ING Bank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Satan Bankalar Hangileri -

ING Bank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Satan Bankalar Hangileri

Anasayfa > ING Bank > ING Bank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Satan Bankalar Hangileri
05 Kasım 2018
2.835 okunma
ING Bank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Satan Bankalar Hangileri

İNG Bank hızlı geçiş sistemi alanında hizmet seçeneği sunmuyor. İNG Bank müşterileri, HGS sistemiyle hizmet veren diğer bankalardan ya da PTT şubelerinden başvuru yaparak, HGS alımı sağlayabilirler.

OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ve HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) olarak kullanılmakta, Şubat 2013 tarihinden bu yana, yurt içindeki tüm ücretli otoyollarda kolay geçişi ve ödemeyi sağlayan bir sistemdir.

HGS Nereden Alınır?

Hgs nereden alınır konusunda bilgi almak isteyen kişilere, müşterisi oldukları bankalardan bilgilendirme sunulmaktadır. Zamandan tasarruf sağlayan ve trafik oluşmamasına olanak sunan, köprü gişelerinde ve ücretli otoyolların gişelerinde beklemeye gerek olmadan hızlı ve seri şekilde geçmeyi sağlayan bir sistemdir.

Etiket şeklinde aracın ön- üst kısmına takılarak kullanılan HGS, gişelerde bulunan barkod okuma sistemleri ile dijital olarak okuma sağlayarak, geçiş ücretini tahsil eder. Bankalar tarafından satışa sunulan HGS’ler için banka şubelerinden veya online bankacılık sistemlerinden başvuru yapılarak, hizmet alınabilir.

HGS Sistemi Fiyatları

Garantili şekilde satışa sunulan HGS cihazları, kullanım kılavuzları ile birlikte verilmektedir. Ücretsiz hgs veren bankalar 2018 listesinde yer alan bankalar arasında;

  • Türkiye İş Bankası
  • C. Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Denizbank

Gibi seçenekler yer almaktadır. Cihazların fiyatları genellikle 40 TL’den başlamaktadır. Maksimum 60 TL’ye kadar satışa sunulan HGS cihazları, bazı bankaların promosyonlarına ve hizmet seçeneklerine göre ücretsiz olarak verilmektedir.

Cihazların garanti süreleri ise yine bankaların hizmetlerine göre farklılık göstermekle birlikte genellikle 3 yıl ile 5 yıl arasında değişmektedir.


İNG Bank HGS İşlemleri

Hgs alabileceğim yerler nelerdir gibi konularda sunduğumuz bankalara ek olarak ve en çok tercih edilen sistem olarak PTT Bankacılık sistemini önerebiliriz. Yurt içindeki tüm PTT şubelerinden ve PTT İnternet Bankacılığı sisteminden HGS işlemleri yapılabilir.

Benzer İçerik  ING Bank Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, ING Bank Mevduat Hesabı ve Faiz Oranları Hesaplama

PTT’den HGS cihazı alımı için direkt şube başvurusu yapılabileceği gibi internet üzerinden de başvuru ve ödeme işlemleri yapılabilmektedir. Alınan HGS cihazlarının kullanımında banka hesabı ile ya da herhangi bir kredi kartı ile senkronize edilmesi gereklidir.

HGS cihazı hesapları içerisinde bakiye bulundurulması gereklidir. Bankaların verdiği cihazlarda ve hesap sistemlerinde, aktif şekilde kullanım sağlanabilmesi için mutlaka hesap içerisinde bakiye olması gereklidir.

İNG Bank, HGS işlemlerinde, ödemelerinde, başvuru ve HGS cihazlarında herhangi bir hizmet sunmuyor. İNG Bankası mobil, dijital ve reel bankacılık sisteminde sunduğu hizmetlerini www.ing.com.tr web adresinden inceleyebilirsiniz. HGS işlemleri için diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Sorgulama ve Ödeme

Halkbank HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HalkBank HGS Başvurusu ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Koronaya Rağmen Araba Satışları Arttı

Ziraat Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Ziraat Bankası HGS Etiket Ücreti

Fibabanka HGS ( Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Yükleme ve Ceza Ödeme Sorunları