E-Ticarette Güven Damgası Sistemi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

E-Ticarette Güven Damgası Sistemi

Anasayfa > Son Dakika > E-Ticarette Güven Damgası Sistemi
20 Haziran 2020
734 okunma
E-Ticarette Güven Damgası Sistemi

Tüketicinin internette güvenli alışveriş yapmalarını sağlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin güven damgası sistemine yeni e-ticaret firmalarının da katılması için toplantı düzenlendi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan toplantıya telekonferans sistemi ile katıldı, Bakan Pekcan konuşmasını yaşanan korona virüs salgınında e-ticaretin ne kadar önemli olduğunu görüldüğünü söyleyerek başladı.

E-Ticaret Ülke Ekonomilerinin Stratejik Alanı

Ülke ekonomilerinin stratejik alanı haline gelen elektronik ticaretin Pazar maliyetinin az olması, kesintisiz ve tüm dünyaya pazarlarında var olmak ve coğrafi sınırları kaldırmak gibi avantajlara sahip olduğunu altını çizen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan KOBİ, esnaf ve üretici birliklerinin de desteklemesi ile ülkemizde e-ticaret için fırsatlar sunulduğunu dile getirdi.

E-Ticaret Sitelerinin Güvenli Olduğu Garanti Edilmeli

Elektronik ticarette malın ayıpsız bir şekilde teslim edilmesi, ödeme konusunda alıcı içinde satıcı içinde güvenli olması gibi güven gerektiren hususlarda güven damgası sisteminin gerekliliğinin ön plana taşındığını sözlerine ekleyen Bakan Pekcan tüketici haklarının korunmasına. Kişisel verilen korunması ve tüketicinin yanlış bilgilendirilmemesi için gerekli alt yapı sağlanmalı, e-ticaret tarafların piyasa etkinliği ile sözleşme özgürlüğü düzenlenmeli, denetlenerek güvenli olduğu garanti edilmeli.


E-Ticaret Pazarında Ülkemiz Belirleyici Olmuştur

Küresel e-ticaret pazarında ülkemizin belirleyici ve önemli bir rol üstlendiğini her geçen gün yaşıyoruz, bunun için e-ticaret güvenli ve güçlü bir alt yapı ile sürdürülmeli, bu amaçla güven damgası sistemini oluşturduk, TOBB’u da güven damgası sağlayıcısı olarak yetkilendirdik. Sisteme dahil olmak isteyen e-ticaret siteleri www.guvendamgasi.org.tr adresinden başvuru yapabilecekler, kriterlere uyan sitelere güven damgası tahsis edilmeye başladı.

Küçük İşletmelerin Güven Algısı Yaratarak Tanıtımlarına Destek

Sisteme dahi olan e-ticaret siteleri kişisel verilerin ve bilgilerin sadece site ve tüketici tarafından görülmesi, alıcının sipariş ile alakalı bilgi alması, ürünün içeriği, ölçüleri ile stok bilgisi, siparişin durumu ve kargo takip imkanı sağlayacak ve bunun için bir sertifika kullanacaklar. E-ticaret siteleri belli zamanlarda test edilerek güvenlik konusunda yapılan açıklar tespit edilecek, güven damgası sistemi özellikle küçük işletmelerin güven algısı yaratarak tanıtımlarına destek olacaktır dedi.

Benzer İçerik  E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı

İlginizi Çekilebilir;

 

E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı

Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor?

Dünyada Akbabalar Dolaşmaya Başladı

Ev Hanımına Kredi Veren 5 Banka, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (BELGESİZ, İMZASIZ!)

Kanatlı Sektörü İkiye Katladı