 5 yıl sağlanacağını belirtti. Resmi gazetede yayınlanan döviz kazandırıcı hizmet sektörleri markalaşma destekleri yürürlüğe girdi.

Alt Yapı Desteklemeleri 5 Yıl Sağlanacak

Twitter hesabında paylaşım yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bu konuda bakanlığın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanan ve resmi gazetede yayınlanan karar ile hizmet sektöründe ki markalar yeni girilen hedef pazarlarda 5 yıl desteklenecek ve yine kurumsal alt yapı desteklemeleri de 5 yıl sağlanacak dedi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan twitter hesabından şu açıklamalarda bulundu. Türk markalarının yeni girecekleri pazarlarda 5 yıl desteklenmesi ve birçok giderlerine destek verilmesi hedeflenmekte.

Amaç Markalarımızın Daha Fazla Pazarda Varlık Göstermesi

Hayata geçirilen destek sistemi ile amaç markalarımızın daha fazla pazarda varlık göstermesini sağlamak ve bu pazarlarda kalıcı olmalarına zemin hazırlamak. Bu sayede Türkiye’nin hizmet gelirleri sürdürülebilir şekilde artacak ve hizmet sektörünün cari işlemler dengesine olumlu katkı sunulmaya devam edilecek. Turquality Destek Programına alınan markalar hedef Pazar olarak belirledikleri ve bakanlık tarafından onaylanan ülkelerde ürün ve hizmet tescil harcamalarını yine markaların yurt dışında ki tescili ve korumasına ait giderleri sağlanacak.


Giderler Yüzde 50 Oranında Karşılanacak

Pazara girmede avantaj sunan 5 adet aşçı, şef, yazılımcı, mühendis, sağlık kuruluşları belge ve sertifikaların verilmesinde düzenlenen danışmanlık, eğitim ve belgeleme giderlerini bakanlık sağlayacak. Ayrıca istihdam edilen tercüman istihdamına yönelik giderleri, hedef Pazar olan ülkelerde ki reklam, tanıtım, pazarlama harcamaları ve açılan mağaza, kafe, lokanta gibi işyerlerinin kira le ardiye gideri de Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanacak. Bunlara ilave olarak Ticaret Bakanlığı markaların belediye giderleri, işyerlerinin kiralanmasına yönelik yer araştırması ve komisyon harcamaları ile birlikte başta hukuki danışmanlık olmak üzere birçok kalemde giderler yüzde 50 oranında karşılanacak.

Benzer İçerik  İlave Gümrük Vergisi Kararı Resmi Gazetede Yayınlandı

İlginizi Çekilebilir;

Halkbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası – Halkbank

Yasal Uyarı

Fibabanka Hafta Sonu Açık Mı?, Fibabanka Çalışma Saatleri | 2022 Güncel Çalışma Saatleri

Ülkede Ekilmedik Bir Karış Toprak Kalmamalı

Hedef 2,5 Milyon Ton Üretim