Evin Üzerine Kredi Çekmek Ev İpotekli Kredi 2022 - 2023 | Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum -

Evin Üzerine Kredi Çekmek Ev İpotekli Kredi 2022 – 2023 | Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum

Evin üzerine kredi çekmek ev ipotekli kredi, ev ipotekli kredi çekme süreci, evin krediye uygunluğu hakkında inceleme, kredi puanı hakkında bilgilendirme, kredi vadesinin planlanması, ipotekli ihtiyaç kredisi, kendi evime konut kredisi çekebilir miyim, ipotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi, konut teminat gösterip kredi almak hakkında ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

Anasayfa > Banka Haberleri > Evin Üzerine Kredi Çekmek Ev İpotekli Kredi 2022 – 2023 | Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum
08 Ekim 2020
1.185 okunma
Evin Üzerine Kredi Çekmek Ev İpotekli Kredi 2022 – 2023 | Evimi İpotek Edip Kredi Almak İstiyorum

Evin üzerine kredi çekmek – ev ipotekli kredi; evin üzerine konut kredisi çekmeniz mümkün olmayacaktır. Fakat bu noktada evinizi ipotek altına alarak ihtiyaç kredisi çekme gibi bir imkanınız bulunuyor. Evinizi ipotek altına aldığınız zaman alacağınız ihtiyaç kredisinin tutarı da artış gösterecektir. Bu alanda hangi ödeme koşullarına uyulmadığı zaman evin ipotek ile elden gideceği konusunda kesinlikle bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde ipotek anlaşmasına imza atmalısınız, şartlar konusunda kişisel satış danışmanınızdan net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev İpotekli Kredi Çekme Süreci

Evin üzerine kredi çekmek – ev ipotekli kredi çekmek isteyen kişilerin öncelikli olarak şu koşulları dikkate alması gerekmektedir;

  • Ev ipotekli kredi çekebilmek için kişilerin eşlerinden muvafakatname alması gerekmektedir. Evin ipotek altına alınması konusunda eş de doğrudan söz sahibidir. Bu nedenle eşin onayı ve izni olmadan alınan kararların gerekli itirazlar yapılırsa bozulma gibi bir olasılığı da söz konusudur. Bu tür aksaklıklar yaşamamak ve tedbiri baştan almak için kredi çekme aşamasında evinizi ipotek altına alırken muhakkak eşten izin alınmalıdır.
  • Krediyi çekecek olan kişinin bu evin sahibi olması gerekmektedir. Farklı bir kişiye ait olan bir ev üzerine ya da herhangi bir aile bireyine ait olan bir evin üzerine ipotekli kredi çekilmesi söz konusu olmayacaktır.
  • Kredi notunun onay alacak seviyede olması gerekmektedir. Kara listede olan kişilerin bu tür yüksek meblağlarda onay alması mümkün olmayacaktır.
  • Krediyi çekecek olan kişilerin ödeme vade aralığının muhakkak 48 aydan uzun olması gerekiyor. Ancak bu şekilde sorunsuz bir biçimde çekim adımı tamamlanacaktır.

Bu detaylara dikkat ederek gerekli olan başvurunun tamamlanması gerekiyor. Koşullardan herhangi birinde bir uyumsuzluk meydana geldiği zaman başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağı da hatırlatılmalıdır. Bazı bankaların kendi sistemlerinde geçerli olan özel koşulları da olabilmektedir. Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için muhakkak bankanızın temel koşulları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Benzer İçerik  Uygun Faizli Konut Kredisi, Konut Kredisi En Uygun

Evin Krediye Uygunluğu Hakkında İnceleme

Evin üzerine kredi çekmek – ev ipotekli kredi çekebilmek için kişilerin evlerinin krediye uygun olması gerekmektedir. Bu noktada ilk unsur tapuya kayıt kapsamında evin mesken olarak kaydedilmiş olmasıdır. Evin farklı bir statü ile kaydedilmesi ya da bu alanda bir yanlışlık olması durumunda gerekli olan onay alınamayacaktır. Bir binada ya da evde kat irtifakının bulunması da kredinin ret yanıtı alması için bir sebeptir.

Mirasçıların da üzerinde söz sahibi olduğu bir evin muhakkak her mirasçının onayı olursa krediye uygun olabileceği söylenebilir. Fakat bazı bankalar kat irtifakı olan ve mirasçılar arasında bölünmesi gerçekleşmemiş alanlar için herhangi bir kredi verme prosedürü uygulamamaktadır. En önemli detaylardan bir diğeri de evin kesinlikle haciz altında olmaması gerekiyor. Haciz altında olan evlere yeniden ipotekli kredi için başvurulması mümkün olmayacaktır.


Kredi Puanı Hakkında Bilgilendirme

Evin üzerine kredi çekmek – ev ipotekli kredi çekmek isteyen kişilere dair inceleme yapılırken özellikle kredi puanının süreç kapsamında ne derece belirleyici bir etkiye sahip olduğu net bir biçimde kendini göstermektedir. Daha öncesinde alınan kredilerin ne kadar vadede ödendiği, ödemelerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı, kredi kartı ödeme adımları gibi hususlar detaylı bir biçimde incelenmektedir. Kara listeye düşen kişilerin bu listeden çıksalar dahi kredi puanlarının oldukça düşük seviyede kalacağının da altı çizilmesi gerekiyor.

Kredi puanı hakkında şu tip bir yanılgıya düşülmemelidir. Hiçbir zaman kredi kartı kullanmamış ya da kredi çekmemiş olan kişilerin kredi puanı yüksektir gibi bir algının da oluşmaması gerekiyor. Bu kişiler daha öncesinde finansal bir sürece dahil olmadıkları için onların da kredi için herhangi bir güven arz eden unsur olmadığının dile getirilmesi gerekir. Süreç içerisinde sorun yaşamamak için alınan kredilerin ya da kredi kartı borcu ödemelerinin sorunsuz şekilde yapılması gerekiyor. Ancak bu şekilde kredi portföyünüzü ipotekli bir biçimde kredi çekmeye uygun bir hale getirebilirsiniz.

Benzer İçerik  Kefilsiz Kredi Veren Bankalar, Kefilsiz Senetsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi Vadesinin Planlanması

Kredi çekim aşamalarında ödeme süresi bir diğer deyiş ile vade artış gösterdikçe kişilerin ödemeleri gereken faiz tutarında da artış meydana gelecektir. Kredi vadesinin kısa olması durumunda da kişilerin ödeme planını ayarlamaları bir derece daha zor bir hal alabiliyor. Bu nedenle hem sizin bütçenize uygun hem de genel manada çok yüksek faiz artışına sebebiyet vermeyecek bir vade aralığının seçilmesi gerekir.

Ödeme Planına Uyum

Evin üzerine kredi çekmek – ev ipotekli kredi çeken kişilerin ödeme planı konusunda çok hassas olmaları gerekmektedir. ödeme planında yaşanan ilk aksaklıkta evin kaybedilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat ödeme planına düzenli biri biçimde uyulması hem sürecin sorunsuz tamamlanmasını hem de kısa vadede ödeme adımının tamamlanmasını sağlayacaktır. Zamanında yapılan her ödeme sizin kredi puanınızı da olumlu yönde etkileyecek hususlar arasında yerini alacaktır.

İlginizi Çekilebilir;

Araba İpotekli Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Araç Rehin Karşılığı Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar, ARSA İPOTEĞİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

Akbank Müşteri Hizmetleri, Numarası, Direk Bağlanma 2020