Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi -

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi

Anasayfa > Banka Haberleri > Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi
05 Kasım 2018
864 okunma
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımına kredi verilir mi konu başlığı son senelerde kadınlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan ve sigortalı olarak da çalışmayan kişilerin kredi alması söz konusu olmayacaktır. Ancak bazı bankalar mobil olarak talep edilen kredilerde kişilerden belge talep etmeyebilir. Bu düşük miktarlı kredilerden kullanabilirsiniz. Fakat konut ya da taşıt kredisi gibi fırsatlardan faydalanma imkanınız olmayacaktır.

Gelir Belgesinin Önemi

Kişilere kredi tanımlaması yapılırken özellikle önem arz eden belge geliri beyan eden dokümandır. Bu dokümanda verilen bilgilere göre kişilere verilecek olan kredi tutarı belirlenmektedir. Ev hanımlarının bu tür bir geliri olmadığı için yüksek tutarlarda kredi alımı da söz konusu olmayacaktır.

Gelir belgesinin bankalara teslim edilmesi sırasında uyum sağlanması gereken bir diğer özellik de bu belgenin son 3 aya ait olmasıdır. Geçmiş tarihli olan belgeler de kabul edilmemektedir. Ayrıca bazı yüksek miktarlı kredilerin tercih edilmesi durumunda kişilerin mevduat hesaplarında meydana gelen hareketlilikler dahi kontrol edilebilmektedir.

Mobil Başvuru ile Şansınızı Deneyin

Ev hanımlarına kredi veren bankalar kapsamında işlem gerçekleştirirken en azından mobil girişimde bulunmalısınız. Bu şekilde kredi çekme imkanınız ve olasılığınız bir kademe daha artış sağlamaktadır.  Kredinin mobil olarak yapılmasından sonra TC kimlik numaranız üzerinden gerekli olan incelemeler yapılmaktadır. Geçmişte alınmış ve ödemesinde problem yaşanmış bir borç bulunuyorsa bu kredinin size verilme olasılığı bir kademe daha düşmektedir. Mobil başvurunun sonucu oldukça hızlı bir biçimde hazırlanmaktadır. Bekleme süreci ile zaman kaybetmeden sorunsuz bir biçimde süreci devam ettirebilir ve farklı bankalarda şansını deneyebilirsiniz.


Kredi Kartı Almayı Deneyin

Ev hanımlarına kredi verilmesi konusunda sorunlar yaşansa da en azından kredi kartı almak bir radde daha kolay olmaktadır. Geçmiş senelerde gelir belgesi olmaksızın birçok kişiye kredi tanımlanmıştır. Kişilerin ödeme zorlukları çekmeleri ve icra takibine düşmesi, aynı zamanda ülkemizin içeriisnde bulunduğu ekonomik zorluklar sebebi ile kişilere kredi ve kredi kartı verilmesi daha zor bir hal almıştır. Kredi kartı çıkarmak isteyen kişiler isterlerse öğrenci belgesi üzerinden kartlarını çıkarabilirler isterlerse de ek kart talebinde bulunabilirler.

Benzer İçerik  Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar | Kredi çekmek için gerekli evraklar nelerdir?

Girişimcilik Desteği

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2022-2023 senesinde KOSGEB kapsamında hizmet vermeye de devam etmektedir. Kredi isteme sebebiniz bir işletme açmaksa devlet bu konuda ev hanımlarını zaten desteklemektedir. KOSGEB kapsamında sıfır faiz ve bir miktar da hibe ile elinizde nakit bir birikim sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2021 | Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka

Cepte TEB Ev Hanımlarına Kredi 2021 | CEPTETEB’den Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Ev Hanımına Kredi Kartı Veren 5 Banka

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Ev Hanımına Kredi Veren 5 Banka, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (BELGESİZ, İMZASIZ!)