Kanatlı Sektörü İkiye Katladı -

Kanatlı Sektörü İkiye Katladı

Anasayfa > Son Dakika > Kanatlı Sektörü İkiye Katladı
18 Mayıs 2020
706 okunma
Kanatlı Sektörü İkiye Katladı

Korona virüs salgını nedeni ile tüm dünyada hayat evlere kapandı, insanların dışarı çıkamaması iş dünyasını ve ekonomiyi olumsuz etkiledi, birçok sektör durma aşamasına geldi, işyerlerini açamayan esnafın dışında sektör devleri de iflasın eşiğine dayandı.

Gıda, Hijyen Ve E-Ticaret Sektörlerinde Olumlu Gelişmeler

Tüm bu olumsuzlukların yanında iş hacmi büyüyen hatta patlama yaşanan sektörlerde oldu. özellikle gıda, hijyen ve e-ticaret sektörlerinde olumlu gelişmelere yaşandı. Gıda sektörü içerisinde tavukçulukta da yaşanan artış insanların sektöre yatırımını arttırdı, kümes kurak isteyenlerin oranında iki katı kadar yükselme yaşanıyor.

İnsanların Doğala Dönme Talepleri Arttı

Pandeminin etkisi ile insanların doğala dönme talepleri doğal köy tavuğu ve köy yumurtası arzını getirdi, yumurta tavukçuluğunun artmasının nedenlerini anlatan Koçoğlu Tavukçuluk kurucusu Burak Koçoğlu korona virüs salgın sürecinden pozitif etkilenen sektörlerden birinin tavukçuluk olduğunu söyledi. Koçoğlu insanların salgın döneminde doğal yumurta ve doğal köy tavuğuna olan ilgileri arttı, insanlığın doğal ürünlere yönelmesi ülkemizde kanatlı sektörünün yüzde 60’lar oranında artmasını sağladı dedi.

Birçok Sektörde Daralmalar Yaşandı

Koçoğlu Tavukçuluk kurucusu Burak Koçoğlu konu hakkında ki konuşmasında şunlara değindi. Pandemi döneminden önce ayda 3 ya da 4 kümes kurulurdu şimdi bu oran 7 ya da 8 oldu, canlı yumurtada ise köy yumurtası aylık 30 ila 35 bin seviyesinden 60 bin hatta daha yüksek seviyelere çıktı. Satışlarda bu kadar çok yükselmenin nedeni insanların doğal gıda tüketme ya da kendi ürettiği gıdayı tüketme talebi etkili oldu, ayrıca birçok sektörde daralmalara yaşanırken gıda sektörünün önünün açılması da kanatlı sektörünü olumlu yönde etkilemiş oldu.


Gıda Sektörü Kazançlı Bir Sektör

Türkiye genelinde 8 üretim çiftliği bulunan Koçoğlu Tavukçuluk firmasının kümes sayısını arttırmayı planladıklarını ifade eden kurucusu Burak Koçoğlu gıda sektörü kazançlı bir sektör, doğallığa ve eskiye dönüşe olan ilgi iş hacmini yükseltiyor. Ama bu sektöre yatırım yapmak isteyenler çok güzel bir planlama yapmalı, kanatlı sektörünü düşüneneler ise bir canlı ile uğraşacaklarını bilmeli ve planlamalarını bu doğrultuda yapmalı dedi.

Benzer İçerik  İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır (Ücretsiz) 2022 - 2023

İlginizi Çekilebilir;

Netflix Abone Sayısı 16 Milyon Arttı

Kanatlı Hayvan Hibe Desteği 2020, Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 Hibe Şartları

Hızlı Kredi Veren Bankalar, Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir

E-Ticarette Güven Damgası Sistemi

E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı