Cepte TEB Ev Hanımlarına Kredi 2022-2023 | CEPTETEB'den Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi -

Cepte TEB Ev Hanımlarına Kredi 2022-2023 | CEPTETEB’den Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Anasayfa > Türk Ekonomi Bankası > Cepte TEB Ev Hanımlarına Kredi 2022-2023 | CEPTETEB’den Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi
28 Kasım 2020
1.027 okunma
Cepte TEB Ev Hanımlarına Kredi 2022-2023 | CEPTETEB’den Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

CepteTeb Türk Ekonomi Bankasının cep uygulamasıdır. Oldukça işlevsel olarak kullanılabilen Cepteteb, şimdi ev hanımlarına kredi veriyor. CepteTeb ev hanımlarına kredi 2022-2023 uygulaması ile 30 bin TL ye kadar kredi imkanı sağlanıyor. 60 ay vadeli olarak verilen kredi ile ev hanımları evden bile dışarı çıkmadan ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Üstelik oldukça kolay bir şekilde ister Teb’in internet bankacılığı sayfasından, isterseniz de CepteTeb uygulamasından başvuru yapabilirsiniz. Hiçbir belgeye gerek olmadan CepteTeb uygulaması üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

CepteTeb ile Gelir Belgesi Olmadan Kredi Başvurusu

Geçmişten beri ev hanımlarının krediye başvuramamasındaki en büyük etken bir gelir belgelerinin olmamasıydı. CepteTeb gelir belgesi şartı koymadan ev kadınları için kredi başvurusu imkanı sağlıyor. Dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de Cepteteb uygulamasını cep telefonunuza indirerek başvuru yapabilirsiniz. Cepteteb üzerinden ya da site üzerinden şu an için sadece 30 bin TL’ye kadar kredi verilebilmektedir. Teb Şubesine başvuru yapmanız halinde gelir belgesi istenme durumu olacaktır. Bu sebeple gelir belgesiz kredi başvurusu işlemi sadece Cepteteb ya da internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Herhangi bir geliri olmayan birisi ya da ev hanımı iseniz 30 bin TL’lik 60 ay vadeli kredi başvurusu için yalnızca CepteTeb uygulamasını kullanmalısınız.

İnternet Üzerinden CepteTeb Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ev hanımıysanız ya da hiçbir geliriniz yoksa CepteTeb üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzun gerçekleşmesi için doldurulmanız gereken olan birkaç form bulunmaktadır. Bu formu doldurulup sisteme yüklendikten sonra kısa bir süre içinde cep telefonunuza başvuru sonucunuz SMS olarak gelecektir. İnternet üzerinden Cepteteb ev hanımlarına kredi 2022-2023 başvurusu yapmak için şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

 • İlk olarak cepteteb.com.tr sitesinden ihtiyaç kredisi sayfasına giriş yapın
 • Sonrasında karşınıza çıkan küçük kutucuğa TC kimlik numaranızı yazmalısınız
 • Sonrasında altta yer alan güvenlik kodu kısmı doldurun ve Devem Et butonuna basın
 • Cep telefonunuza bir doğrulama SMS’i gelecektir. Burada yer alan kod 3 dakika içerisinde ilgili kutucuğa girilmelidir.
 • Karşımıza çıkan tabloda doldurulması gereken alanları doldurmalısınız.
 • Ne kadarlık ve kaç ay vadede kredi istediğinizi bu tablo içerisinde doldurmalısınız.
 • Talep nedenine ise ne için kredi çekmek istiyorsanız onu girmelisiniz. Örneğin “Mobilya alımı”
 • Aylık geliriniz var ise onu da belirtmelisiniz.
 • Devam tuşuna basarak ilerleyin.
 • E posta adresi mutlaka geçerli ve doğru olarak girilmelidir.
 • Diğer gerekli bilgileri de doğru bir şekilde doldurarak devam tuşuna basın
 • Kimlik ve iletişim bilgileri girilmelidir.
 • Ziyaret adresi yerine de oturduğunuz evin adresi girilerek ileri tuşuna tekrar basılır.
 • En son sayfada sözleşme kısmını okuyup anladığınızı belirten kutucuğu işaretleyerek devam et butonuna basmalısınız.
Benzer İçerik  TEB Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, CEPTETEB Hesap Güncel Faiz Oranları Hesaplama | CEPTETEB

İşlem bu şekilde tamamlanır. Eğer yanlı yapılan ya da eksik kalan bir yer olursa o zaman uyarı verecektir ve tamamlamanız istenecektir. Eksik bir alan yok ise “başvurunuz alınmıştır, sonucu SMS olarak iletilecektir” şeklinde ekranda bir bilgi çıkacaktır. Başvurunuzun sonucu en geç 2 iş günü içerisinde telefonunuza SMS olarak gelecektir. Başvurunuzun sonucu olumlu ise sizin için en yakın olan Teb Şubesine giderek evraklarınızı imzalayarak paranızı alabilirsiniz. Şubeye gitmek istemezseniz de banka tarafından arandığınız zaman talebiniz halinde evinize bir banka memuru gönderilerek evraklarınız imzalatılır ve paranız teslim edilir.

CepteTeb Mobil Uygulama Üzerinden Kredi Başvurusu

Cepteteb ev hanımlarına kredi 2022-2023 başvurusunu Cepteteb üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;


 • İlk olarak CEPTETEB uygulamasını cep telefonunuza indirmelisiniz. Cepteteb akıllı telefonlarda hem IOS hem Android işletim sistemleri için uygundur. Icloud üzerinden ya da Play Store üzerinden uygulamayı indirmelisiniz. Ortalama olarak 31.5 MB olan uygulama kolay ve hızlı bir şekilde indirilip kurulmaktadır.
 • Uygulamayı indirdikten sonra kullanabilmek için öncelikle Teb Bankasının müşterisi olmalısınız.
 • Bankanın müşterisi olmak için alt kısımda yer alan Formu doldurmanız gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra 5 adımda tamamlanan kayıt işlemini yapmalısınız. Bu da tamamlandıktan sonra sıradaki adıma geçmelisiniz.
 • Kayıt işlemini bitirdikten sonra Cepteteb Mobil uygulamasına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ana sayfa üzerindeki “mobil bankacılık” sekmesine girin.
 • Kullanıcı adı ve parola girilmelidir.
 • Sonrasında kredilerim sekmesine giriş yapmalısınız.
 • Kredi başvurusu için sayfanın yönlendirdiği yönergeler doldurulmalıdır. Bu işlemin sonucunda da başvurunuzun sonucu SMS ile iletilecektir. Olumlu olması durumunda Teb şubesine giderek evraklarınızı imzaladıktan sonra paranızı alabilirsiniz.
Benzer İçerik  TEB Leasing Hesaplama, KOBİ'lere Özel TEB Leasing | Türk Ekonomi Bankası

Cepteteb Kredisi Neye Göre Belirleniyor

Cepteteb ev hanımlarına kredi 2022-2023 yılında da kredi veriyor. Bu kredi için başvuran ev hanımlarının sonuçlarının neye göre olumlu ya da olumsuz olduğu oldukça merak ediliyor. Banka kesinlikle gelir belgesi talep etmiyor. Gelir belgesi talebi olmadan olumlu ya da olumsuz bir sonuç çıkması tamamen Findex raporuna bağlıdır. Findex raporunda yer alan kredi notuna bağlı olarak Ceptetep ev hanımlarına kredi 2022-2023 yılı başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanacaktır. Daha önce hiçbir banka ile hiçbir işleminiz olmadı ise o zaman büyük bir ihtimal sonucunuz olumsuz çıkabilir. Fakat daha önce başka bir bankadan ya da Teb Bankasından kredi çekip problemsiz bir şekilde ödediyseniz olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmesi İçin Kaç Puanı Olmalıdır

Bir ev hanımı olarak daha önce hiç çalışmadıysanız ve SGK girişiniz yoksa bir kredi puanınız çıkmayacaktır. Dolayısıyla kredi başvurunuz da olumsuz sonuçlanacaktır. Fakat her türlü birikiminizi bir banka hesabında biriktirip yatırım yaptığınızda kredi notunuz yükselecek ve olumlu sonuç alma ihtimaliniz artacaktır. Kredi kartı kullanımı da etkili olabilir. Kredi kartınızı düzenli olarak kullanıp düzenli borç ödemesi yaptığınız zaman kredi notunuz yükselebilir.  Bir kredi başvurusu yaptığınız zaman olumlu bir sonuç alabilmeniz için en düşük kredi puanınızın 1200 olması gerekiyor.

Kredi notunuz 1 ile 900 puan arasında ise o zaman düşük sayılır ve hiçbir şekilde hiçbir banka tarafından kredi başvurunuz olumlu değerlendirilmez. 901 ile 1200 arasında ise herhangi bir geliriniz olup olmadığına bakılır. Uygun miktarda bir geliriniz varsa o zaman banka inisiyatifine göre değerlendirilerek olumlu sonuç verilebilir. Fakat puanınız 901 ile 1200 arasında çıkıp herhangi bir geliriniz yoksa o zaman da olumsuz sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır. Kredi notunuz 1500 ile 1900 arasında ise kredi notunuz yüksek demektir. Bu şekilde Cepteteb ev hanımlarına kredi 2022-2023 başvurusu yaptığınız zaman çok yüksek ihtimalle onaylanacak demektir.

Benzer İçerik  TEB Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık Kasa Fiyatları-Kasalar Sigorta Kapsamında mı?

Şube Üzerinden Ev Hanımları Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Cepteteb üzerinden değil de banka aracılığı ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız o zaman gerekli olan belgeler şu şekildedir;

 • Varsa kira geliri ya da emekli maaşı ilgili belge
 • İpotek edilebilecek taşınır ya da taşınmaz mal (eşin onayı gerekiyor. Bunun için de eşin rızasının olduğuna dair dilekçe yazılarak imzalanması)
 • Gerektiğinde ödeme yapabilecek kefil
 • Varsa banka birikimini gösterir belge
 • İkametgah

Bu şekilde belgeler ile birlikte şubeye başvurulduğu zaman kredi başvurusu değerlendirilecektir.

İlginizi Çekebilir;

QNB Finansbank’ın KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), 3 Ay Ödemesiz Kobi Kredisi – QNB Finansbank

TEB İnternet Bankacılığı, İnternet Şubesi | Türk Ekonomi Bankası – Teb

TEB Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, CEPTETEB Hesap Güncel Faiz Oranları Hesaplama | CEPTETEB

Ev Hanımına Kredi Veren 5 Banka, Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (BELGESİZ, İMZASIZ!)

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Anında Kredi Kartı Veren Bankalar 2020