Franchise İçin Kredi Veren Bankalar, Franchising Kredisi Veren Bankalar (KOSGEB DESTEKLİ) -

Franchise İçin Kredi Veren Bankalar, Franchising Kredisi Veren Bankalar (KOSGEB DESTEKLİ)

Anasayfa > KOSGEB > Franchise İçin Kredi Veren Bankalar, Franchising Kredisi Veren Bankalar (KOSGEB DESTEKLİ)
05 Kasım 2018
907 okunma
Franchise İçin Kredi Veren Bankalar, Franchising Kredisi Veren Bankalar (KOSGEB DESTEKLİ)

Franchise kredisi ile elinizde yeterli derecede finansal kaynak olmasa bile bir markanın şubesini açabilmek için gerekli desteği elde edebilirsiniz. Son dönemlerde girişimcilerin ilk olarak tercih ettikleri yöntemlerden biri olan franchising için ülkemizde farklı fuarlar da düzenlenmektedir. Hatta geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve devlet desteğini de içerisinde barındıran Bayim Olur Musun fuarından bu konuda ekstra bilgi alabilirsiniz. Özellikle yeme içme sektöründe franchising sıklıkla verilmektedir. Bu girişim için yeterli maddi desteğe sahip olmasanız bile aldığınız krediler ile satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB Desteği Nedir?

Franchise devlet desteği denildiği zaman akla ilk olarak KOSGEB geliyor. Farklı destek programları olan bu sistem içerisinde siz de kısa sürede yatırımcı olabilmek için devletin sağladığı düşük faiz oranlarına sahip olan kredilerden faydalanma imkanını elde edebilirsiniz. KOSGEB kapsamında verilen kredilerde gençler ve kadınların öncelikli oldukları görülüyor. Aynı zamanda şehit ve gazi yakınlarına da aynı destek ve kolaylık sağlanmaktadır. Faiz oranlarının bu krediler kapsamında oldukça düşük olması kişilerin ödeme süreçlerinin de daha kolay işlemesini mümkün kılar.

Franchise Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Franchise kredisi nasıl alınır konu başlığı altında kişilerin öncelikli olarak tutar konusunda bir belirleme yapmaları gerekir. Tutarın belirlenmesi sırasında yüksek bir meblağ ortaya çıkarsa kişilerden kefil ya da ipotek isteyebilirler. Genel olarak müşterilerin bu tür girişimlerde bulunmak istememeleri sebebi ile genel olarak gelir düzeyi detaylı bir biçimde incelenmekte ve gelir düzeyine uygun miktar kredi olarak çıkarılmaktadır.


Daha öncesinde bir kredi ya da kredi kartı borcunun icra takibine düşmüş olması da kişilerin kredi notunu düşüren hususlardandır. Bu tür bir durum ile karşılaşmış kişilerin alacakları tutar çok daha sınırlı olmakta ya da direkt olarak kişilerden bir kefil istenmektedir. Kredi puanı düşük olan kişilere kefilsiz ve ipoteksiz kredi verilmesi söz konusu olmayacaktır.

Benzer İçerik  Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kadın girişimci desteği nasıl alınır?

Ödeme Planı Hazırlarken Dikkatli Olun!

Franchise kredisi koşulları ve ödeme planları hususunda ayrıca özenli olmalısınız. Vade yapısı hazırlanırken şu noktalar dikkate alınmalıdır;

  • Bankalarda genel olarak 60 aya varan vade seçenekleri söz konusudur.
  • Dileyen kişiler serbest taksitli ödeme sistemini benimseyebilirler. Bunun yanı sıra 3 ayda ya da 2 ayda bir ödeme yapılan bazı ayların ödemesiz geçtiği modellerin tercih edildiği de sıklıkla rastlanmaktadır.
  • Kredilerin en avantajlı noktalarının başında ilk 6 ay herhangi bir ödeme yapma zorunluluğunun olmaması gelmektedir.

Bu vade seçenekleri üzerinden ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

İş Kurmak için Kredi Veren Bankalar, İş & İşyeri Kurma ve Açma Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 | KOSGEB Destek Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB İş Kurma Kredisi, İşyeri Açma Kredisi 2022 Devlet Teşvikleri Banka

Hibe Kredi 2022 (Şartları, Nasıl Alınır?)

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Yol Haritası 2021 | Kolay KOSGEB Kredisi Alma