Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama -

Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

Anasayfa > Odea Bank > Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama
05 Kasım 2018
1.042 okunma
Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

Odeabank IBAN numarası sorgulama ile Odeabank hesabınıza ait olan IBAN numarasını öğrenmeniz mümkündür. Bunun için www.odeabank.com.tr sitesindeki IBAN sorgulama ve doğrulama bölümünden yararlanabilirsiniz. Sizden istenecek birkaç bilgi ile numara hesaplanacaktır.

Odeabank IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Odeabank IBAN numarası diğer bankalarda da olduğu gibi 26 haneli bir numaradır. IBAN numarası havale, EFT ve para transferleri yapmak açısından önem taşır. IBAN numarası bilindiğinde bu tip işlemler daha hızlı, kolay ve güvenilir biçimde gerçekleşmektedir.

IBAN numarasını sorgulatırken hem kendi hem de para transferi yapmak istediğiniz kişinin numarasını öğrenebilirsiniz.

IBAN numarasını öğrenmek için şunlar gerekmektedir:

  • Odeabank hesabınızın açıldığı şubenin bilgileri (İl ve ilçesi )
  • 7 haneli Odeabank müşteri numarası
  • 7 haneli Odeabank hesap numarası

Bu bilgileri Odeabank IBAN sorgulama ve doğrulama sayfasına girdiğinizde hesabınıza ait olan IBAN numarası gösterilecektir.

Odeabank IBAN Numarası Doğrulama

Odeabank IBAN sorgula işlemi için web sitesinden sorgulama ve doğrulama bölümünü kullanmak mümkündür. Sorgulama işlemleri dışında IBAN doğrulama işlemleri de buradan yapılabilmektedir.

Bu durumda IBAN numarasının kime ya da hangi bankaya ait olduğu sorgulanabilmektedir. Kendi IBAN numaranızı da doğrulatmak amacı ile sorgulatabilirsiniz.

Türkiye için geçerli olan IBAN numaraları gibi yurt dışına ait IBAN numaraları da bu sayfadan sorgulatılabilmektedir.

IBAN sorgulama sayfasına girildiğinde iki bölüm olduğunu görebilirsiniz. Birisi IBAN sorgulama iken yanında da IBAN doğrulama bölümü yer almaktadır.


Odeabank IBAN sorgulama ve doğrulama aracı ile IBAN hesaplaması algoritmik olarak yapılmaktadır. Bu hesaplama aracı ile bulunana IBAN numarasının Odeabank için resmi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Bu sayfa bilgilendirme amacı için açılmıştır. Müşteri, şube ve diğer istenen bilgileri doğru girmelisiniz. Aksi takdirde yanlış bir IBAN numarası verilecektir.

Benzer İçerik  Odeabank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Odeabank Mevduat Hesabı ve Faiz Oranları Hesaplama

IBAN Numarası ile Havale

Odeabank IBAN numarası sayesinde para transferleri daha garantili biçimde yapılabilmektedir. Müşteri ve hesap numaraları ile de transferler yapılabilir ancak IBAN daha güvenilir bir yöntemdir.

Havale yapacağınız kişinin ya da kurumun IBAN numarasını biliyorsanız işlemlerinizi çok daha hızlı biçimde yapabilirsiniz. Odeabank EFT veya havale yöntemlerinden biri ile transferi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Odeabank’tan EFT işlemlerini yaparken bankanın işlem için izin verdiği saatlere dikkat etmek gerekir. İşlemler mesai saatleri içinde yapılmaktadır.

Odeabank IBAN numarası ile ilgili bilgi almak için ayrıca Odeabank müşteri temsilci hattı ile iletişime geçebilirsiniz. 7/24 hizmet sunan destek hattının numarası ise 444 8 444 ‘tür.

İlginizi Çekebilir;

Denizbank İban Sorgulama, IBAN Kodu Sorgulama | Mevduat Ürünleri ve Öğrenme

TEB İBAN Sorgulama, iban sorgulama öğrenme doğrulama

Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Türkiye İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası – IBAN Doğrulama

Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş