Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme -

Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Anasayfa > Yapı ve Kredi Bankası > Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme
15 Ekim 2018
1.313 okunma
Yapı ve Kredi Bankası IBAN Sorgulama, Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Yapı kredi IBAN sorgulama sistemi tüm diğer bankalarda olduğu gibi 2010 yılında yürürlüğe girdi. IBAN numarası uluslararası banka hesap numarası olarak tanımlanmaktadır. Bu sistem müşteri hesap no kullanımı yerine geçer ve daha az hata ihtimali içerir. Aynı zamanda masrafsızdır. Transfer işlemleri çok daha hızlı biçimde gerçekleşmektedir.

Yapı Kredi IBAN Numarası Öğrenme

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin her bir hesabı için ayrı IBAN numarası verir. IBAN yazıldığında henüz bankada transfer işlemi gerçekleşmeden alıcı olan kişinin IBAN numara geçerliliğini kontrol edebilmektedir.

Türkiye’de IBAN numarası 26 hanelidir. Yapı Kredi IBAN numarası öğrenme için hesaplama araçlarından yararlanılabilir. Bankanın resmi web sitesinde söz konusu bölüme ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi IBAN Sorgulama Aracı Nasıl Kullanılır?

Yapı kredi IBAN numaramı nasıl öğrenebilirim? Yapı Kredi Bankası’nda IBAN numarası sorgulamak için www.yapikredi.com.tr adresinden bireysel bankacılık sayfasına giriş yapabilir ve oradan hesaplama araçlarına tıklayabilirsiniz.

Hesaplama araçları bölümünde IBAN sorgulama çıkacaktır. Hesap numarası adı altında bir kutucuk karşınıza çıkar. Buraya hesap numarasını girip IBAN oluştur tuşuna bastığınızda hesabın IBAN numarası verilecektir.


Bankanın bu sayfasında normalde para transfer işlemlerinde IBAN numaralarının kontrol edilmesi gibi bir özellik bulunmamaktadır. Yani hesap numaranızı doğru girmek önemlidir aksi takdirde yanlış bir IBAN numarası çıkmaktadır.

IBAN Ne İşe Yarar?

IBAN numarası kullanarak müşteriler bazı avantajlar elde ederler. IBAN sorgulama Yapı Kredi işlemi sonrasında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. IBAN işlemleri özetle şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Parayı alacak olan kişi gönderecek olan kişiye IBAN numarasını verir
  • Gönderen kişi alıcının IBAN numarasını para transferi esnasında bankaya vermektedir
  • Banka öncelikle alıcının IBAN adresinin geçerliliğini sorgular ve onaylarsa para transferini alıcının hesabına geçecek şekilde gerçekleştirir
Benzer İçerik  Yapı ve Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, YAPI KREDİ BANKASI mevduatlar, faiz oranı, getiri

Kredi kartı ödemelerinde IBAN kullanılmamaktadır.

 

İlginizi Çekebilir;


Garanti Bankası İban Sorgulama, IBAN Nedir? Garanti IBAN Sorgulama | Garanti Bankası

Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

Yapı Kredi Başvurusu | Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Denizbank İban Sorgulama, IBAN Kodu Sorgulama | Mevduat Ürünleri ve Öğrenme

Halkbank Iban Sorgulama, IBAN Hesaplama – TÜRKİYE HALK BANKASI