Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?, Kosgeb kredisi nasıl alınır? Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir? -

Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?, Kosgeb kredisi nasıl alınır? Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir?

Anasayfa > KOSGEB > Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?, Kosgeb kredisi nasıl alınır? Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir?
05 Kasım 2018
810 okunma
Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?, Kosgeb kredisi nasıl alınır? Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir?

KOSGEB kredisi başvuru işlemleri kısa bir süre içerisinde belgelerin toplanması ile genel müdürlükler üzerinden yapılabilmektedir. KOSGEB kapsamında size gerekli tutarın verilebilmesi için öncelikli olarak açacağınız işletmenin verimli ve sürdürülebilir olduğu hakkında bilgi vermeniz ve yetkilileri bu konuda ikna etmeniz gerekmektedir. Verilen bu krediler aracılığı ile orta ve küçük ölçekli olan işletmelerin hem sayısının artması hem de mevcut olanların finansal kuvvetlerinin üst seviyeye çıkması konusunda çaba sarf edilmektedir.

KOSGEB Kredisi Hakkında İnceleme

KOSGEB kredisi ile alakalı olarak temel manada dikkate alınması gereken hususlar şu biçimde sıralanır;

  • KOSGEB kredileri kapsamında kadınların ve toplumsal dokuda geride kalmış olan kişilerin bir adım ön plana çıkabilmesi için desteklemeler yapılmaktadır.
  • Gençlerin ticaret hayatına atılması için de ayrıca farklı planlamalar sağlanmaktadır.
  • KOSGEB kredisinin fizibilite raporu şeklinde projelerini, bunun sürdürülebilirliğini yetkililere bildirmeleri gerekir.
  • Bu noktada daha garantili işlem gerçekleştirebilmek için muhakkak onaylı olan projelere bir göz atmalısınız.

Kosgeb Kredi Alanların Yorumları incelenirken özellikle girişimin verimli olduğunu yeterli bir rapor ile yetkililere sunmanız tavsiye edilmektedir. KOSGEB dosya danışmanlığı yapan ve bu konuda size detaylı hizmet verebilecek birçok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmalardan uzmanlık yardımı da talep edebilirsiniz.


Makine ve Teçhizat Hibesi

KOSGEB faizsiz kredi 2019 senesinde hibeler bazında da hizmet vermeye devam etmektedir. Kişilerin düşük faizler üzerinden kredi almalarının yanı sıra makine ve teçhizat ya da iş yerinin il açılım safhası için hibe alması da mümkün kılınmıştır. Hali hazırda bu sistem kapsamında 460 bin kişiye destek sağlanmış ve işletmelerin finansal manada kuvvetlenmeleri için uygun ortam hazırlanmıştır. Kredi alan kişilerin özellikle ödeme planları konusunda dikkatli olmaları gerekirken hibe alan kişilerin de almış oldukları bu hibeyi nereye harcadıkları konusunda belge ile bildirim yapmaları istenir.

Benzer İçerik  KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?, VERİTABANINA NASIL KAYIT OLUNUR? - KOSGEB

Kredi Puanınızın İncelenmesi

KOSGEB kredi şartları incelenirken özellikle kişilerin sahip oldukları kredi puanlarının bu noktada ne denli önemli olduğu fark edilmektedir. Daha önceden alınmış ve ödeme konusunda sorunlar yaşamış olan kişilerin yeni bir kredi alması söz konusu olmayacaktır. Bu kişilerden ya bir kefil istenmekte ya da ipotek talep edilmektedir. Kredi puanının yanı sıra bankalar tarafından risk analizi de yapılmaktadır. Bu risk analizinde müşterinin kredinin ödeme gereklerini yerine getirmesi sırasında zorluk yaşayıp yaşamayacakları konusunda bilgi alınmaktadır. Bu durum sadece KOSGEB kredileri kapsamında değil güvenilir bütün bankalar tarafından uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 | KOSGEB Destek Kredisi Veren Bankalar

Hibe Kredi 2022 (Şartları, Nasıl Alınır?)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Girişimcilik Destek Programı Nedir?, Girişimcilik Destek Programı – KOSGEB

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB kredisi nasıl alınır?, Destek kredisi başvuru şartları neler