QNB Finansbank IBAN Sorgulama, Finansbank – IBAN Hesaplama -

QNB Finansbank IBAN Sorgulama, Finansbank – IBAN Hesaplama

Anasayfa > QNB Finansbank > QNB Finansbank IBAN Sorgulama, Finansbank – IBAN Hesaplama
18 Ekim 2018
2.182 okunma
QNB Finansbank IBAN Sorgulama, Finansbank – IBAN Hesaplama

QNB finans IBAN işlemleri bankalarda bulunan müşteri hesapları yerine para transferinin hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan ve belirli amaçlar doğrultusunda hazırlanan uluslararası bir banka hesap numarası olarak isimlendirilir. Her ülkenin IBAN numarası uzunlukları farklıdır. Ancak genel olarak 34 karakteri geçmemesi gerekir. Günümüzde IBAN özellikle Avrupa birliği ülkelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Avrupa birliği ülkeleri dışında da IBAN kullanımı oldukça fazlalaşmıştır.  IBAN numaranızı sorgulamak için Finansbank IBAN hesaplama sayfasına giriş yapmanız ve Finansbank hesap numarasını bilmeniz yeterli olacaktır.  Finansbank hesap numarası Finansbank IBAN numarasının son 8 hanesi ile aynı olmaktadır.  Finansbank IBAN numaraları 26 hanelidir.

QNB Finansbank IBAN Numarası Öğrenme

QNB Finansbank şubesinde kayıtlı hesaplarınıza ait olan IBAN numaralarını öğrenmek için QNB Finansbank şubesini ziyaret ederek ya da 0 850 222 0 900’ü tuşlayarak öğrenebilirsiniz. IBAN hesaplamaları Algoritma şeklinde yapılmaktadır.  QNB Finansbank IBAN Öğrenme işlemleri telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve şube üzerinden yürütülmektedir. IBAN numarasını öğrenmek için hesap numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır. Banka hesap numaranız IBAN numaranızın son hanelerini oluşturmaktadır. Bu yüzden IBAN sorgulaması yaparken banka hesap numarasına ihtiyaç duyarsınız.

QNB Finansbank tarafından bütün hesap numaraları sizin ek işlem yapmanıza gerek duyulmadan IBAN numarasına dönüştürülmüştür.  Örnek vermek gerekirse eğer QNB Finansbank için;

Hesap numaranız:  00001245x1903lvo şeklindeyse

IBAN numaranız: TR80 0011 1000 0012 45×1 903l vo olacaktır.


Hesap Numarası IBAN Numarasına Nasıl Dönüşür

QNB Finansbank müşterilerinin hesap numaralarını IBAN numarasına dönüştürmek için ek bir işlem gerçekleştirmesine gerek yoktur.  QNB Finansbank hesap numaranızı girdiğiniz zaman onu IBAN numarasına çevirir ve sizde IBAN numaranızı gönül rahatlığı ile kullanmaya başlarsınız.  IBAN numarası bulma işlemi oldukça basittir. Yukarıda da belirtildiği gibi QNB Finansbank hesap numaranızı bilmeniz IBAN numaranızı bulmanız için yeterli olacaktır.

Benzer İçerik  QNB Finansbank Swift Kodu, QNB Finansbank Swift/BIC Kodu | Kredi ve Bankacılık İşlemleri

IBAN Adresinden Hesap No Bulma

QNB finans bank hesap adresini unuttuysanız ve elinizde IBAN adresiniz bulunuyorsa endişe etmenize gerek yok IBAN adresinden hesap numaranızı bulabilirsiniz. Hesap numarası öğrenme işlemi için yapmanız gereken şey IBAN numaranızın son karakterlerine bakmak olacaktır. Banka hesap numaranız IBAN numarasının son karakterleri arasında gizlidir.

İban Numarası: TR50 0011 1000 0000 0000 9l67 bn

Hesap Numarası: 00000000009l67bn

Yani hesap numaranız IBAN  numaranızın son karakterleri içerisinde yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Finansbank Kredi Başvurusu | QNB Finanasbank İhtiyaç Kredisi 2020

Garanti Bankası İban Sorgulama, IBAN Nedir? Garanti IBAN Sorgulama | Garanti Bankası

Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

QNB Finansbank Günlük Para Çekme Limiti 2020, Finansbank Atm Günlük Para Çekme Limiti

Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme