Garanti Bankası İban Sorgulama, IBAN Nedir? Garanti IBAN Sorgulama | Garanti Bankası -

Garanti Bankası İban Sorgulama, IBAN Nedir? Garanti IBAN Sorgulama | Garanti Bankası

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası İban Sorgulama, IBAN Nedir? Garanti IBAN Sorgulama | Garanti Bankası
05 Kasım 2018
1.164 okunma
Garanti Bankası İban Sorgulama, IBAN Nedir? Garanti IBAN Sorgulama | Garanti Bankası

Garanti Bankası İban bilgisi ile ilgili yapılacak olan sorgulama işlemleri, bankanın internet sitesine yapılacak olan girişle birlikte gerçekleştirilebiliyor. IBAN hesaplama yönteminden yararlanılması için, mobil cihazlarla yapılacak girişlerde de Garanti Bankası hesap numarası öğrenme ve İban öğrenme sürecinden yararlanılıyor.

Banka tarafından, müşterilerin sadece kendi İban bilgilerini aratmaları için hizmet verilmiyor. Bu olanağın yanı sıra, başka kullanıcıların iki bilgisini yazdığınızda da direkt olarak güncel bilgilerine ulaşılması mümkün oluyor. Banka tarafından para yatırma ve para çekme süreciyle ilgili sorun yaşanmaması, güvenli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi için iki bilgi talep ediliyor.

Garanti Bankası İban Adresi

Türkiye’de resmi adresinde Türkçe olarak hizmet veren Garanti Bankası’nın web sitesine giriş yapıldıktan sonra “SSL” kısmına girilmelidir. Mevduat ürünleri “Iban – Iban Sorgulama” bölümü olan sol alandan İban sorgulama seçeneğine tıklanmalıdır. Bu alanda yer verilen hizmet sayesinde hem hizmeti yazdırabilir hem de web sayfasında hangi kullanıcının hesap numarasını araştırdığınıza bağlı olarak bilgileri açıklanacaktır. Sitede sadece İban ile ilgili sorgulama yapılmıyor. Aynı zamanda hesap numarasını da sorgulayabilir ve hesap numarası – iban bilgilerine göre para yatırma ve diğer ödeme işlemlerini güncel kayıtlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Web Sitesinde İban Sorgulama

Para yatırma ve çekme işlemlerinde gerekli olan bilgi olarak İban kullanıldığı için, bu bilginin temin edilmesi herhangi bir mağduriyet oluşturmaz. Yapılacak olan ödemeler, hesap sahibinin bilgisi dahilinde gerçekleştirilecek ve hangi hesaba para göndereceğine bağlı olarak güncel bilgilerin web sitesinde olması sağlanacaktır. Garanti hesap no öğrenme işleminin gerçekleştirilmesi için mobil cihazlardan yapılacak olan girişlerde de Garanti’nin resmi mobil uygulamasından da bilgilere ulaşılabiliyor.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Limit Arttırma, Garanti Bonus Card Limit Artırma, Kredi Kartı Limit Artırma

Garanti Bankası İban Sorgusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’nın web sitesini tarayıcıda arattıktan sonra, “IBAN SORGULAMA” bölümüne giriş yapmanız gereklidir. Bu siteye ise direkt olarak resmi adresten ulaşabileceksiniz. Tüm bilgiler ve hesap verileri de anında kayıt altına alınarak korumada tutuluyor. Hesap sahibi olup olmamanız fark etmeksizin, Garanti Bankası hesap no öğrenme işlemini siteden gerçekleştirmeniz sağlanıyor.

İbanın sorgulanabilir olması için de web sitesinde iki bilgi talep ediliyor ve bu bilgilerin girilmesi yeterli oluyor. Şube kodu, hesap numarası bilgilerini girdiğiniz taktirde, web sitesinde “Tamam” tuşuna bastığınız anda tüm İban taramaları yapılacaktır. Araştırmanın ve karşılaştırmanın ardından, Garanti tarafından kayıt altına alınan ve belirlenen değerlere sahip kullanıcının İban bilgisine ulaşılması mümkün oluyor.

İlginizi Çekebilir;


Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

Denizbank İban Sorgulama, IBAN Kodu Sorgulama | Mevduat Ürünleri ve Öğrenme

Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme

TEB İBAN Sorgulama, iban sorgulama öğrenme doğrulama

QNB Finansbank IBAN Sorgulama, Finansbank – IBAN Hesaplama