Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Evin tamamına yüzde yüzüne kredi veren bankalar -

Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Evin tamamına yüzde yüzüne kredi veren bankalar

Anasayfa > Banka Haberleri > Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Evin tamamına yüzde yüzüne kredi veren bankalar
05 Kasım 2018
1.839 okunma
Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Evin tamamına yüzde yüzüne kredi veren bankalar

Evin tamamına konut kredisi veren bankaların sayısı oldukça azdır. Hatta bu anlamda mortgage sisteminin devreye girdiğini belirtmek gerek. Öncelikle normal konut kredilerine yönelik peşinat bilgilendirmesi sunuluyor. Şöyle ki bankalar %25 değerinden peşinat alarak geriye kalan %75’lik ödeme için kredi imkanlarını sunmakta. Nitekim elinde %25 değerinde peşinat olmayanlar %100 konut kredisi sunan bankaları değerlendirmeye alıyor. Bu noktada da karşımıza mortgage sistemine ev sahipliği yapan bankaların çıkması söz konusudur.

Peşinatsız Kredi Alma Hakkında

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2022-2023 yılında belirli teminatları değerlendirmeye alıyor. Şöyle ki mortgage sistemine sahip olan bankalar satın alacağınız ev üzerinden direk olarak ipotek uygulamalarına yer vermektedir. Varsa mevcut eviniz üzerinden de ipotek gösterilebilir. Hatta her ikisini de ipotek olarak göstererek işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu şekilde kredilere başvuru yapanları bazı dezavantajlar karşılıyor. Örneğin;

  • Dosya ile ek masrafların daha yüksek tutulması esas alınmakta.
  • Masraflardan ziyade ekspertiz ücretinde de artış meydana gelecektir.
  • Vade seçenekleri ile masraf ödemelerinde de artış göze çarpıyor.

Bu dezavantajlar göz önünde bulundurulmalıdır. Neticesinde ise mortgage sunan bankalar arasından tercihte bulunarak kredi imkanlarını değerlendirmeye alabilirsiniz. Her bankadan farklı faiz değerleri ile vade seçenekleri sunulmakta. Kredi çekmek isteyenler tüm bu imkanlar dahilinde harekete geçiyor.

Peşinatsız Kredi Almanın Avantajları Nelerdir?

%100 konut kredilerinden faydalanmak isteyenler yatırımlara yönelik çeşitli avantajlar ile karşılaşıyor. Örneğin taşınmazlar hızlı bir şekilde yatırım aracı olması mümkün olacaktır. Varsa elinizde bulunan arsa ya da tarlalar üzerinden ipotek gösterimine gidebilirsiniz. Bu şekilde dilediğiniz yerden konut sahibi olmanız esas alınır. Peşinat biriktirmek yerine direk olarak taksit ödemelerine geçmiş olacaksınız. Yani bu durum kısa sürede yatırımın gerçekleşmesini mümkün hale getirecektir.

Benzer İçerik  Banka Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? | E devletten kredi notu nasıl öğrenilir?

Garanti Bankası Mortgage Kredisi


Evin tamamına kredi veren bankalar 2022-2023 yılında Garanti Bankası ile açılış göstermekte. Öyle ki %100 mortgage imkanlarına ev sahipliği yaptığı için dikkat çekiyor. Kredi almak isteyenler bu anlamda ipoteklere yer vermek zorundadır. Satın alınacak ev ile varsa elinizde bulunan evin ipotek olarak gösterilmesi isteniyor. Devamında da maksimum 240 ay vade seçeneklerinden krediyi değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Üstelik sabit faiz oranları üzerinden konut kredisi sunduğu için de ön plana çıkmıştır. Kredi hesaplamalarına yönelik direk olarak internet bankacılığından harekete geçebilirsiniz. Devamında ise gerekli evraklar ile şubeden başvurulara yer vermeniz gerekmekte. Bankalar tarafından talep edilen belgelerin de incelenmesi önem arz etmektedir.

Peşinatsız Kredi Veren Diğer Bankalar

FinansBank üzerinden de peşinatsız olacak şekilde ev kredilerine yer verilmektedir. %100 mortgage sistemi ile ev sahibi olmak isteyenleri karşılıyor. Yine ipotek şartları temel alınarak kredi başvurularına geçilmesi isteniyor. Kredi hesaplamalarına geçenler devamında başvurular ile ilerleme sağlayabilir. Peşinatsız ev kredisi adına AkBank tercihinde de bulunabilirsiniz. %100 evin tamamına kredi veren bankalar arasında gösterilmekte. Mortgage sistemine katılmak isteyenler yine şartları incelemeye almalıdır. Bu şekilde ev sahibi olmak isteyenler kira öder gibi kredileri değerlendirmeye alıyor. İpotekler üzerinden vade seçeneklerinin artış göstermesini sağlayabilirsiniz. Devamında uzun vadeli taksit ödemeleri ile ev satın almanız mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar, Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Evin Üzerine Kredi Çekmek Ev İpotekli Kredi 2021 | Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum

İskansız Eve Kredi Veren Bankalar, Bir Evin İskanı Olmaması Ama Krediye Uygun Olması Ne Demektir

İş Bankası Kredi Başvurusu | T.C İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Benzer İçerik  Bankalar Neden Kredi Vermez? | Banka hangi durumlarda kredi vermez?