E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı -

E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı

Anasayfa > Son Dakika > E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı
09 Mayıs 2020
707 okunma
E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan KOBİ’lere müjde verdi. E-Ticaret olarak Kobilerin yanındayız dayanışma kampanyası tanıtım toplantısına katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kampanyaya destek veren e-ticaret şirketlerinin yönetici ve temsilcileri ile telekonferans görüşme gerçekleştirdi.

Ekonomi Dönüşümünün En Önemli Gelişmesi Dijitalleşme

Çağın ekonomi dönüşümünün en önemli gelişmesinin dijitalleşme olduğunun altını çizen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ülkenin ekonomi ve ticaret alanlarında daha etkin tesis edilmesi için yeni projeler üreterek çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Salgın Dijitalleşmenin Önemini Herkese Gösterdi

Bakanlık hizmetlerinde otomasyon ve dijitalleşmeye önem verdiklerini hatırlatan Bakan Pekcan korona virüs salgınının ekonomide dijitalleşmenin önemini herkese gösterdiğini söyledi. Üretim ve ticarette teknolojiyi yakalayan ülkelerin bu durumdan daha az hasar aldığını ve daha çabuk toparlanacağını dile getiren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Bakanlık olarak ülke ekonomisinin dijital ekonomi olması yönünde ki ilerleyişe katkı sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

E-Ticaret Konusunda Vatandaşlarımızın Talebi Arttı

Bakan Pekcan şunları söyledi, Bugün ülkemizde e-ticaret konusunda vatandaşlarımızın talebi artmış ve artmaya devam etmektedir. Online platform sağlayıcılarından, lojistiğe, ödemelerden dağıtım sağlayıcılarına kadar tüm unsurlar ile birlikte e-ticaretin güçlü bir şekilde geliştiğini ve yerli firmalarımızın çoğaldığını memnuniyet içerisinde görüyoruz.


TOBB,  E-Ticarette Güven Damgası Sağlayıcısı

Ülkemizde 63 milyon internet kullanıcısı var, 58 milyon insanımızda cep telefonu bulunuyor vatandaşların internet kullanımlarını dikkate aldığımızda e-ticaret pazarında Türkiye’nin önemli ve etkili bir aktör olacağını düşünmek hiç güç değil. E-ticarete yönelik bir ölçme ve değerlendirme sistemine sahip olmamamız büyük bir kayıp, e-ticaret verilerini paylaşacak bir bilgi platformu oluşturduk,  bu sayede e-ticarete olan güveni arttırdık ve bu çerçevede TOBB’u e-ticarette güven damgası sağlayıcısı olarak yetkilendirdik.

Benzer İçerik  Türkiye’de Açlık Sınırı 2 Bin 484 Lira Oldu

Amaç Daha Fazla KOBİ’yi E-Ticaret İle Tanıştırmak

E-Ticaret Olarak KOBİ’lerin Yanındayız dayanışma kampanyamızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum,  kampanyanın ana amacı daha fazla KOBİ’yi e-ticaret ile tanıştırmak, internet ve e-ticaretin daha verimli ve etkin kullanımını sağlamak. KOBİ’lerimizin emeklerinin karılığını almalarını, ürünlerini daha kolay pazarlamalarını ve daha fazla katma değer elde etmelerini ümit ediyoruz.

İlginizi Çekilebilir;

E-Ticarette Güven Damgası Sistemi

Devletten Kira Yardımı

Kanatlı Sektörü İkiye Katladı

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB kredisi nasıl alınır?, Destek kredisi başvuru şartları neler

Garanti Bankası KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), 2020 KOBİ Kredi Kampanyası