Halkbank EFT Saatleri 2022-2023 | Halkbank İşlem Saatleri ve Limitleri -

Halkbank EFT Saatleri 2022-2023 | Halkbank İşlem Saatleri ve Limitleri

Halkbank Eft saatleri hafta sonu, Halkbank Eft saatleri değişti mi, Halkbank Eft; işlem saatleri – limitler, Halkbank Eft ücreti, Halkbank Eft saatleri kaçta başlıyor, Halkbank Eft saatleri kaçta bitiyor, Halkbank Eft saatleri mesai dışında, Halkbank Eft hangi saatlerde yapılır?

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Halkbank EFT Saatleri 2022-2023 | Halkbank İşlem Saatleri ve Limitleri
28 Aralık 2020
771 okunma
Halkbank EFT Saatleri 2022-2023 | Halkbank İşlem Saatleri ve Limitleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar artık bütün bankacılık işlerini şubelere gitmek yerine internet üzerinden ya da cep telefonlarında bulunan mobil uygulamalar vasıtası ile gerçekleştirir hale gelmiştir. EFT de bunlardan birisi olup hızlı bir şekilde para transferi yapma ve çeşitli prosedürler ile uğraşmadan kolayca istenilen miktarı bir başka banka hesabına aktarabilmek için kullanılan bir yöntem olur. Yalnız EFT aynı banka şubeleri arasındaki para transferi olmadığı için öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından bir kontrole tabii tutulur. Bu kontrol içerisinde gönderici ve alıcı kişinin bilgileri detaylı bir şekilde incelenip paranın ne için transfer edildiğine bakılır. İnsan olayı ile gerçekleşen bu işlem sizin de tahmin edebileceğiniz gibi belirli mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Bir de bu yazıda Halkbank EFT saatleri hakkında merak edilen bütün sorulara cevap verip konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlere aktardık.

Halkbank EFT Saatleri Hafta Sonu

Halkbank EFT saatleri hafta sonu için diğer bankalarda olduğu gibi aynı şekilde gerçekleşir. EFT’nin yapısını detaylı bir şekilde inceleyecek olursak sadece hafta içerisinde gerçekleşen işlemler olduğunu görebilirsiniz. Bir başka deyişle Halkbank EFT saatleri sadece hafta içerisinde gerçekleşen para transferleri arasında yer alır. Yani hafta sonu EFT ile para transferi yapmak diğer bütün bankalar da olduğu gibi Halkbank’ta da mümkün değildir. Halkbank EFT saatleri mesai vakti içerisinde gerçekleştirmek istediğiniz zaman mümkün olacaktır. Yani Halkbank EFT saatleri dışında kalan hafta sonunda para transferi yapmak isterseniz söz konusu bu işlem mesai saatleri başladığında tamamlanacaktır. Diğer türlü transfer etmek istediğiniz para sizin hesabınızda kalacak ve ancak mesai saatleri geldiğinde diğer banka hesabına aktarılacaktır.

Halkbank EFT Saatleri Değişti mi?

Halkbank EFT saatleri değişti mi konusunu yakından inceleyecek olursak sadece özel günlerde ve resmi tatillerde değişikliğe gidildiğini görüyoruz. Halkbank EFT saatleri kurumun açıklamış olduğu resmi bilgilere göre hafta içi saat 8’de başlayıp akşam 16.30 da bitiyor. Bu iki süre arasında gerçekleştirilen bütün para transferleri aynı gün içerisinde onaylanarak ilgili hesaplara aktarılıyor. Ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz Halkbank EFT saatleri dışında gerçekleştirilen bütün para transferleri bir sonraki mesai saatinde aktarılmak üzere beklemeye alınır. Konuyu tekrar edecek olursak Halkbank EFT saatleri ;

 • Hafta içi sabah 8:00 da başlayıp
 • Akşam 16.30 da bitiyor.
Benzer İçerik  Halkbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası - Halkbank

Halkbank EFT; İşlem Saatleri – Limitler

Halkbank EFT; işlem saatleri – limitler konusunda detaylı bilgi verecek olursak işlem saatleri yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sabah saat 8’de başlayıp akşam 16.30 itibari ile bittiğini görebilirsiniz. Halkbank üzerinden yapmak istediğiniz para transferleri öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından bir denetime tabi tutulup ilgili sınırlar içerisinde gerçekleşmesi gerekir. Halkbank’ın belirlemiş olduğu EFT limiti aşılmadığı müddetçe aktarmak istediğiniz para diğer hesaba kolaylıkla geçecektir. Halkbank EFT saatleri içerisinde gerçekleşen ve limitlere takılmayan bütün para transferleri 5 ila 10 dakika arasında tamamlanacaktır. Halkbank EFT limitleri konusuna değinecek olursak internet üzerinden ya da mobil bankacılık ile yapacağınız para transferlerinde sınırın 150.000 lira olduğunu görebilirsiniz. Konuyu tekrar edecek olursak;

 • Halkbank EFT işlem saatleri; sabah 8’de başlayıp akşam 16.30 itibarıyla bitiyor.
 • Halkbank EFT limitleri ise; tıpkı havale de olduğu gibi 150.000 lira ile sınırlanır.

Halkbank EFT Ücreti

Halkbank EFT saatleri konusunda anlattıktan sonra şimdi de Halkbank EFT ücreti hakkında detaylı bir şekilde bilgi verelim. Öncelikle EFT birçok kanal üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlem olduğu için ücretleri de farklılık gösterebiliyor. Sizin için günümüzde insanların en çok kullandığı en çok merak edilen para transferlerinde ki komisyon hakkında bilgi verdik. Halkbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen bütün para transferlerinde ki komisyon;

Şubeden yapılacaksa; 

 • 1000 TL’ye kadar 5 lira
 • 50.000 TL’ye kadar 10 lira
 • 50.000 TL ve üzeri 100 lira

ATM’den yapılacak EFT’lerde; 

 • komisyon oranı %0, yani komisyon alınmıyor.

İnternet ve mobil bankacılık üzerinden yapılacak EFT;

 • 1000 TL’ye kadar 1 lira
 • 50.000 TL’ye kadar 2 lira
 • 50.000 TL ve üzeri 25 lira
Benzer İçerik  Halkbank Hayat Sigortası, Kredi Hayat Sigortası - Halk Emeklilik

Halkbank EFT Saatleri 2022-2023

Halkbank EFT saatleri 2022-2023  yılı içinde aynı olarak kalıp sabah saat 8 ile akşam saat 4.30 arasında gerçekleşir. En son yapılan güncellemeye göre Halkbank EFT saatleri sabah 8.00’la akşam 16.30 arasında gerçekleşecek şekilde gerçekleşir. İleriki yıllarda yapılacak güncellemeler ile Halkbank EFT saatleri değişkenlik  gösterebilir. Ancak günümüzde başka bir bankaya gerçekleştirmek istediğiniz para transferleri yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Bunun dışında yapacağınız para transferleri ise mesai saatleri gelene kadar hesabınızda tutulup mesai saatleri başladığı anda söz konusu hesaba aktarılacaktır.

Halkbank EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

Halkbank EFT saatleri kaçta başlıyor konusuna değinecek olursak diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz EFT işlemlerinde de sadece mesai saatleri içerisinde yapıldığını görebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki Halkbank EFT saatleri bankanın açılış saati itibari ile başlayıp mesai saati bittiğinde son bulur. Buradan anlayabileceğiniz üzere Halkbank EFT saatleri bankanın açılış saati olan sabah 8.00 da başlar. Bu saatten önce yapılacak olan bütün para EFT işlemleri öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü’nden onay almak için beklemeye alınacaktır. Mesai saatleri başladıktan sonra ise yapmak istediğiniz para transferi Halkbank EFT saatleri içerisinde dahil olacağı için 5 ile 10 dakika arasında tamamlanacaktır.

Halkbank EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

Halkbank EFT saatleri kaçta bitiyor sorusuna gelecek olursak yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Halkbank EFT saatleri sabah 8 ile akşam 16.30 arasında sınırlandırılmıştır. Çünkü öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından yapılmak istenilen para transferinin onaydan geçmesi gerekir. Bu para transferi işlemi ise sadece Halkbank EFT saatleri içerisinde onay alıp bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girildiyse tamamlanacaktır. Tekrar edecek olursak Halkbank EFT saatleri akşam 16.30 itibarıyla son bulup bu saatten sonra gerçekleştirmek istediğiniz para transferleri bir sonraki mesai saatleri içerisinde tamamlanır.

Benzer İçerik  Halkbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Halkbank Atmde Kaldı Param

Halkbank EFT Saatleri Mesai Dışında

Halkbank EFT saatleri mesai dışında konusu hakkında merak edilen sorulara cevap verecek olursak öncelikle tekrar etmemiz gerekiyor ki Halkbank EFT saatleri sabah 8 ile akşam 16.30 arasında gerçekleşir. Halkbank EFT saatleri sadece bununla sınırlı kılıp bu saatlerin dışında gerçekleştirmek istediğiniz para transferleri bir sonraki mesai saatleri içerisinde tamamlanacaktır. Örnek üzerinden anlatacak olursak Halkbank EFT saatleri dışında kalan akşam 21.00 da para transferi yapmak isterseniz söz konusu bu işlem bir sonraki mesai saatleri içerisinde tamamlanır.

Halkbank EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Halkbank EFT hangi saatlerde yapılır konusunda merak edilen sorulara cevap verirsek yukarıda anlattığımız gibi Halkbank EFT saatleri hafta içi sabah saat 8.00 ve akşam 16.30 arasında gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Halkbank EFT saatleri sadece bununla sınırlı olup bu süre zarfından dışında gerçekleştirmek istediğiniz bütün para transferleri bir sonraki mesai saatlerinde yapılacak şekilde beklemeye alınır. Halkbank EFT saatleri gelince de söz konusu bu para transferi işlemi öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü’ne giderek bir onaydan geçer. Eğer bu para transferinde herhangi bir sıkıntı yoksa Halkbank EFT saatleri içerisinde tamamlanarak aktarmak istediğiniz kişinin hesabına para 5 ile 10 dakika arasında geçecektir.

İlginizi Çekebilir;


Garanti Bankası Eft Saatleri 2021 | Garanti Bankası İşlem Saat ve Limitleri

VakıfBank EFT Saatleri 2021 | Vakıfbank Eft Limitleri Saatleri

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri

Yapı Kredi Eft Saatleri 2021 | Yapı Kredi İşlem Limit ve Saatleri