Dünyada Akbabalar Dolaşmaya Başladı -

Dünyada Akbabalar Dolaşmaya Başladı

Anasayfa > Son Dakika > Dünyada Akbabalar Dolaşmaya Başladı
12 Mayıs 2020
662 okunma
Dünyada Akbabalar Dolaşmaya Başladı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç yaşanan korona virüs salgını sonrası ülke ekonomilerinin alt üst olmasının bazıları için bir fırsata dönüştüğünü ifade ederek dünyada akbabalar dolaşmaya başladı dedi. Halen sıkıntıda olan küçüklü büyüklü birçok şirketin çok düşük rakamlar ile el değiştirme ihtimaline vurgu yapan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç birçok ülkenin tedarik kaynağını kendi bünyesinde oluşturma gayreti içine girdiğini ve Çin’in tedarikçi ülke olmaktan uzaklaştığını dile getirdi.

Bizim Şirketlerimizde Üç Kuruş İçin Satılır

Avdagiç bu durumu gören Çinliler bu tür sıkıntıda olan şirketleri düşük fiyatlar ile alma çabası içine girdiler, bazı ülkelerde bu tür şirketlerin satışına kamu kontrolü getirildi özellikle stratejik değere sahip şirketlerin satışı için hükümet onayı şartı aranmaya başladı dedi. Bu konuda Türkiye’de henüz endişe verici bir durumun söz konusu olmadığının altını çizen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç bu kriz tablosunda bizim şirketlerimizde üç kuruş için satılır bu konuda beklemeden önlemler alınmalı uyarısında bulundu.

Dünya Yeni Bir Tedarik Sistemine Girecek

Pandemi sonrasında dünyanın yeni bir tedarik sistemine gireceğini hatırlatan Avdagiç 3 kritik konuyu ele aldıklarını dile getirerek bu konuları paylaştı. Evden çalışma yöntemi büyük bir riski ortaya çıkardı, siber güvenlik konusu bir sorun olmaya başladı. Çünkü IT sistemleri dışarıdan çalışmaya uygun bir şekilde dizayn edilmemişti, birçok insanın aynı anda bağlanması sonucu IT zafiyetleri ile karşılaşıldı.


E-Ticarette Yol Haritamızı Belirlemeliyiz

Türkiye’nin yurt içinde e-ticaret ile alakalı bir sıkıntısının olmadığını da söyleyen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç yurt içi e-ticarette sermayenin bir kısmı yabancıların eline geçse dahi biz belli bir noktaya ulaştık artık sınır aşan bir e-ticaret için bizim kafa yormamıza gerek yok. e-ticaret ilerleyen dönemde çok daha önemli ve çok daha fazla kullanılan bir ticaret haline gelecek bu konuda biz ülke olarak belli bir seviyeye ulaşmalıyız özellikle bazı ürünlerin satışında ciddi artışlar yaşanıyor tüm bunlar ele alınmalı ve e-ticarette yol haritamızı belirlemeliyiz dedi.

Benzer İçerik  Devletten Kira Yardımı

İlginizi Çekilebilir;


Ziraat Bankası KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), KOBİ Destek Kredisi

E-Ticarette Güven Damgası Sistemi

Yeni İstanbul Havalimanı Memur Alımı 2020 (Başvurusu ve Şartları), Havalimani İş İlanları

Covid 19 İlacında Sona Geliniyor

Excel İndir Full Ücretsiz