Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik ? BES Nedir - Halk Emeklilik -

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik ? BES Nedir – Halk Emeklilik

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik ? BES Nedir – Halk Emeklilik
05 Kasım 2018
1.321 okunma
Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Bireysel Emeklilik ? BES Nedir – Halk Emeklilik

Halkbank bireysel emeklilik sistemi kayıt işlemlerinin sonrasında sigorta aracılığı ile elde edilecek olan teminatlardan kısa bir süre içerisinde faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik işlemleri sırasında güvenilir olan ve emekliliğin sonucunda elde edilecek olan tutarın olabildiğince yüksek olduğu seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Halkbank hem getiri hem de güvenlik konusunda tam donanımlı olan seçenekler arasında yer alır.

Bireysel Emeklilik Sisteminin Bilinmesi Gereken Özellikleri

Bireysel emeklilik sistemi ile alakalı olarak dikkate alınması gereken temel özellikler şu biçimde sıralanır;

  • Mevcut olarak uygulamaya alınan sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Bütünleyici yapısı olan bu sistem gönüllülük üzerinden hizmet vermektedir. Katılım için herhangi bir zorlama söz konusu olmayacaktır.
  • Medeni haklarınızı kullanmanızı kısıtlayan herhangi bir durum söz konusu değilse bütün bu sistemden sorunsuz bir biçimde faydalanabilirsiniz.
  • Emeklilik hakkının elde edilmesi için ilk katılım aşamasından 10 sene sonrasına kadar proje içerisinde kalmalısınız. 10 senelik bu zaman diliminin doldurulmasının akabinde emeklilik hakkının elde edilmesi i.in 56 yaşının da doldurulması gerekir.

Halkbank bireysel emeklilik sorgulama işlemlerinin sonrasında gerekli olan tüm detaylara kısa sürede erişebilirsiniz. Ödeme planlaması ve teminatlara göre aylık olarak ödemeniz gerekecek olan tutar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sistem Nasıl İşlemektedir?

1 Ocak 2013 tarihinden sonra sisteme dahil olan kişilerin hesaplarına aktarılan her birikimde %25 oranında bir devlet desteği de sağlanacaktır. Bu şekilde elde edeceğiniz birikim ç.ok daha fazla olacaktır.


BES , otomatik bireysel emeklilik kapsamında ödemiş olduğunuzu tutarlar size toplu bir biçimde ödenecektir ya da maaş usulü ile ödeme imkanını da kullanıma alabilirsiniz. Sistemin gerekliliklerini yerine getirdikten sonra emeklilik ikramiyesi ya da maaş sistemi bazında gerekli olan ödemeleri tamamlayabilirsiniz. Halk Bankası bireysel emeklilik iptali söz konusu olursa ve 10 yıllık zaman dilimini doldurmazsanız elde ettiğiniz ve biriktirdiğiniz gelir herhangi bir ikramiye eklenmeden size ödenecektir. Fakat maaş hakkı ya da toplam tutara ek bir emeklilik ikramiyesinden bahsetmek söz konusu değildir.

Benzer İçerik  Halkbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli TL Mevduat Hesabı - TÜRKİYE HALK BANKASI

İletişim Bilgileri

Halk bireysel emeklilik müşteri hizmetleri numarası üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz. Bireysel emeklilik ile alakalı olan gelişmeleri ve ödeme sistemlerini dileyen kişiler online biçimde de uygulamaya alabilir ve kontrol edebilir. Bunun yanı sıra direkt olarak şubeye giderek de sorunsuz bir iletişim sistemi kurma imkanını elde ede bilirsiniz. Sistemin işleyişi ile alakalı herhangi bir sorun olursa 0850 222 0400 numarası üzerinden yetkililere erişim sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

İNG Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Halk Bankası Kredileri

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), Denizbank BES İptal ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2021 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi