Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Anasayfa > Banka Haberleri > Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar
08 Ekim 2018
1.072 okunma
Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

İşsizlere banka kredisi verilmesiyle, günlük ihtiyaçların karşılanması ve maddi desteğin krediyle sağlanması mümkün oluyor. Bankalar hiçbir zaman için kredi verdikleri bireylerin ve kendi kurumlarının mağdur olacakları anlaşmalar tasarlamazlar. Bu nedenle çalışmayanlar, geliri olmayanlar, taşınmazı bulunmayanlar her zaman için bir risk olarak görülür. Banka, verdiği krediyi geri alabilecek olduğunu analiz edebilmesi için, size ait maddi bir kaynak, sabit veya belirli aralıklarla aldığınız finansmanın olmasını ister.

Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi?

Türkiye’de de bankalar tarafından herkese özel şartlara uygunluk durumuna bağlı olarak kredi veriliyor. İlk olarak kredi notunuz incelenir, daha sonra ise geliriniz, finansmanınız, bankalarda adınıza kayıtlı değerler ve taşınmazlarınız kayıt altına alınır. Bankanın size vereceği krediyi geri ödeyebileceğiniz öngörüldüğü taktirde, işsiz olmanız da göz önünde bulundurulacaktır.

Çalışmayana kredi kartı veren bankalar limitleri ise düzenli geliri bulunan müşterilerden daha farklı belirleme hakkına sahiptir. Çalışmayanların da kredi çekme olanağı bulunuyor. Bu durum için geri ödeme planının ve kredi tutarının, hangi nedenle kredi alındığına göre düzenlenmesi gerekir. Taşıt veya konut alacak olduğunuz taktirde, banka tarafından bu taşınmazlar üzerine ipotek koyulacaktır.

Eğer krediyi geri ödemez ve aksatırsanız, taşınmazların banka üzerine geçirilmesiyle ilgili maddeye göre hareket edilecektir. Bankaların icra işlemlerini başlatmaması için ödemelerin 3 ve üzerinde sayıda aksatılmaması, kara listeye düşülmemesi gibi şartlara uyulmalıdır. Çalışmayana ihtiyaç kredisi verilirken vade sayısı 48 aya kadar belirleniyor.


İşsizler Hangi Bankalardan Kredi Alabilir?

Taşınmazları bulunan, kira geliri olan, ailesinden miras kalan, birikmiş parası bulunan kişilerin işsiz olması durumunda da kredi çekmeleri mümkün. İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar Türkiye’de 30 ila 50 bin Türk Lirası üst limitlerde kredi alınmasını sağlıyor. İşsiz olmanız durumunda yüz binlerce TL tutarında konut kredisine girmeniz, bankalar tarafından olumlu yanıt almayacaktır. Türkiye’de kredi çekmek amacıyla yapılacak olan başvurularda 5 özel banka aracılığıyla belge gerekmeden kredi alınabiliyor.

  • Enpara
  • CepteTEB
  • ING Bank
  • Odea Bank
  • N Kolay Kredi
Benzer İçerik  Kredi Puanı Nedir? | Kredi almak için kredi notu kaç olmalı?

Bankaların Kredi Limiti Ne Kadar?

  • CepteTEB bankasıyla kredi başvurusunda bulunulması halinde, maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasındaki kurumda 30 bin TL kredi alınabilir.
  • Enpara’nın işsizler için özel olarak oluşturduğu kredi seçeneklerine göre en fazla 30 bin TL tutarında kredi başvurusunda bulunabilir.
  • Odea Bank’ın çalışmayanlara uygun kredi çekme üst limiti 40 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Odea Bank kredi çekiminde belge talep edebiliyor.
  • N Kolay Kredi’nin çalışmayanlar için kullanıma sunduğu belgesiz kredi üst limiti 30 bin Türk Lirası olarak belirlendi.
  • ING Bank, çalışmayanların kredi başvurularında kredi talep eden bir bankadır. Maksimum 50 bin TL tutarında kredi almanız mümkün olacaktır.

Bankalar tarafından kredi verilirken, kurumun limitleri doğrultusunda başvuruda bulunulması gerekir. Bankaların hizmet şartları değiştiği için, kurumlara bağlı olarak belge istenebiliyor.