Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi

05.11.2018
414
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımına kredi verilir mi konu başlığı son senelerde kadınlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan ve sigortalı olarak da çalışmayan kişilerin kredi alması söz konusu olmayacaktır. Ancak bazı bankalar mobil olarak talep edilen kredilerde kişilerden belge talep etmeyebilir. Bu düşük miktarlı kredilerden kullanabilirsiniz. Fakat konut ya da taşıt kredisi gibi fırsatlardan faydalanma imkanınız olmayacaktır.

Gelir Belgesinin Önemi

Kişilere kredi tanımlaması yapılırken özellikle önem arz eden belge geliri beyan eden dokümandır. Bu dokümanda verilen bilgilere göre kişilere verilecek olan kredi tutarı belirlenmektedir. Ev hanımlarının bu tür bir geliri olmadığı için yüksek tutarlarda kredi alımı da söz konusu olmayacaktır.

Gelir belgesinin bankalara teslim edilmesi sırasında uyum sağlanması gereken bir diğer özellik de bu belgenin son 3 aya ait olmasıdır. Geçmiş tarihli olan belgeler de kabul edilmemektedir. Ayrıca bazı yüksek miktarlı kredilerin tercih edilmesi durumunda kişilerin mevduat hesaplarında meydana gelen hareketlilikler dahi kontrol edilebilmektedir.


Mobil Başvuru ile Şansınızı Deneyin

Ev hanımlarına kredi veren bankalar kapsamında işlem gerçekleştirirken en azından mobil girişimde bulunmalısınız. Bu şekilde kredi çekme imkanınız ve olasılığınız bir kademe daha artış sağlamaktadır.  Kredinin mobil olarak yapılmasından sonra TC kimlik numaranız üzerinden gerekli olan incelemeler yapılmaktadır. Geçmişte alınmış ve ödemesinde problem yaşanmış bir borç bulunuyorsa bu kredinin size verilme olasılığı bir kademe daha düşmektedir. Mobil başvurunun sonucu oldukça hızlı bir biçimde hazırlanmaktadır. Bekleme süreci ile zaman kaybetmeden sorunsuz bir biçimde süreci devam ettirebilir ve farklı bankalarda şansını deneyebilirsiniz.

Kredi Kartı Almayı Deneyin

Ev hanımlarına kredi verilmesi konusunda sorunlar yaşansa da en azından kredi kartı almak bir radde daha kolay olmaktadır. Geçmiş senelerde gelir belgesi olmaksızın birçok kişiye kredi tanımlanmıştır. Kişilerin ödeme zorlukları çekmeleri ve icra takibine düşmesi, aynı zamanda ülkemizin içeriisnde bulunduğu ekonomik zorluklar sebebi ile kişilere kredi ve kredi kartı verilmesi daha zor bir hal almıştır. Kredi kartı çıkarmak isteyen kişiler isterlerse öğrenci belgesi üzerinden kartlarını çıkarabilirler isterlerse de ek kart talebinde bulunabilirler.

Benzer İçerik  Düşük Faizli Araç Kredi, Araç Kredisi Faiz Oranları 2020

Girişimcilik Desteği

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2019 senesinde KOSGEB kapsamında hizmet vermeye de devam etmektedir. Kredi isteme sebebiniz bir işletme açmaksa devlet bu konuda ev hanımlarını zaten desteklemektedir. KOSGEB kapsamında sıfır faiz ve bir miktar da hibe ile elinizde nakit bir birikim sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.