Öğrenci Burs Başvuruları 2022 - 2023  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar -

Öğrenci Burs Başvuruları 2022 – 2023  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Öğrenci burs başvuruları 2021, burs alırken öncelik verilen öğrenciler, Acun Medya Burs Başvurusu, Kredi Yurtlar Kurumu, VGM bursu, Vehbi Koç Vakfı bursu, Polis Eşleri Derneği, burs başvurusu nereye yapılır, hangi kurum burs verir, öğrenciler için burs başvurusu yapılan yerler hakkında tüm bilgiler haberimizde!

Anasayfa > Genel > Öğrenci Burs Başvuruları 2022 – 2023  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar
23 Ekim 2020
746 okunma
Öğrenci Burs Başvuruları 2022 – 2023  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Öğrenci Burs Başvuruları; Bilindiği üzere burs, üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarına devam edebilmek için ihtiyaç duydukları gelir kaynağı olmaktadır. Özellikle ailesinin maddi durumunu yerinde olmayan ve herhangi bir geliri olmayan öğrenciler burs başvurusunda bulunarak eğitim hayatları boyunca bu yardımdan faydalanmaya hak kazanabilmektedirler. Türkiye’de de burs veren pek çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Devlet kurumlarının yanı sıra pek çok özel kuruluş da öğrencilerin eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için finansman sağlamaktadır. Biz de bu yazımızda sizin için araştırdık ve öğrenci burs başvuruları 2022 – 2023 –  tüm kurumlar konusu hakkında bilgi verdik.

Burs Alırken Öncelik Verilen Öğrenciler

Pek çok konuda olduğu gibi burs konusunda da öncelik alabilecek bazı kişiler bulunmaktadır. Bunun nedeni bu önceliği kazanacak öğrencilerin daha çok sosyal yardıma ihtiyaç duyması ve daha çok başarılı olmaları olur. Aşağıda yer alan şartlara bakarak sizde hangi öğrencilerin öncelik alabileceğin öğrenebilir ve konu hakkında daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

1- Anne baba hayatta olmaması

2-Başarılı bir eğitim geçmişimin olması

3-Maddi yetersizliğinin bulunması

4-Özel yeteneğe sahip olması

5-Anne babanın ayrı olması

6-Sicilinin temiz olması

7-Herhangi bir kurumdan burs almaması

8-Okuyan kardeş sayısının fazla olması

9-Ve son olarak eğitimi desteklemek için kız çocuğu olması

Bu şartlar neredeyse bütün burs veren kurum tarafından uygulanan standartlar olup birkaç ek maddeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ama işin mantığı genel olarak bu şekilde işlemektedir. Öğrenci burs başvuruları 2022 – 2023 –  tüm kurumlar hakkında bilgi alabilmek için aşağıdaki burs veren kurumlara bakabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu

Herkesin bildiği gibi Kredi Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerinin eğitimlerine devam edebilmeleri için iki farklı şekilde maddi yardımda bulunmaktadır. Bunlardan ilki karşılıksız diğeri ise geri ödemeli burs olmaktadır. Karşılıksız burslarda sizden herhangi bir ödeme beklenmezken geri ödemeli burslarda okulunuz bittikten 2 yıl sonra faizi ile birlikte aldığınız miktarı ödemeniz gerekir. Kredi Yurtlar Kurumunun burs başvuruları genel olarak Ekim ayında başlamaktadır.

Benzer İçerik  Windows 10 Güncelleme Kapatma 2022-2023 | Windows 10 Güncelleme Kapatma Nasıl Yapılır?

VGM Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü her sene olduğu gibi bu yıl da öğrencilere maddi destekte bulunmaya devam etmektedir. Burslara başvurabilmek için asgari şartların yeterli olduğu bu kuruma başvurarak siz de yardımdan faydalanabilirsiniz. Ekim ayı içerisinde başlayacak olan başvurular ile ilgili bilmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır. Bunlardan ilki okulunu uzatan, diğer devlet kurumlarından karşılıksız burs alan, Yüksek lisans düzeyinde eğitim gören, Polis Akademisi veya Askeri okulda okuyan ve de yabancı uyruklu öğrencilere yardım yapılmadığıdır. Eğer bu şartların hiçbirine sahip değilsiniz burada bulunan sayfa üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vehbi Koç Vakfı Bursu

Vehbi Koç Vakfı da yıllardır ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veren ve eğitimlerine katkıda bulunan öğrenci burs başvuruları 2021 –  tüm Kurumlar arasında yer alır. Bununla birlikte pek çok farklı alanda ve yaş grubu için öğrencilere burs imkânı sunmaktadır. Eylül 15’te başlayan burs başvuruları Ekim 15’te son bulacaktır. İlk ödemeyi Şubat ayında 7 aylık olarak yapan Vehbi Koç Vakfı Mayıs ayında 3 aylık ödeme yaparak toplamda 10 aylık burs vermektedir. Başvuru şartları ise;

-Maddi yardıma ihtiyaç duymak

-4 üzerinden 2,5 ortalamaya sahip olmak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Karşılıksız burs almıyor olmak

-Herhangi bir disiplin cezası bulunmamak

-Örgün eğitim almak olarak karşımıza çıkmaktadır.

Polis Eşleri Derneği

Öğrenci burs başvuruları 2022 – 2023 –  tüm kurumlar arasında yer alan Polis eşleri Derneği de sadece polis çocuklarına burs veren kurumlardan birisi olmaktadır. Başvuruları Ekim ve Kasım ayında başlayacak olan bu burs Aralık ayında açıklanması beklenmektedir.

Acun Medya Burs Başvurusu

Acun medya öğrencilere burs veriyor, bu konuda resmi web sitesine gidebilirsiniz.

Benzer İçerik  Açıköğretim Okumak İçin Sınava Girmek Şart Mı? | Açıktan Üniversite Okumak İçin Hangi Sınava Girmeliyim 2021

İlginizi Çekilebilir;

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021 | KYK Burs Başvurusu Ne Zaman

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman 2021 – 2022 KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

Polis Maaşları 2021 | Polis Memuru Maaşları

Öğrencilere Kredi Veren 7 Banka, Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2020

Polis Olma Şartları 2020, Polis Nasıl Olunur?(Başvurusu, Boy, Kilo, Yaş Sınırı)