Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kadın girişimci desteği nasıl alınır? -

Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kadın girişimci desteği nasıl alınır?

Anasayfa > KOSGEB > Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kadın girişimci desteği nasıl alınır?
05 Kasım 2018
1.130 okunma
Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kadın girişimci desteği nasıl alınır?

Kadın girişimcilere devlet desteği ile kadınlara faizsiz olarak kredi imkanı sunuluyor. Bir çok kadın ufak tefek işlerde çalışarak ev ekonomisine katlı sağlamaya çalışmaktadır. Devlet de kadınlarımızın istihdamı için onlara faizsiz kredi desteği ile iş kurmalarını destekliyor ve onları teşvik ediyor. Ülkemizde kadınlar el işi yaparak aile ekonomisi için çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için hobi olarak birçok şey üretmektedirler. Bayanlar bu yaptıkları el işlerini, ördükleri, hırka kazak ya da dantel patik gibi el emeği ile ürettikleri eşyaları satarak para kazanmanın yollarını aramaktadırlar.

Becerikli ev hanımlarının artık sadece evde değil dışarda çalışmalarını da desteklemek amacı ile devlet, kadın esnafa destek vererek onları girişimciliğe teşvik etmektedir.

Ev Hanımlarına Kaymakamlık Desteği

Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından kadınlara destek için bir proje düzenlenmiştir. Bu proje ile kadın girişimciler için 15 bin Türk lirasına kadar iş kurma kredisi verilmektedir. Kaymakamlık ev hanımları için verdiği bu kredinin ödemesini 1 yıl boyunca almıyor. Daha sonra 3 yıl içerisinde verilen kredi faizsiz bir şekilde ödeme imkanı sunuluyor. Ev hanımlarına yönelik olarak yapılan b kredi imkanı ile kadınların evde yaptıkları işleri bir iş yeri içerisinde satma imkanı sağlanıyor. Yapılan işleri kendi elleri ile yaptıkları için de maliyeti de oldukça düşük oluyor.

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği

Kadın girişimcilere devlet desteği 2022-2023 yılında da devam etmektedir. Devletin kadın girişimcilere sağlamış olduğu faizsiz kredi fırsatları ile artık kadınlar da iş sahibi olabilecek. Kadınların iş istihdamı için devletin yapmış olduğu bu teşvik ile binlerce kadın girişimci kendi iş yerlerini açıyor.


Kosgeb adlı kuruluş kadın erkek tüm iş yeri açmak isteyenlere ve iş yerini büyütmek isteyenlere devlet desteği ile kredi sağlamaktadır. Ancak kadınlara sağladığı kredi oranı erkeklere göre daha fazladır. Kadınlar Kosgeb’ten başvuru yaptıkları bölgelere göre yüzde 80 oranlara kadar kredi alma imkanına sahip olabiliyorlar.

Benzer İçerik  KOSGEB Başvurusunda Aranan Şartlar Nelerdir? KOSGEB başvuru şartları nelerdir?

Kosgeb Kadın Girişimci Geri Ödemesiz Kredi

Kosgeb’in kadın girişimciler sağladığı geri ödemesiz kredi imkanı bulunmaktadır. Bu kadın girişimcilerin geri ödemesiz kredi alabilmeleri için bazı şartlar vardır. Kadın girişimci kredisi şartları şu şekildedir:

  • Kosgeb’in 4 gün süren eğitim programına katılmak
  • Bu eğitim sonucunda bir iş projesi yapmak
  • Yapılan iş projesi ile Kosgeb geri ödemesiz kredi başvurusunda bulunmak

Kosgeb’in bu iş yeri açma desteği sayesinde birçok ev hanımı iş hayatına başlayarak kendi özgürlüklerini kazanmışlardır.

İlginizi Çekebilir;

Kadınlara Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?, Kadınlara Devlet Destekli Geri Ödemesiz Teşvik Kredisi

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar, İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi 2020 Müjdesi

Kadınlara KOSGEB Desteği, Kadın Girişimcilere KOSGEB Hibe Kredi Desteği (Ev Hanımlarına)

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası, Öğrencilere Para Yardımı 821 TL. 2020-2021 Dönem Başvurusu

Girişimci Hibe Desteği Nasıl Alınır?, Devlet Girişimci Kredileri Nasıl Alınır