Halkbank ATM'den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? -

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Halkbank ATM’den kartsız para çekme nasıl yapılır, Telefon ile Halkbank ATM’den kartsız para çekme nasıl yapılır, QR Kod ile Halkbank ATM’den kartsız para çekme nasıl yapılır, Halkbank ATM’den kartsız para çekme nasıl yapılır, bilinmesi gerekenler haberimizde!

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?
25 Eylül 2020
922 okunma
Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Teknolojinin günümüzde gitgide gelişmesi ile birlikte insanların işleri pek çok alanda kolaylaşmıştır. Bunlardan biri de şüphesiz bankacılık işlemleri olur. Artık bankalardan para transferi veya ödemek yapmak için şubeye gitmenize gerek yoktur. Ya da kartınız yanınızda olmasa bile hesabınızdan para çekmeniz mümkün olur. Biz de sizin için araştırma yaptık ve korona virüsünün insanlar üzerinde büyük bir risk teşkil ettiği bu dönemde Halkbank ATM’den kartsız para çekme nasıl yapılır sorusuna bu içeriğimizde cevap verdik.

Telefon ile Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Öncelikle Halkbank ATM’lerinden kartsız bir şekilde para çekebilmek için iki farklı yöntemin bulunduğunu söylemeliyiz. Bunlardan ilki neredeyse her bankadan aşina olduğumuz QR kod ile para çekmedir. Diğeri ise T.C. kimlik numaranız sistemde yer alan cep telefonu numaranız ile yapacağınız kartsız para çekme işlemidir. Aşağıda yer alan adımları uygulayarak siz de hesap kartınız yanınızda olmasa bile kolay bir şekilde para çekebilirsiniz.

QR Kod ile Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? 

1-İlk olarak Halkbank Mobil uygulamasına giriş yapın. Eğer Telefonunuzda bu uygulama yoksa Google Play Store App Store aracılığıyla hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Daha sonra şifre al bölümünden size verilen talimatları uygulayarak kendi şifrenizi oluşturabilir ve uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

2-Giriş yaptıktan sonra QR kod ile para çekme sekmesine tıklayın ve çekmek istediğiniz para miktarını girin.

3-ATM’den giriş tuşuna basın ve kartsız işlemler menüsüne girin. Buradan QR kod ile para çekme bölümüne tıklayın.

4-Daha cep telefonunuza gelen QR kodu ATM de bulunan QR kod okuyucuya doğru yaklaştırın ve okutun.

5-Okuma işlemi tamamlandıktan sonra paranızı çekin.

6-Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için QR kod okuyucuya telefonunuzu yeteri kadar yaklaştığınızdan emin olmanız gerekir.

Benzer İçerik  Halkbank İnternet Bankacılığı, Nasıl Parola Alabilirim? - TÜRKİYE HALK BANKASI

Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? (2.Yöntem)

1-Halkbank ATM’lerinde kartsız işlem menüsüne erişebilmek için giriş tuşuna basın.

2-Daha sonra para çekme bölümüne girin.

3-Buradan hesap sahibinin T.C. kimlik numarası ve telefonunu girin.

4-Hesap sahibinin telefonuna gelen şifreyi açılan yeni sekmede girin.

5-Buradan da para çekmek istediğiniz hesabı seçip çekmek istediğiniz tutarı girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.


Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme Konusunda Bilinmesi Gerekenler

– Halkbank ATM’sinden kartsız bir şekilde para çekebilmek için öncelikli olarak kimliğin yanında bulunması gerekir. Güvenlik önlemleri kapsamında alınan bu tedbir bilgilerinizi ele geçiren kişilerin hesabınızdaki parayı çekmesini engelleyecektir.

-Eğer birden fazla hatalı işlem yapar ve yanlış bilgiler girerseniz para çekmek istediğiniz hesap güvenlik nedeniyle bloke edilecektir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız Halkbank şubelerinden veya telefon bankacılığından bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

-Halkbank ATM’lerinde de her bankanın ATM’sinde olduğu günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Bu limit ortalama 1.500 lira olarak karşımıza çıkar. Hesapta bulunan paraya göre limit azalıp artabilmektedir.

-Halkbank ATM’lerinden yapacağınız kartsız para çekme işleminde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Bir başka deyişle Halkbank’taki hesabınızdan Halkbank ATM’si aracılığıyla kartsız bir şekilde para çekmek istiyorsanız bunun için ücret ödemeniz gerekmez.

-Halkbank ATM’lerinden kartsız bir şekilde para çekme işlemi yapabileceğiniz gibi kartsız para yatırma işlemi de yapabilirsiniz. Bunun için giriş tuşuna basıp kartsız işlemler menüsüne erişmeniz ve buradan da para yatırma bölümüne giriş yapmanız gerekir. Burada yer alan seçeneklerde görebileceğiniz gibi eğitim, fatura, SGK ve kredi ödemelerinizi bu ekran üzerinden kartsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;

Çankırı Korgun İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Halkbank Günlük Para Çekme Limiti 2022, Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankası Qr Kod İle Para Gönderme, Garanti Bankası QR Kod ile Para Yatırma / Çekme Anlatım

Garanti Bankası Qr İle Para Yatırma, garanti qr kodu nasıl okutulur

QNB Finansbank Günlük Para Çekme Limiti 2020, Finansbank Atm Günlük Para Çekme Limiti

Benzer İçerik  Halkbank OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), halkbank ogs bakiye öğrenme