Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? -

Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Ing kartsız para çekme nasıl yapılır, telefon ile Ing kartsız para çekme nasıl yapılır, internet bankacılığı ile Ing kartsız para çekme nasıl yapılır, Ing kartsız para çekme nasıl yapılır konusunda bilinmesi gerekenler…

Anasayfa > ING Bank > Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?
25 Eylül 2020
755 okunma
Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Korona virüsünün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de baş göstermesi çeşitli endişelere neden olmaktadır. Artık insanlar hasta olmamak için herkesin dokunduğu alanlara dokunmak istememekte ve bu konuda oldukça hassasiyet göstermektedir. ATM’ler de günümüzde insanların en çok ziyaret ettiği ve dokundukları alanlar arasında yer almaktadır. Kendisini korumak isteyen bireyler ise elinden geldiğince ATM ye dokunmayıp işlemlerini temassız olarak gerçekleştirmeyi arzulamaktadır. Biz de sizin için araştırma yaptık ve size yardımcı olmak amacıyla Ing kartsız para çekme nasıl yapılır sorusuna bu içeriğimizde cevap verdik.

Telefon ile Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Eğer sizinle ING Bankası’nda hesabınız bulmuyor ve kartsız para çekme işlemi yapmak istiyorsanız bunun için ihtiyaç duyacağınız tek bir şey bulunmaktadır. O da ING Mobil uygulamasını telefonunuza yüklemek olur. Bu sayede Karekod ile kolay bir şekilde para çekme işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek ATM’lere temas etme sorunundan kurtulabilir ve kartsız bir şekilde para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1-Öncelikle Google Play veya App Store’dan ING mobil uygulamasını telefonunuza yükleyin.

2-Eğer halihazırda bir şifreniz bulunuyorsa bununla giriş yapın. Yoksa da şifre al bölümüne tıklayarak bize verilen talimatları yerine getirmeniz gerekir.

3-Ardından menüde yer alan para çekme bölümüne tıklayın. Buradan da QR kod ile para çekme sekmesine tıklayın. Bu adımda sizin için bir QR kod okuma ekranı oluşacaktır. (İlk defa kurulum yapıyorsanız kamera ve konum için izin isteyecektir)

4-Daha sonra önünde bulunduğunuz ING ATM’sinde kartsız işlemler bölümüne tıklayın.

5-Buradan para çekme ve QR kod ile para çekme adımlarını takip edin.

6-Telefonunuzu da oluşan QR kod okuma ekranını ATM de yer alan QR koda doğru yaklaştırın ve okutun.

Benzer İçerik  ING Bank Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, ING Bank Mevduat Hesabı ve Faiz Oranları Hesaplama

7-Son olarak ise ATM’den paranızı alın.

İnternet Bankacılığı ile Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise cebe havale olmaktadır. Bunun için sizin dışında bir başkasının telefonuna ihtiyaç duyacaksınız. Bir arkadaşınız ve yakınınız ING ATM’lerinden kartsız bir şekilde para çekebilmek için size yardımcı olabilir. İzlemeniz gereken adımlar ise aşağıda tek tek anlatılmıştır.


1-ING mobil uygulaması veya internet şubesine giriş yapın.

2-Daha sonra para transferi ve cebe havale adımlarını takip edin.

3-Parayı göndermek istediğini ve sizin olmayan cep telefonu numarasını girin.

4-Girdiğiniz numaraya gelen şifreyi uygulamaya veya internet bankacılığında açılan pencereye girin.

5-Parayı çekmek için ise ING ATM’lerine ihtiyaç duyacaksınız. Buradan giriş tuşuna basıp kartsız işlemler ilerleyin. Alıcının telefonuna iletilen şifreyi açılan ekranda girin.

6-Sonrasında ise T.C. kimlik numarası ve gönderen kişinin telefon numarası girildikten sonra parayı ATM’den kolaylıkla çekebilirsiniz.

Ing Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır Konusunda Bilinmesi Gerekenler

-Cebe havale işlemi yapabilmek için alıcı ve gönderen kişilerin ING bankasında hesabı bulunması gerekir. Gelen para ise sadece ING ATM’lerinden çekilebilir.

-Karşı tarafın banka hesabı bulunmasa bile Garanti Bankası aracılığıyla kendisine gelen para kolaylıkla çekilebilir. Bunun için lazım olan tek şey şifre olmaktadır. Aynı şekilde kartsız işlemler ekranlarından para çekme bölümü seçilerek gelen para kolaylıkla alınabilir.

-Eğer yanlış bir cebe havale işlemi yaptıysanız bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Nitekim numarayı yanlış girseniz bile işlemi tamamlamak için oradan gelecek şifreye ihtiyaç duyacaksınız. Böyle bir durumla karşılaşırsanız 0850 222 06 00 numaralı telefonu arayabilir ya da internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden yapılan işlemi kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Benzer İçerik  İng Bank Hayat Sigortası, İyi Yaşa Hayat Sigortası | ING Bank

İlginizi Çekilebilir;

QNB Finansbank Günlük Para Çekme Limiti 2020, Finansbank Atm Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank Günlük Para Çekme Limiti 2022, Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankası Qr Kod İle Para Gönderme, Garanti Bankası QR Kod ile Para Yatırma / Çekme Anlatım

Garanti Bankası Qr İle Para Yatırma, garanti qr kodu nasıl okutulur