KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? 2022 - 2023 | E-Devlet'ten KOSGEB Başvurusu -

KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? 2022 – 2023 | E-Devlet’ten KOSGEB Başvurusu

KOSGEB başvurusu E-Devlet nasıl yapılır, kimler KOSGEB’den faydalanabilir, KOSGEB’in faydaları nelerdir, avantajları nelerdir, KOSGEB başvurusu E-Devlet nasıl yapılır,
(KOSGEB)/girişimcilik eğitimine katılım sağlanması, E devlet üzerinden Kosgeb başvurusu nasıl yapılır?

Anasayfa > KOSGEB > KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? 2022 – 2023 | E-Devlet’ten KOSGEB Başvurusu
27 Ekim 2020
616 okunma
KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? 2022 – 2023 |  E-Devlet’ten KOSGEB Başvurusu

KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? KOSGEB (Küçük Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) girişimcilerin arkasında olan ve onları her alanda destekleyen bir kuruluş olarak yer almaktadır. Genel olarak adından da anlayabileceğiniz gibi girişimci olmak isteyen, girişimciliğe adım atmış olup bu sektörde ilerlemek isteyen herkesin yanında olan bir kurumdur.

KOSGEB Hakkında

KOSGEB ticaret ile iç içe olup aynı zaman da bu yolda oldukça başarılı bir ilerleme kaydetmek isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bir kurumdur. Günümüzde çoğumuz ticarete atılarak bu sektörde ilerlemek istemekteyiz. Bu sırada KOSGEB ile birlikte eğitimler alarak bu süreci daha sağlıklı geçirmemiz mümkündür. Girişimci olmak isteyen kişilere yeni fırsatlar açarken aynı zamanda bu işteki yetersizlikleri yeterli hale getiren bir kuruluştur da diyebiliriz. Sizde işletmenizde farklı bir gelişme yaratmak isterseniz bu kurumu tanımanızda fayda var. Bunun için KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? sorusuna cevabı yazımızda bularak başlayabilirsiniz.

Kimler KOSGEB’den Faydalanabilir?

KOSGEB girişimci olmak isteğin isteyen herkesin yanında bulunan bir kuruluştur. Ancak her iş kurmak isteyen kafasına göre gelip KOSGEB’e başvuru yapamamaktadır. Peki, kimler KOSGEB’den faydalanabilir? Maddeler halinde bunu sizler için hazırladık, sizler için belirttik. İlk olarak;

KOSGEB’den faydalanmak isteyen kişiler, iş kurmak isteyen ve iş hayatında bulunmak isteyen kişilerin olması gerekmektedir.

  • Bulunduğu iş konumunu daha iyi yerlere getirmek isteyen kişiler başvuru yapabilir.
  • İşletmesi içerisine yeni makineler alarak bu konuda destek almak isteyen kişiler başvuru yapabilir.
  • KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? Bir firma işletmeciliği yapıyorsanız firmanızın adını duyurmak adına yine KOSGEB’e başvuru yapabilirsiniz.
  • Personel çalıştıran işletmeciler, işletmecilik üzerine çalışanlarına eğitim vermek istiyorsa burada KOSGEB’den faydalanması mümkündür.
  • Yurt içinde ve yurt dışında yer alan fuarlara işletmeci kimliği ile katılmak isteyenler de KOSGEB girişimcilik başvurusunda bulunması olağan bir durum olacaktır.
Benzer İçerik  Kadınlara KOSGEB Desteği, Kadın Girişimcilere KOSGEB Hibe Kredi Desteği (Ev Hanımlarına)

KOSGEB’in Faydaları/Avantajları Nelerdir?

KOSGEB’in ne anlama geldiğini, KOSGEB’den kimlerin faydalanabileceği konusunda gerekli bilgileri verdikten sonra sırada KOSGEB’in avantajlarından, kişiye faydalarından bahsedelim. KOSGEB ile iç içe olan kişilerin gördüğü faydaları meraklısına açıklayalım. Bilindiği üzere KOSGEB bir girişimci şirketidir. Burada ilk olarak avantajı yeni şirket kurmak isteyen kişilere maddi olarak yardım yaparak kişilerin ilk aşamada rahat etmesini sağlayan bir kurumdur. Aynı zamanda istihdam alanları yaratarak bu konuda rahatlık da sağlamaktadır. KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? KOSGEB faydaları sıralandığı zaman kadın, erkek diye ayrımcılık yapmadan kadınlara da birçok fırsat ortaya koymaktadır. Aynı zamanda işletmelerin gelişmesinde, büyümesinde ve işletmelerin yeni farklar ortaya koyması gibi birçok faydayı görmek mümkündür.

KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır?

KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? KOSGEB eğitim programlarından, aynı zamanda diğer sağladığı çalışmalardan faydalanmak isteyen kişiler ilk olarak KOSGEB’e başvuru yapmalıdır. Bu konuda herhangi bir kuruma bir sürü belge vermektense e-devlet üzerinden oldukça basit bir şekilde başvuru yapılması mümkündür. Başvuruları yaparken hiçbir zorluk yaşamayacağınıza şüphe yoktur.

  • Bunun için ilk olarak e-devlet üzerinden tarafınıza verilen şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.
  • E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra yukarıda gördüğümüz arama butonuna KOSGEB yazarak altlarda çıkan sekmelerden başvuru sekmesini tıklayarak başvurumuzu yapmak için başlayabiliriz.
  • Burada sizden istenen 1-2 belge ve sizden istenen sorulara cevaplar verdikten sonra başvurunuzun tamamlanması da mümkün olacaktır.

Kesinlikle kolay ve basit bir şekilde başvuru süreci tamamlanmaktadır. Ancak başvuru sırasında sicil kaydınız da herhangi bir disiplin suçu ya da herhangi bir sabıkalı suç görünüyorsa burada başvurunuz kabul edilmeyecektir. Buna da dikkat etmekte fayda vardır.

Benzer İçerik  İşyeri Açmak İsteyenlere KOSGEB Desteği, Küçük İşyerlerine KOSGEB Destekleri

İlginizi Çekilebilir;

Hibe Kredi 2022 (Şartları, Nasıl Alınır?)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

KOSGEB İş Kurma Kredisi, İşyeri Açma Kredisi 2022 Devlet Teşvikleri Banka

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB kredisi nasıl alınır?, Destek kredisi başvuru şartları neler

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Yol Haritası 2021 | Kolay KOSGEB Kredisi Alma