Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2022-2023 | Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2022-2023 | Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka

Denizbank ev hanımlarına kredi şartları, Denizbank ev hanımları için kredi başvurusu, Deniz Bank ev hanımları için kredi faiz oranları, kredi notunuz kötü ise ne yapılmalıdır, ev hanımları kredi borcunu ödeyemediği durumda ne yapılabilir, kredi notunun aralığına göre başvurunun değerlendirilmesi

Anasayfa > Denizbank > Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2022-2023 | Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka
27 Kasım 2020
1.246 okunma
Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2022-2023 | Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka

Denizbank uygun geri ödeme avantajları ile ev kadınları da dâhil olmak üzere 2022-2023 yılında da kredi veriyor. Uygun ödeme avantajları ile Denizbank ev hanımlarına kredi şartları 2022-2023 yılı için yeni koşulları belirlemiştir. Ev hanımlarına kredi koşulları birçok kişi tarafından araştırılıyor. Birçok banka tarafından ev kadınları için kredi verilmektedir fakat bunların tamamı ihtiyaç kredisi adında verilmektedir. Denizbank ev hanımlarına kredi şartları 2022-2023 yılında da ihtiyaç kredisi ile aynıdır. Yani bir ev hanımı olarak siz herhangi bir bankaya kredi için başvurduğunuz zaman ev hanımı kredisi başvurusu olarak değil, ihtiyaç kredisi başvurusu olarak değerlendirileceksiniz. Tüm bankalarda olduğu gibi Denizbank’ta da durum bu şekildedir. Denizbank’tan ev kadınları için ihtiyaç kredisine başvuru yaptığınız zaman kredi alabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekir.

Denizbank Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu

Denizbank ev hanımlarına kredi şartları 2022-2023 yılında da yine önceki yıllardaki gibidir. Öncelikle mutlaka başvuru yapacağınız zaman kredi notunuzun iyi olması gerekir. Denizbank tarafından istenen kredi notu en az 1200’dür. 1200 puan ve üzeri kredi notunuz varsa kredi başvurunuzun olumlu değerlendirilmesinde bir kriter olacaktır. Kredi notunuz olumlu ise geçişe dayalı ödemeleriniz banka tarafından gözden geçirilir. Tüm ödemeleriniz düzenli ve sicilinizin temiz olması gerekir. Aylık sabit bir net gelirin olması da kredi başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi için önemli kriterlerdendir. Denizbank ev hanımlarına kredi şartları 2022-2023 yılı için şu şekilde belirlenmiştir:

 • Düzenli bir şekilde gelirinizin olması
 • 1200 puan üzerinde kredi notunuzun olması
 • Daha önce kredi çekmiş iseniz ödemelerinizin düzenli olması
 • Kredi kartınız var ise borç ödemelerinin düzenli olması
 • Diğer bankalardan daha önce kredi çektiğinizde düzenli ödeme yapmış olmanız
 • Kredi sicilinizin temiz olması
 • Kefil ya da ipotek gösterebilmeniz önemlidir.
 • Kefil ya da ipotek gösterilecek mal için eş rızasını gösterir belge olması gerekmektedir.
Benzer İçerik  Denizbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım

Bu şartları tamamlayan ev hanımlarına Denizbank’tan ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Deniz Bank Ev Hanımları İçin Kredi Faiz Oranları

Gerek Denizbank gerekse diğer bankalardan kredi çekebilmeniz için bu şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Fakat yine de bu şartların tamamını taşısanız da kredi vermek bankaların insiyatifindedir. Denizbank ev hanımları için ihtiyaç kredisinde uygun vade ve faiz oranları sunuyor. 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi için faiz oranı yüzde 1.9 olarak belirlenmiştir. Buna göre örnek birkaç hesaplama yapmak gerekirse;

 • 5 bin TL kredi çekmeniz halinde 36 ay vade ile geri ödemelerinizi yüzde 1.9 faiz oranı ile aylık 205.09 TL olarak yapacaksınız. Bu şekilde 5 bin TL’lik kredi borcunu 36 ayın sonunda 7383 TL olarak geri ödemiş olacaksınız.
 • 20 bin TL kredi çekmeniz halinde de 36 ay vade ile geri ödemelerini yüzde 1.9 faiz oranı ile aylık 820.37 TL olarak yapacaksınız. Bu durumda da 20 bin TL’lik kredi borcunuzu 36 ayın sonunda 29 bin 533 TL olarak ödemiş olacaksınız.
 • 50 bin TL kredi çekerseniz de yine 36 ay vade ile geri ödemelerinizi yüzde 1.9 faiz oranı ile ayda 2050.93 TL olarak yapmanız gerekecektir. Bu şekilde de 50 bin TL’lik kredi borcunuzu 36 ayın bitiminde 73 bin 833 TL olarak ödemiş olacaksınız.

Bu ödemeler haricinde bir defaya mahsus olarak alınan kredi tahsis ücreti alınır. Kredi tahsis ücreti çekilen krediye göre değişir ve kredi miktarı arttıkça kredi tahsis ücreti de artacaktır. 36 ay vade ve faiz oranı için yıllık maliyet oranı %31.58 olarak belirlenmiştir.

Bu hesaplamanın haricinde Denizbank’ta 65 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli yüzde 1.24 oran ile ev hanımları için ihtiyaç kredisi daha verilmektedir. Buna göre örnek hesaplama yapmak gerekirse; 3 bin TL kredi çekmeniz durumunda 12 ay vade ile geri ödemelerinizi yüzde 1.24 faiz oranı ile ayda 274.83 TL olarak yapmanız gerekecektir. Bu şekilde 3297.24 TL olarak kredi ödemesini tamamlamış olacaksınız.

Benzer İçerik  Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş

10 bin TL kredi çekmeniz durumunda 12, 24, 36 ay vadenin hepsinde 1.76 faiz oranı uygulanmaktadır. 24 ay vadeli 10 bin TL kredi çekerseniz de 1.76 faiz oranı ile ayda 535.44 TL olarak ödeme yapmış ve 24 ayın sonunda 12 bin 850 TL olarak geri ödemeyi tamamlamış olacaksınız.

Kredi Notunuz Kötü İse Ne Yapılmalıdır

Tüm bankalarda kredi çekebilmek için kredi notunuzun 1200 puandan yüksek olması gerekiyor. Kredi notunuz bir bankada düşük çıktığında tekrar başka bankaya gidip tekrar kredi notunuzu ölçtürmenizin bir faydası olmayacaktır. Bu durum kredi notunuzun daha da düşmesine sebep olur. Sürekli kredi başvurusu yapmanız haline kredi notunuzu düşürmekten başka bir işe yaramayacaktır. Bunun yerine,

 • Banka hesabınızı sürekli güncel tutun. Para akışı sağlayın.
 • Kredi kartlarınızı güncel tutun. Yani kullanın ve ödemesini zamanında yapın
 • Mevduat hesabı açın ve birikmiş paranız var ise mevduat hesabında değerlendirin.
 • Fatura ödemelerinizi otomatik talimat ile yapın.

Bunun gibi küçük taktikler uygulayabilir ve kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Ev hanımları için kredi başvurusu her banka tarafından olumlu olarak değerlendirilmeyebilir. Bir banka için istenen bir belge ya da bir kriter, başka bir bankada istenmeyebilir. Hatta ayrıca ek şartlar da talep edilebilir.

Ev Hanımları Kredi Borcunu Ödeyemediği Durumda Ne Yapılabilir

Bankadan kredi çekildiği zaman mutlaka ödemelerinin de zamanında yapılıyor olması gerekir. Denizbank ev hanımlarına kredi şartları 2022-2023 yılında da aynen geçerli olduğu gibi ödeme şartları da aynen geçerli olacaktır. bir kredi çekildiği zaman ödeme yapılamadığında işleyen prosedür ne ise ev hanımlarının çektiği kredilerde de ödeme şartları aynen geçerli olacaktır. Kredi borcunuzu 2 ay üst üste ödeyemediğiniz zaman öncelikle banka tarafından aranıp 30 gün süre içerisinde borcun tamamı kadar ödeme yapmanız istenecektir. Banka bu süreçte icra takibi başlatabilir. Ayrıca geciken her süre için gecikme faizi de uygulanacaktır.

Benzer İçerik  Denizbank Hayat Sigortası, İyi ki Varsın Hayat Sigortası | Hayat Sigortaları | DenizBank

Kredi Notunun Aralığına Göre Başvurunun Değerlendirilmesi

Kredi çekmek için bankaya gittiniz ve başvuruda bulundunuz. İlk olarak kredi notunuz sorgulanacaktır. Bu sorgulama sonucunda belli bir puan ortaya çıkacaktır. Bu puan sonucuna göre ise kredi notunuz düşük ya da yüksek olarak değerlendirilir. Kredi notunuz 1 ile 900 arasında ise düşük olarak değerlendirilir ve hiçbir şekilde kredi verilmez. 901 ile 1200 arasında ise aylık gelirinize göre kredi verilir ya da verilmez. Bu durumu kredi başvurusu yaptığınız banka değerlendirecektir. 1201 ile 1499 arası puanınız var ise orta olarak değerlendirilir ve diğer şartlar da uygun ise başvuru sahibine kredi verilir. Kredi notunuz 1500 ile 1900 arasında ise kredi notunuz yüksek kabul edilir ve yüksek miktarda kredi çekmenize diğer şartlarınız da uygun ise onay verilebilir.

Denizbank ev hanımlarına kredi şartları 2022-2023 yılında da bu şekilde belirlenmiştir. En uygun faiz oranları ve uygun ödeme koşullarıyla tüm ev hanımları için ihtiyaç kredileri Denizbank’ta yer alır.

İlginizi Çekebilir;

Ev Hanımına Kredi Veren 5 Banka, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (BELGESİZ, İMZASIZ!)

Ev Hanımına Kredi Kartı Veren 5 Banka

Cepte TEB Ev Hanımlarına Kredi 2021 | CEPTETEB’den Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi