İŞKUR'dan Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş, Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş Desteği -

İŞKUR’dan Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş, Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş Desteği

Anasayfa > Devlet Desteği > İŞKUR’dan Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş, Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş Desteği
05 Kasım 2018
990 okunma
İŞKUR’dan Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş, Üniversite Mezunu İşsizlere Maaş Desteği

Üniversite Mezunu İşsizlere İŞKUR Müjdesi İŞKUR ülkemizde ki köklü kuruluşlardan bir tanesidir. Ülkemizde iş arayan, isten ayrılmış olan vatandaşlara yardım eden İŞKUR işsizlik oranını elinden geldiğince en aza indirmeye çalışır. Birçok vatandaşa iş bulma konusunda yardımda bulunan İŞKUR işten çıkarılmış vatandaşlara da işsizlik maaşı bağlamaktadır. Tüm bu işlerinin arasına bir yenisini daha ekleyen İŞKUR üniversite mezunu olan ancak henüz kendi mesleğini icra edemeyen ve başka bir işte da çalışamayan mezunlara da maaş vermektedir. Aldıkları bu karar ile yeni mezun olmuş ve hayata atılmış olan gençlerin işsiz kalmasını önlemek isteyen İŞKUR öğrencilere bağladıkları maaş ile onları bir nebze bile olsa rahatlatmayı planlamıştır.

Yeni Mezun İşsizlik Maaşı Alabilir Mi?

Üniversiteden yeni mezun olan ve kendisine bir iş bulamamış olan her mezunun aklında olan tek bir soru vardır. O da işsizlik maaşı alıp alamayacaklarıdır. Ancak bu kadar düşünmenize gerek yok İŞKUR sayesinde üniversiteden taze mezun olan üniversitelilerde İŞKUR’un sunduğu işsizlik maaşından yararlanabilecek. İşsizlere maaş vererek onların kendi hayatlarını idame ettirmelerini sağlayan İŞKUR aynı şeyi yeni mezun olmuş üniversite öğrencileri için de yapıyor.

İstifa Eden İşsizlik Maaşı Alır Mı?

İstifa eden kişilerin işsizlik maaşı alabilmesi mümkün değildir. Çalışan bir vatandaşın işsizlik maaşı alabilmesi için işten çıkartılmış olması gerekir. Eğer kişi kendisi istifa ederse işsizlik maaşından yararlanamaz. Üniversite mezunu işsizlere maaş veren İŞKUR gençlerin işsiz kalmasını önler ve onların hayatlarını idame ettirmelerine yardımcı olur.


Üniversite Mezunlarına Is Bulana Kadar Maaş Desteği

İşvereni tarafından işten çıkarılan ve uzun bir süre boyunca kendisine girecek bir iş bulamayan insanların maaşa bağlayarak onlarında normal insan standartlarında yaşamasına ve hayatlarını idame ettirmelerini sağlar. İŞKUR işsizlere olduğu kadar gençlere de bu tarz konularda yardım etmektedir. Yeni mezun olmuş üniversite öğrencilerine onlar herhangi bir iş bulana kadar maaş veren İŞKUR gençlerin hayatlarını insan standartlarında geçirmesini ve onca yıl okuduktan sonra ellerinin boş olmasını istemediği için genç üniversite mezunlarına yardım etmektedir. Günlük 50 TL ile öğrencilere günlük olarak ödeme yapan İŞKUR öğrenciler karşısında oldukça hassas davranmaktadır.

Benzer İçerik  2022-2023'de bu işleri yapan köşeyi dönecek!

İŞKUR ülkenin büyük kuruluşlarından bir tanesidir. İşsiz kalan vatandaşlara iş bulmak için uğraşır. işsiz durumda kalan insanlara da İŞKUR işsizlik maaşı bağlayarak onları rahat ettirir. Bunu dışında üniversiteli gençlere de yardım eden İŞKUR ilkeleri olan bir kuruluştur.

İlginizi Çekebilir;

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

İŞKUR İşsizlik Maaşı, 2022 işsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı başvuru işlemleri

İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?, İşsizlik maaşı alma şartları nelerdir?

Özel Üniversite Ücretleri 2021 | 2021 Özel Üniversite Ücretleri Ne Kadar?

Polis Olma Şartları 2020, Polis Nasıl Olunur?(Başvurusu, Boy, Kilo, Yaş Sınırı)