Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor?

Kredisiz borç para veren banka hangisi, kredisiz borç para veren bir kurum var mı, kredisiz borç almak yasak mı, yasal mı hemen öğren

Anasayfa > Banka Haberleri > Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor?
23 Mayıs 2018
1.659 okunma
Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor?

Kredisiz nakit ihtiyacını karşılamak isteyenlere borç para sunan başka bir mecra yok. Bu nedenle kişiler düzenli ödeme yapmaya özen göstermelidir.

Daha sonra kredi çekebilir. Bazı bankalar kredi notu düşük olan kişilere bireysel kredi imkanı sunuyor.

Ancak kredi karşılığında ipotek ya da kefil gösterme gibi birtakım teminatlar isteyebilir. 18 yaşını dolduran kişiler nakit ihtiyaçlarını bu şekilde banka üzerinden kredi çekerek karşılayabilir. Bankaları inceledikten sonra faizi en düşük olan banka üzerinden nakit ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün olacak.

Senet Karşılığı Nakit Para

Eğer sizde kredi çekemiyorum nasıl para bulacağım diye düşünüyorsanız senet karşılığı borç para veren yerleri araştırabilirsiniz. Bilindiği üzere pek çok yer senet karşılığında beyaz eşya ya da yatak odası olmak üzere çeyiz ürünleri satıyor.  Buralardan alacağınız ürünleri satarak nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olacak.  Bunun yanı sıra senet karşılığında cep telefonu gibi aletlerin de alım satımı yapılıyor.

Senet karşılığı borç para verenler üzerinden nakit ihtiyaçlarınızı giderebilmek için birtakım eşyalar almak istiyorsanız öncelikle SSK’lı olmanız ya da memur konumunda olmanız gerekiyor. Ayrıca üzerinizde icra bulunmaması da gerekli. Bu şekilde online alışveriş merkezleri üzerinden senet ile eşya alıp satılabilir.

Bunun dışında senetle cep telefonu alarak da nakit ihtiyaçları karşılanır. Ancak bu durum sizi zarara sokabilir. Yine de nakit ihtiyacı olan kişiler çeşitli mağazalardan bu şekilde alışveriş yapabilir.

 Senetle Para Veren Kuyumcular:  Altın, döviz ve bono bozduran kuyumcular üzerinden de senetle nakit para alınabilir. Bunun için turistlik mekanlarda yer alan kuyumcular araştırılabilir. Daha sonra ise senet karşılığında para alınması mümkün olacak. Kuyumcuların hepsi senet ile nakit para vermez.

Eğer bir kredi kartına sahipseniz de nakit ihtiyacınızı altına, altından nakit paraya çevirerek ede edebilirsiniz. Bunun için kuyumculardan altın alıp aynı yerde nakit para istemeniz mümkün olacak. Yöntem her zaman için geçerlidir. Banka hariç nereden para bulabilirim diyenler senetle eşya alabilir ve bunları satarak nakit ihtiyacını karşılayabilir ya da kredi kartı olanlar altın alıp aynı anda bozdurarak nakit ihtiyaçlarını giderebilirler.

Benzer İçerik  Banka Kredi Puanı Öğrenme | E devletten kredi notu nasıl öğrenilir?

 Cep Telefonu Alıp Satma:  Herkes bir operatör hattı kullanır. Bu hat üzerine sözleşmeli olarak cep telefonu alınabiliyor. Böylelikle hattınıza ek bir fatura yansıtılıyor. Sizde direkt olarak elde ettiğiniz ve ay ay ödeyeceğiniz cep telefonunu satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle yüksek fiyatlara satabileceğiniz cep telefonu markalarını denemeniz daha iyi olacaktır. Bu sayede nakit ihtiyaçlarınızı yüksek miktarlarda karşılamanız da mümkün olacak.

Banka Haricinde Kredi Veren Kuruluşlar

Kredi notu düşük olan ya da sicili bozuk olan kişiler hiçbir banka tarafından kredi çekemiyor ve kredi çıkmıyor nasıl para bulabilirim diye düşünüyor ise bu durumda; Alj Finansman, Evkur, Koç Fiat Kredi, Koç Finans gibi firmalar üzerinden nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir.

 Alj Finansman:  Otomobil alanında hizmet veren bir firmadır. Örneğin Toyota firmasından sıfır otomobil almak adına kredi çekmek istediğinizi söylediğinizde sizi Alj Finansman kuruluşuna yönlendirirler. Böylelikle nakit para ihtiyacınızı karşılamanız da mümkün olur. T.C. Kimlik numaranız ile beraber satış temsilciniz kredi başvurunuzu yapar. Daha sonra krediniz çekilerek araç sahibi olursunuz. Aldığınız aracı isterseniz satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 DD Finansman:  Ev kredisi veren kuruluştur. Daha önce çektiğiniz ev kredisini buraya taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu kuruluş daha çok yurt dışında yaşayan ve Türkiye’den ev satın almak isteyen kişiler için de hizmet sağlamaktadır. Bankalar haricinde kredi veren kuruluşlar arasında yer alır.


 Evkur:  Türkiye’nin belirli noktalarında bulunan Evkur, ev eşyaları satan bir markadır. Mağazalar üzerinden alışverişlerde müşterilerine kredi imkanı da sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Evkur üzerinden kredi kartı kullanmadan taksit ile eşya atın alınması mümkündür. Elektronik aletler ya da yüksek değerlere sahip ev aletlerini senet ya da sözleşme ile satın alıp daha sonra satarak nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olacaktır.

Benzer İçerik  Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar, Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

 Hemenal:  Anında finans sağlayan kuruluşlar arasında yer alır.  Kredi kartında limit bulunmayan müşterilerine anında destek sağlar. Pek çok ürün üzerinden ise kredi çıkar. Ayrıca senet imzalamak istemeyen kişiler için de çeşitli fırsatlar sunar. Nakit ihtiyacınızı karşılamak isterseniz bu finansal kuruluşu da deneyebilirsiniz.

 Koç Fiat Kredi:  Koç firmasının önderliğinde hizmet veren finansman bir kuruluştur. Sıfır kilometre araç alımlarında destek olur. Kredi imkanı sunar. Borç para nereden bulabilirim diye düşünen kişiler bu kuruluşlarda şansını deneyebilir.

 Şeker Mortgage Finans:   Bankalarda kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen kişiler Şeker Mortgage Finans üzerinden kredi ihtiyacını karşılayabilir. Özellikle ev almak isteyenlere uzun vadede konut kredisi sağlayan Şeker Morgage üzerinden 30 yıl vade olanağı ile ev kredisi çekilebiliyor.

Çiftçiler ve esnaflar bankalar üzerinden kredi çekerken oldukça zorlanır. Gelir belgeleri olmadığı için birtakım yasal prosedürlere takılabilirler. Ancak Şeker Mortgage Finans sayesinde kredi alınması mümkün olacak. Borç transfer kredileri alarak isterseniz var olan borçlarınızı tek bir kurum altında toplayabilirsiniz. Bunu yanı sıra eğitim kredisi, bireysel finansman kredileri de sunar. Başvuruda bulunmak ise oldukça kolaydır. Sekerfinans.com.tr internet adresi üzerinden erişim sağladıktan sonra ana sayfada yer alan hemen başvur butonuna tıklamanız yeterli olacak. Daha sonra sizden istenilen birtakım bilgileri doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 TEB Finans Kuruluşu:  Firma bankalar listesinde yer almansın yanı sıra ayrıca holding olarak da kayıtlıdır. Yurt dışında olmak üzere 30 ülkede Parabis adı ile hizmet gösterir.  Özellikle de otomobil almak isteyen kişilere finansman destek sağlamaktadır.

 Turkcell Finansman:  Turkcel mağazaları üzerinden satın almak istediğiniz cep telefonları adına sizlere finansman destek sağlamaktadır. İsterseniz internet üzerinden de cep telefonu alma işlemlerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olur. Sahip olduğunuz cep telefonunu satarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Benzer İçerik  Kredi Skoru Nedir? | Kredi skoru ne demek?

Volkswagen Doğuş Finansman Alman otomobillerin satışını düzenleyen Doğuş firması kredi imkanı da sunar. Kademeli, ara ödemeli ya da balon paketleri dışında çiftçilere de kredi hizmeti verir.

Senet Kırdırmak İçin Faktoring Firmalarının Uyguladığı İşlem

Bankalardan kredi alamayan kişiler acil para yardımı arıyorum diye telaşa kapılmamalı. Faktoringler ile senet karşılığında nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Ulusal, Tuna, Atılım, Fiba, Eren olmak üzere 61 adet faktöring var.

  • Öncelikle başvuruda bulunan kişilerin ellerinde vadesi gelmemiş senet olmalıdır.
  • Fiil ehliyetini kullanma hakkına sahip olması gerekir. Yani 18 yaşından küçük olmamalı ve akıl sağlığı yerinde olmalı.
  • Senet yasal koşullara ve mevzuata uygun olmalı.
  • Fatura karşılığında bir alacağı nitelemesi gerekiyor.

Faktoringler öncelikle senet kırdırmak adına verilen faturanın gerçek olup olmadığını ya da yasal koşullara uygun olarak düzenlenip düzenlenmediğini araştırırlar. Daha sonra merkezi fatura kaydı sisteminde bahsedilen konu belgenin de kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilir. Faturanın borçlusu olan firma; borcun aslının olup olmadığına dair bir araştırmada bulunur. Senet ile faturayı bu şekilde kontrol eder. Borç para arıyorum diyen kişiler senetlerini faktöring firmaları üzerinden kırdırabilir. Bunun için firmalar ile sözleşme imzalanmaktadır. Faktoringler nakit para ihtiyacınızı karşılayabilen özel finansman kurumlar olarak tanımlanabilir.