Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

KOSGEB Başvurusunda Aranan Şartlar Nelerdir?, KOSGEB başvuru şartları nelerdir?

05.11.2018
438
KOSGEB Başvurusunda Aranan Şartlar Nelerdir?, KOSGEB başvuru şartları nelerdir?

KOSGEB başvuru şartları hem girişimcilere hem de esnaflara yönelik ayrı ayrı ifade edilmekte. Şartlardan ziyade yine girişimciler ile esnaflara yönelik ayrı ayrı belgelerin talep edildiği açık durumda. İletişim merkezlerine şartlara uygun olanlar başvuruda bulunuyor. Evraklardan ziyade sunulan projelerin de temel alınması söz konusudur. Projelerin planlı bir şekilde sunulması ilk şart olarak ifade edilmekte. Girişimci desteklerinden faydalanmak isteyenler öncelikle projelere yer vermelidir. Bu şekilde gerekli şartlar ile evraklar dahilinde başvurulara geçilebilir.

KOSGEB 2019 Başvuru Şartları

Kosgeb başvuru şartları 2019 yılında da güncel bir şekilde duyurulmakta. Örnek verecek olursak başta belirtilen sürelerin temel alınması isteniyor. Nitekim başvuru tarihleri yıl içerisinde ifade edilir. Devamında bu tarihler arasında gerekli şartlara uygun olanlar evrakları ile başvurularını sunmak zorundadır. Girişimcilere yönelik uygulamalı olacak şekilde kurslar veriliyor. İlk önce bu kursların başarılı bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Devamında gelen diğer şartları da;

  • Girişimcilerin başvuruda bulundukları sektör üzerinden son bir yıl içerisinde işyerine sahip olmaması isteniyor.
  • 3 kere başvurulardan olumsuz yanıt alan girişimcilerin de başvurulara yer vermemesi gerekmekte.
  • Başka bir merkeze de yine aynı projeyi sunmanız halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.
  • Diğer genel şartlara haiz olanlar da kabul görmemekte.

Aranılan şartların liste halinde sunulması işinizi kolay hale getirecektir. Bu şekilde istenilen evrakları da incelemeye geçerek hareket edebilirsiniz. Nitekim şartlardan ziyade belgelerin de önemli olduğu açık durumda.


KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kosgeb kredi şartları arasında belirli belgeler sunuluyor. Belgelerin istenildiği şekilde temin edilmemesi halinde olumlu sonuç almanız mümkün olmayacaktır. Örneğin başvuru sahiplerinden öncelikle beyanname kaydı talep edilir. Direk olarak KOSGEB kayıt başvuru sayfası üzerinden harekete geçerek bu belgeyi almanız mümkün olacaktır. Yine adres üzerinden kursa katılmak için de başvuru formunun sunulması gerekmekte.

Benzer İçerik  Hibe Kredi 2020 (Şartları, Nasıl Alınır?)

KOSGEB tahahhütnamesi de sistemde mevcut durumdadır. Yani sistem üzerinden formun doldurulması halinde ilerleme sağlamanız mümkün olacaktır. Beraberinde iş planı geliyor. Seçmiş olduğunuz sektöre yönelik iş planınızı istenildiği şekilde sunmaya özen göstermeniz gerekmekte. Esnaflar ise KOBİ Ticari kredilerine yönelik belgeleri hazırlamakla yükümlüdür.

KOSGEB Hibe Ödemeleri İçin Gerekli Belgeler

Kosgeb hibe şartları temel alınarak harekete geçenler kabul görmekte. Devamında onay alınan ödemelere yönelik harekete geçilmekte. Şöyle ki hibe ya da faizsiz kredi imkanlarına yönelik teslim alma aşamasına geçiliyor. Bu aşamada da girişimcilerin ya da esnafların belirli belgeleri sunması isteniyor. Yine kurallara uygun bir şekilde belgelerin hazırlanması halinde ödemelerin yapılması esas alınmakta. Ödemenin teslim alınmasına yönelik başta imza beyannamesi gereklidir. İşyerine ait olan bu beyanname dışında;

  • Girişimcilerin imzalı olacak şekilde başvuru formlarını sunmaları bekleniyor.
  • Projede yer alan tüm ürünler ve uygulamalar için faturalar temin edilmelidir.
  • Esnaflar yüksek seviyede destek alıyorsa, bu durumu belirten belgelerini sunmak zorundadır.
  • Genel olarak seviyeler engel ya da şehit yakınlarına bağlı olarak artış gösterdiği için belgeler talep edilir.

Görüldüğü üzere destek ödemelerinin alınması için de bir takım şartlar mevcut durumda. Yani sadece başvurulardan olumlu sonuç almanız ile kalmıyor. Devamında ödemenin yapılması için yukarıda saydığımız tüm belgeleri sunmanız önemlidir. Ancak bu aşamaların tamamlanması halinde destek programlarından faydalanmanıza izin verilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM