Teb Eft Saatleri 2022-2023 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri -

Teb Eft Saatleri 2022-2023 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri

TEB Eft saatleri hafta sonu, TEB Eft saatleri değişti mi, TEB Eft; işlem saatleri – limitler, TEB Eft ücreti, TEB Eft saatleri kaçta başlıyor, TEB Eft saatleri kaçta bitiyor, TEB Eft saatleri mesai dışında, TEB Eft hangi saatlerde yapılır?

Anasayfa > Türk Ekonomi Bankası > Teb Eft Saatleri 2022-2023 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri
28 Aralık 2020
746 okunma
Teb Eft Saatleri 2022-2023 | Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) EFT Saatleri

Teb EFT saatleri Türkiye’de bulunan bankalar için mesai saatleri içerisinde ve belirli günlerde yapılmaktadır. Fakat bu durum TEB için geçerli değildir.

Teb EFT Saatleri Hafta Sonu

Teb EFT saatleri 7 gün 24 saat boyunca yapılmaktadır. Teb EFT saatleri, Bankalar arasında yapılan bir işlem olduğu için TEB bu işlemi yalnızca belirli saatler içerisinde tutmaz. Diğer saatler ve diğer günlerde de yapılabilir. EFT işlemini TEB Bankası üzerinden yapmak isteyenler için yalnızca iş günlerini beklemenize gerek yoktur. Teb EFT saatleri hafta sonu, genel olarak sabah 09.00 civarında başlayan EFT saati gün sonuna kadar devam etmektedir. Bu durum aynı zamanda Teb üzerinden de yapılır.

Teb Eft Saatleri Değişti Mi?

Teb Eft saatleri değişti mi? Havale, EFT ve diğer para transfer işlemleri sistem üzerinden oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Diğer bankalarda da olduğu gibi ile yapılan işlemler mesai saatleri içerisinde yer almaktadır. Havale veya EFT gibi yapılan bir para transfer işleminde internet şubesinden ya da farklı bir şube aracılığı ile transfer yapılır. Teb EFT saatleri, EFT işlemleri hafta içi sabah 09.00 ile akşam 17.15 arasında yapılmaktadır. Bu mesai dışında yapıldığı zaman da diğer güne aktarım gerçekleşir. EFT işlemi ile havale işlemi oldukça farklıdır. Teb EFT saatleri, Cep üzerinden bir havale işlemi yapıldığı zaman bu 7 gün 24 saat boyunca yapılabilir. Fakat EFT işlemi yapılacağı sırada bu süre İnternet şubesinden yapıldığı takdirde belirli saatler arasında gerçekleşir.

Teb Eft; İşlem Saatleri – Limitler

Teb EFT saatleri,TEB üzerinden EFT yapmak isteyen kullanıcılar için belirli saatler ve belirli limit yer almaktadır. Teb EFT saatleri, EFT işlem saatleri mobil şubeden, Teb şubelerinden, internet bankacılığından ve kredi kartından bir EFT yapılacağı sırada bu zaman aralığı sabah 09.00 ile akşam 17.15 arasında gerçekleşmektedir. Burada yapılan işlem saati EFT’nin yapıldığı yere göre bu şekilde yer almaktadır. Teb EFT saatleri, EFT limitleri ise;

 • İnternet bankacılığından bir EFT işlemi yapılıyorsa buradaki limit 200 bin TL,
 • Günlük EFT limit 200 bindir. Bunun üzerinde bir limit yer almamaktadır. Fakat limitini arttırmak isteyenler için banka ile görüşme sağlanır.
 • Başka hesaba yapılan bir işlem var isim ve bu bankalar aracılığı ile ATM üzerinden yapılmış buradaki limitte yine aynı şekilde 200.000 TL’dir.
 • Döviz işlemlerinde TEB üzerinden bir EFT gerçekleşiyorsa buradaki en yüksek limit 800 bin dolar olarak yer almaktadır.
Benzer İçerik  TEB OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi), Online OGS Bakiye ve Ceza İşlemleri

Teb Eft; işlem saatleri-limitler, her yıl değişkenlik gösterebilir.

Teb EFT Ücreti

Teb EFT saatleri, Bir bankadan farklı bir bankaya EFT yapılması sırasında belirli ücretler yer alır. Bu ücretler EFT’nin yapıldığı duruma göre artış ya da azalma gösterebilir. TEB EFT ücreti;

 • Mobil şubeden bir EFT yapılmışsa buradaki ücret 3 TL’dir.
 • Mobil şubeden EFT yapılmış ise fakat bu EFT geç yapılmışsa, buradaki ücret 6 TL,
 • İnternet şubesinden bir EFT yapılmışsa buradaki ücret 4 TL,
 • Telefon bankacılığı aracılığıyla bir EFT işlemi yapılmışsa buradaki işlem ücretsiz 10 TL tutarında yer almaktadır.

EFT’nin geç gönderilmesine göre 2 ya da 3 TL fazla bir EFT ücreti yer alır. Ücretler genel olarak aynıdır. Çok az oynama yapar. Bu da artış veya az oluşuna göre değişkenlik gösterir.

Teb EFT Saatleri 2022-2023

TEB EFT saatleri 2022-2023  hafta içi sabah 09.00 akşam 17.15 arasında EFT işlemi yapılır. Acil bir işi olanlar için bu saatler arasında EFT yaptıkları zaman direkt olarak aktarım gerçekleşir. Fakat bu saatler dışında bir EFT yapılmış ise diğer güne aktarım gerçekleşir. Teb EFT saatleri, yani TEB üzerinde bir EFT yapılıyorsa diğer günün iş günü saatine sarkar. Teb EFT saatleri, EFT resmi bir günde ya da yarı tatil edilen bir günde Teb üzerinden gerçekleşiyorsa bu saat aralığı ise sabah 09.00 öğlen 11.00 arasında gerçekleşir. EFT yapılıp diğer bankaya aktarılmadı takdirde mesai saatleri dışında yapılmadığını gösterir. Teb EFT saatleri, Mesai saatleri dışarısında bir aktarım gerçekleşmesi EFT’nin diğer güne sarkmasını gösterir.


Teb EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

TEB EFT saatleri kaçta başlıyor? TEB EFT saatleri, mesai saatleri içerisinde başlar. Yani diğer bankalarda olduğu gibi Teb’de çalışma saatinin başladığı sırada EFT’ninde başladığı saattir. Teb EFT saatleri, Merkez Bankasından onay geçerek EFT aktarımı yapıldığı için Merkez Bankası’nın çalışma saatleri de TEB çalışma saatleri içerisinde bulunur. Teb EFT saatleri, yani sabah 09.00’da başlayan çalışma saati içinde aktarımın gerçekleştiği bir saattir. Teb EFT saatleri, EFT yapmak isteyen kişiler için bu saat başlama saati olarak bulunur.

Benzer İçerik  TEB Leasing Hesaplama, KOBİ'lere Özel TEB Leasing | Türk Ekonomi Bankası

Teb EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

TEB EFT saatleri kaçta bitiyor? Teb EFT saatleri sabah 09.00’da başlayan bir işlem saatidir. EFT, Türkiye’de her banka için aynı işlem saati içerisinde yapılır. Bu durum TEB için de geçerli bir durumdur. EFT işlemi havale işleminden farklı bir işlemdir. Yani burada yapılan işlem Merkez Bankası onayından geçen bir işlemdir. Teb EFT saatleri, Merkez Bankası hafta içi sabah 9, akşam 17 arasında çalışan bir sistemde bulunduğu için Teb ve diğer bankalarda bu işlem saatinde çalışır. Teb EFT saatleri, TEB üzerinden EFT yapmak isteyen kişiler için akşam 17.00 saatine kadar bir süre bulunur. Bu süre dışında bir EFT yapıldığı zaman aktarım diğer güne geçer.

Teb EFT Saatleri Mesai Dışında

Teb EFT saatleri, EFT işlemi farklı bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferidir. Yani hesap numarası ya da IBAN kullanılarak bir bankadan farklı bir bankaya ödeme gerçekleşir. Teb üzerinden de EFT işlemi yapıldığı sırada belirli saatler ve belirli ücretler yer alır. Teb EFT saatleri Türkiye’de genel olarak aynı saatler içerisindedir. Bu süre bitişine göre 15 dakika daha artış göstermektedir. Ama genel olarak Teb EFT saatleri sabah 9 akşam 17.15 saatleri arasında üzerinden yapıldığı zaman gerçekleşir. Teb EFT saatleri dışında bir para transferi gerçekleştiği sırada bu diğer günü geçer. Yani cuma günü 17.15 dışında bir EFT yapılmışsa pazartesi gününe aktarımı yapılabilir. Ya da hafta sonu yarı resmi olmayan bir tatil günü yok ise hafta sonu da yapılması gerçekleşmektedir. TEB EFT saatleri mesai dışında yapıldığı zaman bu durum aktarım olarak diğer güne sarkacağı anlamına gelir.

Teb EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

EFT işlemi havale işlemine göre farklı bir şekilde yapılan işlemdir. Havale EFT ye göre daha kolay bir şekilde yapılır. EFT işlemi TEB üzerinden yapıldığı zaman belirli saatlere göre yapılmaktadır. TEB üzerinden yapılan bir EFT işlemi;

 • Mobil şubeden
 • İnternet şubesi
 • Ya da telefon bankacılığı olarak yapılabilir.
Benzer İçerik  TEB Pos Cihazı, Kobiler için TEB POS | Türk Ekonomi Bankası

Teb EFT hangi saatlerde yapılır? Teb EFT saatleri, Mobil şubeden, internet şubesinden ve telefon bankacılığı üzerinden bir EFT işlemi yapıldığı zaman bu saat sabah 9, akşam 17.15 arasında gerçekleşmektedir. Bu saat aralığı dışında yapılan bir EFT işlemi geç EFT olarak yer alır. Geç EFT yapıldığı zaman da EFT ücretinde artış olmaktadır. TEB, EFT işlem saatleri yapıldığı yere göre aynı şekilde yapılmaktadır. Teb EFT saatleri, sabah 9 çalışma saati ile başlayan EFT işlemi akşam mesai saatinin sonuna doğru sonlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Yapı Kredi Eft Saatleri 2021 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri

Garanti Bankası Eft Saatleri 2021 | Garanti Bankası İşlem Saat ve Limitleri

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri 2021 | İş Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu